Pumpa

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Pumpa

Post by PETZA »

Da li neko ima na bajsu pumpu i koje pumpe su ok vidim kapriolo drzi sks pa koji model je ok i sta gledati prilikom kupovine do koje cene ici :?: :?:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Samo ludak ili težak žutokljunac na bajsu nema pumpu i pribor za krpljenje guma ;)

Davno sam imao double-action malecku švedsku pumpu sa buvljaka, lepo je koštala za to doba. Problem - navrtala se na ventil, pa ti uvek pobegne malo vazduha, a i umoriš prste. Nju mi maznuli zimus.

Tu kupim neko čudo od plastike u kapriolu - verovatno ih i sad imaju. ~300 dindži. OK pumpica, ali velika i ne za velike pritiske - i brzo se raspala.

Onda kupim metalnu teleskopku u planetu (proletos), skoro 900 din. U nju se kunem. Pedalj duga, montira se na ram čičkom, ne osetiš da pumpaš.

U svakom slučaju - gledaj da probaš pumpu. Imao jedan ortak fancu nemačku teleskopku, deluje svemirski, ali paše na ventile cela dva bicikla koje sam imao pri ruci?! Njih pumpa savršeno, one ostale ni da čuje?
Pritom je jedan bicikl pijačni krš, a drugi težak tehnofenseraj. Svi probani bicikli su sa 'standardnim' auto ventilom.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Pumpa na bajsu? Hmmm...
Otkako sam je izgubio na vožnjici po okolnoj šumi - više to ne radim! Pumpu sam naravno našao - eto čemu između ostalog služi GPS - da se vratiš istim putem :)

Od tada pumpa ide u neku torbicu, ranac i sl...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Pumpa na bajsu takodje moze da se "izgubi" ako bajs negde ostavis,
cak i na kratko, a pumpu ne poneses sa sobom ;)

Kada je drzim u rancu,imam obicaj da je zaboravim kod kuce kada prepakujem ranac :(
Ili recimo ranac uopste ne ponesem :d
pa i pumpa,i flekice/lepak, i alat ostanu kod kuce .. nezgodno,zar ne ? :)

Sto se tice gubljenja u sumi, moja je vezana za nosac sa cicak trakom :)
Mada, i kada sam imao i bez trake,nikada nije sama od sebe ispala,
cak ni pri najvecem truckanju,
ali desavalo se kada nosim bajs (uz stepenice recimo)
n
da bokom pumpu izbacim iz jednog od dva lezista,
i onda ispada na prvom truckanju, a mozda cak i kod samog nosenja.

Dakle obrati paznju na sistem montaze!
Recimo one fine alu SKS i Sigma pumpe (ima u Intersportu)
koje kostaju citavo malo bogatstvo (ne sumljam u njihov kvalitet)
kace se na ram sa GUMOM ! (kao Sigma cajgeri)
Jeste da je ta guma verovatno extra kvaliteta,
ali povereti pumpu od 20-30ak evra gumi ? ja ne bih :)
Samo neki "klik" nosac + vezivanje

Sto se cene tice, ja licno ne idem preko 500 din :D
Za prvu pomoc radi posao.
Ako je teleskopska(ili dugacka) lakse duva na veci pritisak.
Recimo bas ta sto drug Aca ima je bez problema naduvala amort na mom bivsem Cannondale-u! (dakle pricamo o 7 bara!) a ne zaboravimo da je to jeftina plasticna pumpa.
Za oko 1000 din je bilo onih alu Giyo (mala,laka,teleskopska,nosac sa cicak trakom) u Planetu


Pozzzzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

IRalic wrote: Za oko 1000 din je bilo onih alu Giyo (mala,laka,teleskopska,nosac sa cicak trakom) u Planetu
Mislim da je to ta koju imam. Što se tiče montaže - meni trebaju obe ruke da je iščupam iz ležišta :) Pri truckanju jedino može malo da klizne nadole. Držim je neposredno uz torbicu, skoro je nevidljiva.

Što se tiče 'ispadanja' na parkingu - lakše mi je da izgubim 2 minuta i skinem sve sa bajka (svetla, brzinomer, torbicu, pumpu) i posle vratim, nego da mi maznu jednu jedinu stvar i da za ta 2 minuta izgubim bar 500 dinara. Za kesu u koju se to potrpa svuda ima mesta.
Stvari ostaju na bajku jedino ako sam tu u tri skoka - ili ako BAŠ nema nigde nikog.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ma meni se pumpa zakačila za borić - tako je ispala. Bila je slabašno vezana čičkom...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Imam neku pumpu od 800din i radi posao.Moze da duva sve ventile ima gumicu koja stegne ventil i ima dve komore.klik stalak i nikad me nije zezala kakav god je teren ne mrdne se ni za mm.Ko sto neko rece samo ludak ide da vozi bajs negde dalje bez rezerne gume i opreme.Ja na mom proslom bajsu nisam nosio jer nisam imao onaj leptir iza nego dva srafa i to posle namestiti i nacentrirati da bude isto nema sanse.A traje preko 20 min.Sad na ovom novom ima leptir,nabavio sam montirace tako da za nekih 10 min sve je gotovo.
Aca1983
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2009, 14:45
Location: Beograd

Re: Pumpa

Post by Aca1983 »

Danas bejah u Surcinu, u bicikl servisu. Uzeo sam pumpu za gume na biciklu, sa ventilima od auta, i lik mi kaze da mu pumpa drzi oko godinu dana, pri cemu svaki dan napumpa nekoliko guma (citaj 10-tak). Na pumpi pise GIYO AIR SUPPLY, a cena joj je bila 680 dinara. Laka je, i napumpala je gume bez problema. Buduci da ne pumpam cesto gume logika me upucuje na zakljucak da ako me neskrpi neki baksuz, pumpa ce trajati dugo, i odradice ono sto je i danas, a zasta je prevashodno namenjena. Usput kod njega uzeh i rezervnu unutrasnju gumu KENDINu. Svakom ko vozi savetujem da sa sobom nosi pumpu, pa kakva, takva, u slucaju lose situacije, a u nedodjiji, jako ce vam se isplatiti. Isplativost je sve veca, sto je nedodjija dalja, a pumpa od 300grama zaista nije teret.

Nego, zanima me, jel zna neko gde ima da se pazari neka skromna kaciga? Jel ima na NBG-BUVLJAKU? Ne bih da je bas platim nesto mnogo, recimo da bih dao do 4000din, pozeljno do 3000. Hvala unapred :wink:
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Pumpa

Post by milke »

Ja sam prošlog proleća pazario plastično-gumenu pumpicu za 850 dinara i sasvim se dobro pokazala u slučajevima prinudnog krpljenja gume.
Al nisu te male pumpice za redovno pumpanje guma, za to ipak treba kompresovan vazduh i manometar (ili nožna automobilska pumpa).
Ovog prcoljka od pumpe koristim tek koliko da bajs bude u voznom stanju do prve pumpe ili vulkanizera...
Eh da, a pumpu, flekice i još neke sitnice nosim u trouglastoj torbici na ramu tako da je uvek uz bajs :)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pumpa

Post by shebez »

Nego, zanima me, jel zna neko gde ima da se pazari neka skromna kaciga?
Ja sam jesenas pazario jednu kacigu u Rodicu na NBGD-u kod Airport City-a, tacnije u jednoj od prodavnica sportske opreme koje se nalaze u zgradi Rodica (mozda je i to Intersport). Marke Nakamura i potpuno sam zadovoljan, ne osetim je na glavi. Sto se tice cene cini mi se oko 2400 din, mada je tad bilo i nekih jeftinijih modela. A imas na NBGD i u novom Merkatoru u Intersportu.
Pozdrav svima.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Aca1983
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2009, 14:45
Location: Beograd

Re: Pumpa

Post by Aca1983 »

@Shebez

Shebez, hvala puno na lepim objasnjenjima u postu. Obavezno cu ovih dana navratiti tu da vidim, I najverovatnije I kupim kacigu, al cu prvo da sacekam koji dan da se sneg otopi. :wink:
Post Reply