Nosac za bajk za peta vrata na kolima

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Nosac za bajk za peta vrata na kolima

Post by jagger »

Da li iko zna gde ima da se kupi nosac za biciklove onaj sto se kaci na gepek odnosno peta vrata?
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Planet bajk?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Ja ga imam i nema bajsa kojeg nisam izgulio na njemu.Ima ga u Planet bajku bio je oko 2200din.
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Po Novom Sadu sam gledao i nisam nasao, naravno bio sam u PlanetBike-u. Verovatno ce onda imati s proleca ako su imali pre zime. A sada se baziraju na ski opremu kako su mi rekli. Dok ne ozeleni, nista od planete..
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Uzmi Thule i nećeš se pokajati. Jeste da košta malo više, ali vredi neuporedivo u odnosu na razna kineska sranja što se valjaju unaokolo. U Srbiji Thule distribuira Tandex iz Subotice, 024/602144, pa će ti oni reći gde bi toga moglo da bude u Novom Sadu. U Beogradu im je predstavnišvo pored Koka Kole na starom novosadskom putu, a telefon je 011/2199584.

Ako imaš na autu kuku još bolje je da uzmeš model koji se kači na kuku, nema petljanja sa pritezanjem gurtni i brige hoće li da ti izgrebe nešto na petim vratima.

Inače, što se grebanja bicikala tiče, nema nosača koji će ih 100% zaštiti od grebanja. Možeš pri transportu da ih umotavaš u sunđere, oblepiš trakama, postaviš između bajseva neke jastučiće, ali čemu to? Bicikl je potrošna roba kao i svaka druga i što se više trudiš da ga zaštitiš od ogrebotina, to ćeš se više nervirati oko svake ogrebotine koju na njemu napraviš. A nema šanse da ga nikad nigde ne ogrebeš. Slična priča i sa džipovima - jebeš taj džip koji nema sa strane ogrebotine od provlačenja kroz žbunje :wink: . Stvari služe da bismo ih što ugodnije koristili, a ne da posle budu "lepe" za dalju prodaju :) Kad se čovek pomiri s tom činjenicom počinje da živi mnogo opuštenije i prestaje da bude rob stvari...
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

U petak cu videti u Beogradu. A grebanje, pa jedan ozbiljniji pad i eto dzaba cuvanja. Do sada se bajs transportovao na nekoliko nacina i nije izgreban na taj nacin.

Mucos gracijas!
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Sale je u pravu bajs je potosna roba,i kao i sve stvari postoji da dam sluzi a ne da nas nervira i da nam kida zivce.Jedino sa njim treba postupati kao bonus phater familias-dobar domacin i ponasati se savesno...Meni je u pocetku bilo zao,ali sam pregoreo i shvatio da ako zelim besprekoran bajs onda mora da sedi u sobi i da mi bude relikvija...I od tada vozim,lomatam se po nedodjijama,stavljam ga na korpu i u auto,grebem,gulim itd...Za 20 godina biciklizma ovo mi je 8mi 9ti bajs...i bice ih jos jer ja sam kupio njih a ne oni mene...u medjuvremenu sam se izvestio u farbanji ramova,plastificiranju izradi nalepnica...Vozite i ne patite od ogrebotina i ostalih gluposti,jer najvaznije je uzivanje u voznji a ne kakv je ram!!!
BTW korpa koja se montira na kuku je sjajna,samo ja na swiftu nemam kuku i glupo je da se montira pa lomatam branik i peta vrata.
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
Post Reply