KILOMETAR SAT

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

KILOMETAR SAT

Post by stika »

:?: KUPIO SAM KAPRIOLO KOBRU ZA REKRATIVNU VOZNJU I UZ NJU SAM NARUCIO KILOMETAR SAT,MEDJUTIM POSTO JE TO VEROVATNO NEKI KINEZ NISAM DOBIO UPUSTVO ZA MONTAZU.PA ME SAMO ZANIMA KAKO SE UNOSE PARAMETRI VEZANI ZA OBIM TOCKA USTVARI ZA OBIM KOJI NAPRAVI SENZOR?MOZDA NISAM BAS BIO PRECIZAN ALI JA SAM POCETNIK!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

1. nemoj da VIČEŠ :)

2.
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?t=497

Čak i isti naslov, smao malim slovima.

Ako se ne snađeš, pomoglo bi da napišeš koji je tvoj kinez. Obično prvo pitaju za obim točka, mada nekad treba tražiti u meniju.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Obicno sa donje strane ima dugmence,ili dva,ona mala sto se pritiskaju vrhom olovke,ili cackalicom ;)
Trebalo bi da je obelezeno sa "set",i obicno se pritisne,i zadrzi nekoliko sekundi,a onda se na ekranu nesto pokaze .. da li namestanje ukupne kilometraze,ili podesavanje sata,ili obim tocka ..

Sad,ako je extra jeftin,moze biti da se odabir svodi samo na vlicinu (npr. 26";27";28" .. )
a ako se unosi obim,onda je sa 4 ili 3 cifre.

Tesko je reci ovako na nevidjeno ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Re: KILOMETAR SAT

Post by stika »

hvala na pomoci,spravica se zove JINGYI
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Re: KILOMETAR SAT

Post by stika »

stika wrote:hvala na pomoci,spravica se zove JINGYI
KADA SE RESTART SATA URADI POJAVE SE 4 CIFRE PRVA IMA NAJVECU VREDNOST 3 A OSTALE MOGU DO 9 npr 3999.PA POSLE TOGA IDE KM ili M PA ONDA CASOVNIK.IMA LI KAKVE VEZE SA TIM GDE STOJI MAGNET NAPRIMER NJEGOV KRUG
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

To sa 4 cifre te pita za obim točka u milimetrima. Precizno za kineza, nema šta.
Dakle, izmeri obim točka u cm, i samo zvekni nulu na kraju.

To gde stoji magnet nema nikakve veze (osim u odnosu na senzor).
Broj obrtaja u sekundi je isti i nabli i gumi, samo ugaone brzine nisu :)

Nego, za majku milosnu, jel' nigde nisi video neki netiquette, gde vele da PISANJE VELIKIM SLOVIMA ZNAČI DA SE DEREŠ? Mojne bre, nismo gluvi :)
Last edited by mixitron on 20 Feb 2007, 22:57, edited 1 time in total.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Mozda se coveku zaglavio CAPS LOCK ? :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Post by stika »

IRalic wrote:Mozda se coveku zaglavio CAPS LOCK ? :)
hvala na pomoci
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

stika wrote:
IRalic wrote:Mozda se coveku zaglavio CAPS LOCK ? :)
hvala na pomoci
:D :D
Jel za caps lock ili u vezi brzinomera? :P :)

izvinjavam se zbog off, nisam mogao da odolim
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

mixitron wrote:
To gde stoji magnet nema nikakve veze (osim u odnosu na senzor).
Broj obrtaja u sekundi je isti i nabli i gumi, samo ugaone brzine nisu :)
Teoretski, ima veze. ugaona brzina je ista, ali linijska nije. Sto je magnet blizi gumi to brze prolazi pored senzora, tako da bi sistem trebalo postaviti sto je moguce blize osovini tocka.
Prakticno, nisam primjetio neku razliku, ali ovako se smanjuje mogucnost da senzor ne registruje prolazak magneta.
Ionako su zbice u blizini obruca predaleko od viljuske da bi se magnet mogao postaviti toliko visoko, a da jos uvijek radi, tako da je ovo prosto filozofiranje.
Osim ako se sve ne postavlja na zadnji tocak :)
Pozdrav.
Makarenko
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ma nema veze gde se na tocku postavi magnet, moze bilo gde na zici. Kad bi postavio vise magneta svi bi imali ista pokazivanja. Nece u isti trenutak svi imati dodir sa senzorom (polozaj zica nije kao poluprecnik) ali svi ce imati identicno vreme. Ne moze neka tacka na tocku da namesti vise obrtaja od neke druge. Jedino je predjeni put razlicit, ali vreme i brzina su isti.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

jagger wrote:Ma nema veze gde se na tocku postavi magnet, moze bilo gde na zici. Kad bi postavio vise magneta svi bi imali ista pokazivanja. Nece u isti trenutak svi imati dodir sa senzorom (polozaj zica nije kao poluprecnik) ali svi ce imati identicno vreme. Ne moze neka tacka na tocku da namesti vise obrtaja od neke druge. Jedino je predjeni put razlicit, ali vreme i brzina su isti.
Nisi razumio. Naravno da ce pokazivanje biti isto gdje god postavio magnet/senzor, posto je ugaona brzina, tj. broj obrtaja, svih tacaka na tocku ista.
Ono o cemu se govori u mojoj poruci je da magnet koji je postavljen visoko ( blize obrucu ) krace vrijeme provodi u blizini senzora, posto se krece brze ( sada govorim o linijskoj brzini ( takodjer znana kao periferna ili tangencijalna brzina )) nego magnet postavljen nize na tocku. To krece vrijeme prolaska magneta pored senzora moze da dovede do toga da senzor uopste ne registruje prolazak magneta, preskoci obrtaj. Prosto magnet prebrzo preleti senzor, tako da ga ovaj ne konstatuje.
Kada su magnet i senzor postavljeni blize osovini tocka, vrijeme prolaska magneta pored senzora se povecava i, time, daje senzoru vecu sansu da registruje prolazak magneta, tj. smanjuje mogucnost da ne ocita obrtaj tocka.
Nadam se da je sada jasnije.
Pozdrav.
Makarenko
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

E bre ljudi, napraviste teorijsku nepoznanicu od gotove priče :P
Jeste, zeznuo sam se, ugaone brzine su iste (davno beše fizika), ali bez obzira na to, nego na pominjani položaj, ko normalan stavlja magnet pozadi (i odakle mu toliko kabla)? Sve to ide napred, a kad se poštuje proizvođačko da se magnet i senzor mimoilaze na ~1mm, malo je mesta za eksperimentisanje s položajima.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ok, sada kontam sta si tacno hteo reci. To si u pravu. Mada opet ne znam za slucaj da je senzor "preskocio" jedan krug. Verovatno je sve moguce kod jeftinijih modela. Ja sa Sigmom nemam nikakvih problema ni leti ni zimi ni po kisi ni po snegu.
S druge strane, ne gledam ja svo vreme u tu spravicu, mozda on i preskace ponekad... Kad nas ide vise na voznju i kad proveravamo tacnost brzinomera, odstupanja su zanemarljiva. Svima radi isto, a i ako preskoci to je onda jednom-dvaput na svakih pedesetak km.
User avatar
stika
Posts: 10
Joined: 07 Feb 2007, 18:15
Location: UZICE (SEVOJNO)

Re: KILOMETAR SAT

Post by stika »

Izmerio sam obim tocka 216 cm pa sam uneo vrednost 2160,medjutim onda mi pokzuje mnogo vecu brzinu vecu predjenu kilometrazu
Slobodan
Post Reply