Odelo za hladne dane

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Odelo za hladne dane

Post by csc-fan »

Zdravo svima,

gde da trazim odelo za hladnije dane. U planetu i capriolu toga nema, ili jos nema. Da li ima neko trece mesto?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Zavisi sta podrazumevas pod "odelo". Ako mislis na dugi sorts i neku jaknu, rukavice i sl - pogledaj u Partizanu.
Image

MTB-VRH brate!!!
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Uzeo sam u PLANETu pre mesec, dva, crvenu Volkl (e sad kako se to zove ne znam... Ima duge rukave, visoku kragnu i kratak rajfeslus, prakticno jedna vrlo tanka jakna...). To NIJE biciklisticka jakna, nego jakna koja se oblaci ispod skijaske opreme, ali je gotovo ista kao i bici jakna (kroj, materijal, sve je skoro isto) samo nema dzep nazad na ledjima... Napominjem da je to aktivna garderoba, tako da gotovo nikad nije mokra, vec vrlo uspesno odnosi znoj sa tela...

Dakle u pitanju je deo garderobe koji je pravljen za zimske uslove i mnoooogo dobro greje. Vozio sam kad je bila najniza temp. u poslednjih mesec dana i uopste mi nije bilo hladno... Prodavac mi je rekao da sa njom i jos nekim delom garderobe preko, moze komotno da se vozi i po (blazem) minusu... Takodje sam je nosio i na voznjama po toplijem vremenu i opet sve pohvale, kakvo god vreme da je napolju, odrzava prijatnu temperaturu...

E sad sto se tice ostalih delova (sorc, rukavice i sl.), sa tim stvarno nemam iskustva, al' bih zamolio nekog iskusnijeg za preporuku, pogotovo za rukavice za zimski period, kao i gde ih kupiti.

Pozdrav! :wink:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Gile wrote: Vozio sam kad je bila najniza temp. u poslednjih mesec dana i uopste mi nije bilo hladno...
A bilo je baš hladno poslednjih mesec dana... mogla i obična bici majica dugih rukava da odradi posao, samo ako ne staješ pa nemaš priliku da se ohladiš.

svež c/p sa fb liste
---
Da stvarno Goretex je odličan, ali je i skup. Ono što ja koristim kao
prelazno
rešenje su rukavi koji se navlače kad su hladna jutra ili dok se ne
zagrejem.
Postoje takve i nogavice, ali ih ja ne koristim.
Polar baš nije dobro rešenje u toku vožnje, sem ako nije jako hladno.
Ako voziš brže ili uzbrdo tada se dosta znojiš i potreban je neki materijal
koji
brzo prenosi znoj spolja. Ja koristim prsluk od polara bez rukava u zimskim
uslovima ili jaknu kad završim vožnju ili pravim pauzu.

U proleće i jesen najčešće nosim gornji biciklistički dres sa dugačkim
rukavima.
Unutrašnji strana je mekana i ne iritira kožu, već prianja uz telo i odlično
upija
znoj. Kao i drugi materijali za garderobu biciklista i ovaj se brzo suši.
Kad malo
zahladni nosim ispod termo majcu bez rukava.
Dole nosim biciklistički dres sa tregerima da sačuvam bubrege, a kad vozim
po hladnijem vremenu oblačim termo veš i donji deo dresa (helanke).
Ako baš jako hladno oblačim još jedne helanke ili termo veš sa dugim
nogavicama. Tada gore oblačim Goretex jaknu ili neku jaknu od nepromočive
plastike kao ozbiljnu zaštitu od padavina i hladnoće.
Ispod kacige nosim podkapu kao zaštitu od hladnog vetra.
Kamašne koristim samo kad je mokar kolovoz ili kad pada kiša.
Poluduboke Shimano patike sa SPD pločicama i termo čarape su dovoljna
zaštita za zimu, mada neki i preko toga postavljaju kamašne.

Nažalost kod nas nema mnogo izbora što se tiče biciklističke garderobe,
a posebno kad je reč o zimskom delu. Prodavci retko naručuju ovakvu
robu, jer smatraju da za takvom vrstom nema veće potražnje.

U Budimpešti je već druga stvar, jer se tamo dosta vozi i zimi, ali mi baš
ne putujemo često tamo tako da smo prinuđeni da se snalazimo na razne
načine.

Nadam se da ti je moje iskustvo donekle pomoglo.

Lanmi
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Post by csc-fan »

misaxtr wrote:Zavisi sta podrazumevas pod "odelo". Ako mislis na dugi sorts i neku jaknu, rukavice i sl - pogledaj u Partizanu.
Da, da, na to... Uh, mrske su mi te crno-bele boje. A gde se oni nalaze i kada rade?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nalaze se u partizanovom stadionu, tj ispod tribina (prilaz od kružnog), a ne znam kad rade, valjda standardno.
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

mixitron wrote: A bilo je baš hladno poslednjih mesec dana... mogla i obična bici majica dugih rukava da odradi posao, samo ako ne staješ pa nemaš priliku da se ohladiš.
Ma mislim na onu jednu nedelju kad je bilo ispod 10 stepeni, ujutru i manje... LM kad vozis duplo ti je hladnije... :roll:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako ti je duplo hladnije dok voziš :shock: onda garderoba definitivno nije odgovarajuća.


Večeras sam otišao do sajma, da se sretnem sa nekim ortacima, menjaža dvdova. Jave mi se na skok-šut, od udobne domaće razgaćenosti do susreta max. 30 minuta. Uzmem bic majicu kratkih rukava i Jeantex jaknu, odjurim donde sa deltave 25 (neizmerno uživajući /osim plućno/ u slalomu između milijardu automobila zaglavljenih u kolapsu od merkatora nadalje), nađemo se, onda sednemo u Stenku na pivo.
Iz punog juriša prelazak u večernje kuliranje pored reke. Nit' sam se oznojio nit' sam se naježio. OK, bilo mi je malo toplije natamo, al' u povratku je bila taman.
Kad uzmem u obzir da sam još rovit od nekog poganog virusa koji me drmao cele nedelje, nije loše.
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Ja sam sem par novih i skupih komada garderobe sve isceprkao ili me je naslo na buvljaku i po secon handovima...upoznali me svi cigani Timocke krajine...Imam sve,ali mi je problem neka potkapa za pod kacigu,uvek mi se smrznu usi...
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Imam sjajnu stvar za to, nekakav 'rukav' koji je delom od polara a delom od neke fancy rastegljive tkanine (polartek)

Može da se pretvara u sve i svašta, jedino što dolazi po ceni :) Ovo moje je bilo 25E napolju.

http://www.buffusa.com/buyabuff.html
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Za otpadajuće uši prošetaj se do Planetbajka i pogledaj šta imaju za skijaše -- naćićeš prelepe crne naušnice, po ceni od cca 280 dinara. Ako ti to ne zagreje uši, onda je vrbov prutić „prava“ stvar za tebe 8)
Image
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Post by kunalagon »

A mene zanima da li neko koristi ona takozvana TERMOODELA? To su ona sto imaju nogavice a na tregere su.

Evo, ovaj jedan model ima u IDEA SUPER na Bezanijskoj Kosi, ali ima samo XL, meni je skoro tamana, ali je ipak malo.

Image

ili ovo(nisam siguran, mozda je ovo neki proslogodisnji model):

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Opet ja s pitanjem, kolko to košta? :)
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Post by kunalagon »

8999 dinara. Ali za mene neeemaaaa broooooj :(((
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

kunalagon wrote:A mene zanima da li neko koristi ona takozvana TERMOODELA? To su ona sto imaju nogavice a na tregere su.
Stvarno sam zatecen ovim pitanjem. Mislio sam da SVAKO ko voli da vozi bike, vozi preko cele godine, samim tim koristi i opremu za hladnije dane. Shvatam da ima i sezenaca (letnja sezona), ali sam mislio da su to retki slucajevi.
Ja redovno vozim sve dok je temperatura u plusu, ali cesto zakacim i neki dan do -5. Ispod te temperature nisam vozio (nisam imao priliku, zbog snega, ili nedostatka sunca)
Zimska oprema se ne sastoji samo od pantalona, tu su i podkosulje, majice, jakne, kamasne za noge, zimske rukavice, podkape, fantomke, naocare...
Naravno sve predvidjeno za bicikliste. To je jedini nacin da stvarno uzivamo u voznji. Improvizacije kvare ugodjaj... :D
Termopantalone bi trebalo imati bar dvoje, jedne za temperaturu od 10-20C, i druge za malo exremnije temperature.
Da se vratim na temu, pogledaj kod Shukija i Maje , drze NW, i mozes da narucis sta ti treba, a dobices i savet sta ti stvarno treba... :D 011/2463112 060/0463112
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
Post Reply