Preporuka sa flasicu (bidon)...

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Gile wrote: Sto se tice korpice, zacudilo me je koliko mogu da kostaju, te karbonske, te aluminujmske, ovakve, onakve... Uzeo sam jednu aluminijumsku, najjeftiniju, ali je mnogo bolja od ove prosle, jer su zice mnooogo deblje, a i zavarena je celom duzinom za onaj deo koji se srafi za bajs... bila je negde oko 350 dinara...

Verovatno si imao celicnu korpicu,koja je u biti ok (sem sto je malo teza od alu)
jedino je lose to sto je lose izradjena,
i losi su "varovi" (to nije var,to je tackica)
pa lako pukne.

Ja do sada nisam video nijednu alu da je pukla ..
Jer su varovi celom duzinom nosaca.



Pozzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Verovatno si imao celicnu korpicu,koja je u biti ok (sem sto je malo teza od alu)
jedino je lose to sto je lose izradjena,
i losi su "varovi" (to nije var,to je tackica)
pa lako pukne.

Ja do sada nisam video nijednu alu da je pukla ..
Jer su varovi celom duzinom nosaca.
Upravo tako... Ovde su varovi i deblji i ima ih vise, tako da mi izgleda da ce da drzi... :roll:
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

mixitron wrote:Ona koju ja imam (zemunski kej) je došla sa poklopcem. Mene dotični nervira pa sam ga bacio :)
:shock:

'
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Goran wrote:
mixitron wrote:Ona koju ja imam (zemunski kej) je došla sa poklopcem. Mene dotični nervira pa sam ga bacio :)
:shock:

'
Ma samo još jedna operacija zbog koje ti ruka nije na kormanu...
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

ja uopste nemam sisaljku na bidonu nego samo poklopac koji otvorim tom rukom kojom drzim bidon i tako i zatvaram
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa koliko dobro to dihtuje onda?
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ima li neko iskustva sa tvrdim Alu bidonom?
Video sam jedan takav u Intersportu, ima i zaštitni poklopac odozgo.

Ono što me najviše interesuje je kako se pije iz toga kada tečnost ne može da se pritiskom istiskuje. :?
Sisaljka je doduše malo šira, ali nisam siguran da je to odgovor na moje pitanje.

Možda je to sistem 'kap po kap' kao u poljoprivredi kod navodnjavanja. :D
Ili da se probuši rupa na drugoj strani gde će da ulazi vazduh. :lol:

Inače, radi se o nekom kineskom proizvođaču pa ja onda i kvalitet iznutrica dovodim u pitanje.
.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Fenseraj.

BTW, imam odlično iskustvo sa plastičnom flašom jelen piva od 1,5l, idealno pasuje u zadnji džep bici majice, a pi..ća koliko hoćeš :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

mixitron wrote:Fenseraj.

BTW, imam odlično iskustvo sa plastičnom flašom jelen piva od 1,5l, idealno pasuje u zadnji džep bici majice, a pi..ća koliko hoćeš :)
Da to nije malo tesko za dzep bici majce???

A da prilozim moje zapazanje diskusiji - flasa Pepsija (i twist-a :)) od litra idealno pasuje klasicnom nosacu bidona!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nosio ja po dve :)
Ako je majica dobra (k'o moja), izdržaće bez problema. Ionako se malo zavalimo napred u vožnji pa deo težine ide na nas.

Mada priznajem da je ovo najbolja strategija za veoma toplo vreme gde će ta kila i po brzo preći u krvotok - i da je previše skakutavo po terenu.
ZDj
Posts: 3
Joined: 12 Oct 2006, 04:03

Post by ZDj »

Pozdrav svima, mi se donekle znamo sa mailing liste, a ovo je moja prva poruka ovde i repliciraću ujedno na nekoliko poruka.

Ja sam, pre nekih godinu - godinu i po, kupio u Planetu bidon (0.5 l, srebrnasta plastika, piše na njemu PolarBike ili tako nešto, neka ružna otrcana slova, pravljen u Mađarskoj) u kome se ne pravi vakuum kad se pije, jer na neku foru tokom pijenja ulazi vazduh. Nikako ne mogu da provalim kako to radi i stalno sam u iskušenju da ga rastavim, da vidim u čemu je štos, ali se bojim da ga ne uništim (ne deluje baš rastavljivo).

Nedavno sam kupio jedan od onih koji se prodaju takođe kod Polara (0.75 l, oni u raznim bojama sa raznoraznim natpisima). Ne sviđa mi se kako radi. Prvo, pravi se vakuum tokom pijenja i nije ni približno tako udobno kao kad se pije iz onog prethodnog. Zatim, nekako se teško otvara i zatvara "ventil". Začudo, pokazao se (mada deluje nežno) kao neverovatno izdržljiv. Poskočio sam preko neke velike rupčage i osetio da me je poprskala neka voda, nije mi baš bilo jasno šta je, oko 1-2 km kasnije sam primetio da je držač bidona prazan i setio se šta bi, da je bidon ispao na rupčagi. Vratio sam se i našao ga, sasvim neoštećen mada sam vrlo verovatno prešao točkom preko njega.

Što se bidona s poklopcem tiče... Ja sam uz bike dobio jedan takav, jeftin crni (takođe mađarski). Poklopac ima svoje prednosti, tamo gde ima mnogo prašine bidon se neverovatno isprlja i ponekad je neprijatno i piti iz njega koliko je prljav (da ne ulazim u to koliko je zdravo, ja sam prekjuče pokvario stomak i jedino objašnjenje je da sam se zarazio zbog prljavog bidona, ništa drugo nisam uzimao osim vode, i to flaširane vode koja je sipana u bidon). Nažalost, taj bidom em je crn pa po toplom vremenu može da služi bezmalo za kuvanje kafe, em je poklopac skoro otpao, em je mali (0.5 l), em curi na sve strane (na poklopcu minimalno ali na navoju poprilično, i nije problem ako je unutra voda, ali ako stavite Cedevitu ili tako nešto, sledećih 6 meseci nećete oprati bicikl kako valja koliko će biti ulepljen).

Ja bih voleo neki bidon poput onog spomenutog na početku, ali veći. No, u Planetu ne vidim više da prodaju takve bidone. Kako god, očito postoji neki štos da se u bidonima ne stvara vakuum i ja ne znam zašto se više ne primenjuje (ali je vrlo verovatno da se primenjuje na aluminijumskim bidonima, ovo je samo pretpostavka, dakako).

Onaj drugi bidon (preko koga sam prešao točkom) sam kupio iz takoreći bizarnih razloga. Bio sam u Planetu da kupim zadnji menjač, bila je godišnjica nečega vezanog za jednu staru ljubav, a primetio sam na polici bidon koji je bio iste boje kao majice koje smo ja i moja tadašnja imali tom prilikom na sebi. Zato sam ga tada kupio.
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

mixitron wrote:Pa koliko dobro to dihtuje onda?
jedav da malo pusta i to samo izuzetno ako ga rukama pritiskam... ali pusta na navoju a ne na poklopcu.... uzeo sam je negde u teretani pre 100 godina
Post Reply