Led Lampe za biciklu

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Led Lampe za biciklu

Post by Magus »

Danas sam bio na buvljaku u potrazi za ovim sve popularnijim kinezima i verovali ili ne, na celoj pijaci ni kod jednog kineza nisam nasao lampe sa diodama za bicikle. Neverovatno. Ima onih kamperskih, rucnih, stolnih, svakakvih samo ne ono sto sam ja trazio. :?
Na kraju sam nasao kod nasa dva prodavca ovako nesto, po ceni od 250din.

Image

Idu u njih 4 male AA baterije.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

I ja imam ovaj model, samo srebrn :D
Image

MTB-VRH brate!!!
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Ne znam zasto, ali kod drugog prodavca, srebrne lampe su bile 350din. :roll:
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

I dobro bre Sale, kad ti to ides da testiras pa da cujemo utiske :)?
ride don't slide
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Ako bude sve po planu, onda sutra uvece. :D
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Ajd javi kakve su pa cu i ja sledece nedelje na buvos da pazarim. Svaki put kad idem negde nocu imam nocne more da ce me neko odvaliti kolima ili da ce mi murija napravit neku sacekusu... :roll: :D
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Post by nino »

Reci nam na kom buvljaku i otprilike gde si kupio lampe!
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Kupio sam na subotickom buvljaku. Prodaje lik na tezgi, zajedno sa ostalom opremom za bicikle. Znaci, udjes sa druge strane pijace, tamo gde prodaju voce...ne udjes u halu vec skrenes levo...ides prolazom gde su tezge(prodaju uglavnom delove za kola, motore, bicikle), i sa desne strane 3-4 tezga...ne mozes omasiti posto jedino on ima ove lampe.

@zoro, murija me jos nijednom nije dirala za voznju bez svetla...a naleteo sam par puta letos na patrolu na putu...naravno, vozio sam na osvetljenom putu za SU, biciklistickom stazom.
Veci je problem u shumi gde te mogu pokupiti kasaci sa konjima. Prosle nedelje smo isli jedno vece i ladno iz mraka izlete 2 kasaca. Sva sreca da smo ih skontali na vreme pa smo se sklonili. Letos su nas isto skoro pokupili usred bela dana na nekom uskom puteljku, pa smo sklonili pored puta u zbunje. :shock: :shock:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako prođe novi zakon, moraće da se ima svetlo, pa je to dovoljno za brigu od murijske sačekuše.

E, usput, zašto stavljaju te proklete providne prstenove na lampe? Da te rođena lampa bolje zaslepljuje sa 0,5m?
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Evo upravo sam se vratio sa testiranja novih lampi. :D
Odmah na pocetku, sta mi je zasmetalo najvise...upravo ono sto je mixitron rekao...oni providni "prstenovi" pred kraj lampe tako svetle da izbijaju oci, moracu zalepiti preko toga neku izolir-traku ili nesto, bas smeta tokom voznje.
Dosta dobro svetle lampe, fino se vidi u mrklom mraku. Inace, nisu bas nekog kvaliteta ali mislim da se za tih 250din isplate.
I da, na omotu pise da moze da se koristi i za ronjenje tj. pod vodom, mada cisto sumnjam. :wink:

@misa, kada stavis baterije i vratis prednji poklopac, kada gledas od napred, da li ti diode lepo 'nalegnu' na one "krugove" koje se nalaze na poklopcu ili ne? Ne znam kako, ali ne mogu da namestim redovno, pa kad upalim lampu onda se snop svetla malo rastrka na sve strane...ili to ni ne moze lepo da se namesti? :)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Evo ti upitnik :)

1. koliko široko
2 koliko daleko
4. koliko prodorno /meni jako belo svetlo brzo umara oči u potpunom mraku.../
5. koliko, hm, čvrsto
6. - dopuni sam
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

"@misa, kada stavis baterije i vratis prednji poklopac, kada gledas od napred, da li ti diode lepo 'nalegnu' na one "krugove" koje se nalaze na poklopcu ili ne? Ne znam kako, ali ne mogu da namestim redovno, pa kad upalim lampu onda se snop svetla malo rastrka na sve strane...ili to ni ne moze lepo da se namesti?"

Meni lepo legne sve na svoje mesto, nemam tih problema, kao ni to da mi prstenovi sijaju u oci, normalno "bije" napred. Da moze da se sa njom roni - moze ali da ce da tada da svetli - nece :D :D :D .
Image

MTB-VRH brate!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Heh :-) pa taj prsten sluzi da vidis da li je svetlo upaljeno ili ne,
jer naprimer u gradu,pod ulicnim osvetljenjem je tesko primetiti snop svetla na asfaltu (ili gde vec) ;-)

Imao sam isti problem sa B&M svetlom na dinamu,
na prednjem "staklu" na gornjoj strani i na bokovima je providno,
i taman kako svetlo stoji fixirano na prednjij vili,
tako direkt sa tog svetlog prstena tuce u oci :(
izuzetno iritirajuce u mraku,a i prilicno me "zaslepljava"

Naravno parce crne izlolir trake je resilo problem :-)


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

IRalic wrote:Heh :-) pa taj prsten sluzi da vidis da li je svetlo upaljeno ili ne
Da, za sve one koji ne umeju da mahnu rukom ispred svetiljke :) Biće tu izolirke, vidim ja.

CatEye tu glupost inače reklamira kao 360 vidljivost. Veoma je značajno da te vide odozgo i odozdo :-/

PiEs - novine na mixitron.fotopic.net :)
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Misaxtr, kaži mi koja od ove dve lampe ima širi snop svetla, a koja baca duže, kao i koja je po tebi generalno bolji izbor:

Image

Uostalom, jedino sam ovu desnu našao u Nišu na buvljaku, tako da i da je ova druga bolja, ne mogu da je kupim.
Post Reply