KILOMETAR SAT

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Pa rekao sam da je filozofiranje. :)
A ima varijanti da se pick-up postavlja na zadnji tocak.
Ne znam koje su prednosti, ili mane, takvog nacina postavljanja.
Mozda ima neke veze sa sigurnoscu pricvrscivanja magneta i/ili senzora. Zadnji tocak, ipak, prolazi kroz nesto sigurniju sredinu nego prednji, kada se vozi po tezim terenima.
Inace, ni moj kinez nikada nije preskocio obrtaj, bar ne da ja znam.
Izmerio sam obim tocka 216 cm pa sam uneo vrednost 2160,medjutim onda mi pokzuje mnogo vecu brzinu vecu predjenu kilometrazu
Tih 216cm mi se cini puno. Doduse, ja imam 1.75 slikove ciji je obim oko 200cm, pa mozda i nije toliko puno ako je guma dosta veca. Koliko vecu brzinu, odnosno kilometrazu, citas?

Pozdrav.
Makarenko
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Baš to, mnogo je 216. Do 210 'ajd... Vidi kako se lepo meri u datom linku :)
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ima na datom linku mixitron je objasnio dva nacina merenja, uradi oba i videces da ce se razlikovati. Ali ta dva su najtacnija jer je merenje na licu mesta. Ako ides po tabeli onda je zeznuto, kolika je guma, da li je guma tacno onih dimenzija koje su naznacene...

Ma uzmes onaj drugi nacin koji je objasnjen i neces pogresiti. Ti to imas drumski bajk (622 tocak)? Stvarno je velika konstanta, mora da je guma "balonka"..
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

A, sad vidim da imas Cobru... Nisam se vratio na pocetak da vidim... Pa kobra ima 559 tockove, stvarno je ogromat taj broj koji si ti dobio...
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Post by stika »

pa kad krecem 1-20okreta pedalom pokzuje 4,5 km/h
Slobodan
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Post by stika »

greska kad krecem 1-2 okreta koji link
Slobodan
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Uvr' diskusije u mom postu, a i kao što rekoh, ta diskusija se zove kao i ova tvoja, samo je naslov malim slovima.


I što ti je 4,5kmh mnogo? To je normalna brzina hoda svakog zdravog čoveka u udobnoj obući :)
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Post by stika »

mixitron wrote:Uvr' diskusije u mom postu, a i kao što rekoh, ta diskusija se zove kao i ova tvoja, samo je naslov malim slovima.


I što ti je 4,5kmh mnogo? To je normalna brzina hoda svakog zdravog čoveka u udobnoj obući :)
da ali mi mnogo brzo pokazuje predjeni put pokazuje mi 10m a ja realno predjem 4
Slobodan
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa, ako si lepo izmerio obim i uneo brojeve, a i dalje laže, onda je kinez, šta da ti kažem :)
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

mixitron wrote:Pa, ako si lepo izmerio obim i uneo brojeve, a i dalje laže, onda je kinez, šta da ti kažem :)
Naravno da je kinez, pa zove se JINGYI. :)
Mozda je greska u tome da je pokazivanje u stopama, jardima, miljama, ili je racunanje u tim jedinicama. Mada mi ne lici.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ne verujem. Gde ima da pokazuje išta sem milja i kilometara, a za milje bi mu davao manje vrednosti.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

stika wrote: da ali mi mnogo brzo pokazuje predjeni put pokazuje mi 10m a ja realno predjem 4
10/4=2.5, 1"=2.54cm.
Za svaki cm koji on misli da je presao sprava mu obracunava 2.54cm. Otud ideja. Ali ovdje zbunjuje onih 2160mm, to nije moguce da su inci. Jedino da je 216.0 inca. A mozda, jednostavno, sprava ne radi. Kinez.
Ja imam dva kineza koji rade sasvim korektno. Kada nije pretoplo, ili prehladno, ili previse vlazno, i kada su im baterije prilicno sveze. I ruzni su. :)
No, generalno, rade.
marin
Posts: 34
Joined: 14 Oct 2005, 09:21
Location: Knjaževac

Post by marin »

da ali mi mnogo brzo pokazuje predjeni put pokazuje mi 10m a ja realno predjem 4
Ne mogu se meriti tako mala rastojanja, zbog samog nacina merenja.
Zavisi gde je bio magnet u odnosu na senzor kada je tocak pokrenut.
Ako magnet prodje 5 puta pored senzora, uredjaj registruje predjenih 10 metara, u zavisnost od toga za koliko sekundi prodje izracuna brzinu.
Ako ti je magnet iza senzora, kada krenes napred, on ce za cetri kruga i 1/16 pokazati 10 m.
Recimo da je to jedan od uzroka netacnosti, koji se na kilometarskim daljinama zanemaruje.
marin
Posts: 34
Joined: 14 Oct 2005, 09:21
Location: Knjaževac

Post by marin »

Izvinjavam se za pogresnu upotrebu citata. Trebalo je obratno.
User avatar
night rider
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2005, 00:40
Location: Loznica

Post by night rider »

Probaj da ukucas 2080. Imao sam nekoliko ,,kineza,, i uz svaki sam dobijao uputstvo i u svakom je pisalo da za tockove od 26 inca treba ukucati 2080 (ili 208). I to radi kako treba.
Post Reply