Tabela sa poredjenjem brojeva patika razlicitih proizvodjaca

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pole
Posts: 4
Joined: 15 May 2005, 12:05
Location: Beograd

Tabela sa poredjenjem brojeva patika razlicitih proizvodjaca

Post by pole »

Naime kao sto pise u naslovu da li neko zna za tabelu ili listu na kojoj su uporedo date velicine biciklisitckih patika za razlicite proizvodjace...........

Gledam da uzmem offroad patike pa konkretno trazim recimo poredjenje Shimano i SIDI patika........ mada bi bilo pozeljno da ima vise proizvodjacha u istoj tabeli........
Sve ovo je iz prostog razloga sto cu patike morati da narucim ili da mi kupe "spolja" na "nevidjeno" ili bolje neprobano hehehe.........pa da ne bi bilo posle plakanja....... :cry:

Unapred zahvaljujem na informaciji
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Re: Tabela sa poredjenjem brojeva patika razlicitih proizvod

Post by mixitron »

[quote="pole"]
"spolja" na "nevidjeno" ili bolje neprobano hehehe.........pa da ne bi bilo posle plakanja....... :cry:
[/quote]

?Pa siđi u planet na Dorćolu i probaj, imaju sve i svašta, pa posle kaži da ćeš razmisliti :)
Kupovina spd-patika na slepo je zajebana, nije važno samo koliko ti je stopalo dugačko, nego i koliko je široko, i kakav je kalup patike, i oblik... a i od mrve 'nepasovanja' ćeš poludeti negde u terenu.

Konkretno, ja nosim 'civilne' 43 sa malo lufta osim na debelu čarapu, a u SH-M038 44 sam se uknapio po dužini i moram da držim labav šnir u donjem delu. Naravno, u 45 sam plivao.
User avatar
pole
Posts: 4
Joined: 15 May 2005, 12:05
Location: Beograd

Post by pole »

Pa bio sam u Planetu i probao neki Shimano....... kada sam zeleo da kupim Shimano SH-M180 iz USA tj da mi drugarica donese. U Planetu su cini mi se bile oko 140 EUR a u USA za 140 USD~110 EUR dobijem i pedale SPD-M520 ili 540 (ne secam se tacno) i plocice......... Naravno bio je to neki posebni dil......... popust sta li.........ali sada me interesuje SIDI model Rampa 3.
U Planetu nije bilo broja a i osecao bih se da preplacujem istu stvar.........

Sto se udobnosti tice, slazem se sa tobom da je najbolje da ih probam...... ali mislim da ne bi trebao da imam problem.......... i ja imam malo sire stopalo ali ce i sama patika malo vremenom da popusti, sto je normalno mada je kozna najvecim delom. Inace nosim 43 sto znaci treba mi 44 mada to zavisi od kalupa pretezno, pa me interesuje da li SIDI ima veci ili manji kalup od Shimano-a???

Bilo bi super da mi neko ko konkretno ima SIDI i Shimano ili je imao i jedno i drugo moze da mi napise svoje utiske.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

http://www.sidiusa.com/contents/en-us/SIDIShoeSizer.pdf

8)
User avatar
pole
Posts: 4
Joined: 15 May 2005, 12:05
Location: Beograd

Post by pole »

Zahvaljujem.........

Bice uskoro SIDI ........bice .........hehehe
Post Reply