Freebiking dress 2013

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by Nole »

За прошлу туру сам закаснио.
Мени је и ово решење сасвим у реду. Свакако сам заинтересован бар за два дреса без обзира на графичко решење.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by shebez »

Da i ja sam zaintersovan za dres... :D
Meni bas super izgleda cak mi se i svidja ova narandzasta, treba nesto sto ce ti malo bocnuti oci.
Mislim da i sam natpis freebiking sa prednje strane treba da bude malo upadljiviji.

Prosla organizacija sa dresovima, mene je bes iscimala, Luka je genije za dizajn i tu ne treba sumnjati samo treba naci najjednostavniji model koje dresove da kupimo (sijemo), ko ce da stampa i ono najproblematicnije da li ce se svi pronaci u ponudjenim velicinama, kako isprobati, kako sta kome stoji i sl.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Pratio sam dešavanja i evo najnoviji apdejt dresa. Majice ću kasnije. Pošto sam razmišljao i o finansijskoj konstrukciji, koja zna biti vrlo složena :shock: , skinuo sam jednu boju da tako bar malo smanjim cenu (koju još ne znamo, ali svejedno znam da broj boja malo diže cenu). Oko dresa ima posla, pošto ima štampe i na rukavu, sa strane, napred, nazad pa bar da malo olakšamo situaciju. U priči su dve boje - tamno zelena i svetlo fluo zelena. Naša Fribajking priča je u tesnoj vezi sa prirodom. Odlazak u prirodu na dva točka podrazumeva i dosta avanture na, često, nepoznatom terenu gde se može naći dosta trnjaaaaa... :D Trnovit je put do mesta odakle se pruža predivan pogled.

Dakle: http://s6.postimage.org/sha51hygh/freeb ... 2013_1.jpg

Neka se Barda ne ljuti što sam njega uzeo za primer na leđima dresa :D , ali tako bi svako imao svoje ime na dresu i svoj status ili zvanje na Freebiking.org, a može šta god ko poželi. To bi bio ekstra prolaz u štampi, pošto se svaki put štampa drugo ime.

Imam predlog za našeg Saleta. Što ne bismo, recimo dres, kao što to radi Ciklo Svet, uradili u nekom tiražu ili u nekom poslovnom dogovoru sa štamparijom mogli da štampamo ovaj dres kad nam zatreba, pa ga prodavali i reklamirali na Internetu za neku razumnu cifru. Taj novac se može posle uložiti za potrebe Fribajkinga, tipa, štampanja opet nekih reklamnih sitnurija, itd. Samo predlog za razmišljanje. :) i otom-potom.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Extra je! I font za ime je odlican! I ova tamno zeleno zuta je lepsa od originalne tamno zelene!
A sto se komercijalne prodaje dresova tice ja mogu da pitam u jednoj radnji kod mene gde sam redovan posetilac da li bi hteli da stave u prodaju
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Ne, ne LongDistance, mislim da nije stvar u tome. :) Ne bih hteo da ovo krene u pogrešnom smeru. Ovo je više pitanje za Saleta i on bi trebalo o tome da kaže najviše. Po meni, nije suština da se nadje prodavnica koja bi to prodavala, pa proizvodnja, prodaja, porez. Stvar je prosto za razmišljanje i da to bude kao neki Freebiking suvenir kome nije svrha sama prodaja, već više širenje informacija o ovoj grupi okupljenoj oko freebiking sajta. Prosto da svako ko i nije član može doći do našeg dresa i da ga nosi kako bi nas promovisao u različitim interesnim grupama. Ali o tom potom, nije još ni blizu vreme koje bi bilo posvećeno ovakvoj temi. Tema je sada dres i o tome treba da čujemo što više komentara i da to finaliziramo pre početka sezone 2013.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

Ovo je bolje - i sa više travuljine :) - ko je bio na Jadovniku zna kako je to...

Nego mislim da je malo puno 6 puta - Freebiking sa sve nazivom sajta... gde se izgubi onaj tip što nosi bajk na leđima?
Možda da on dođe na rukav sa strane? Ili neki drugi znak "mučenja" bicikla :mrgreen:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

barda wrote:gde se izgubi onaj tip što nosi bajk na leđima?
Možda da on dođe na rukav sa strane? Ili neki drugi znak "mučenja" bicikla :mrgreen:
Mozda da bude na ledjima umesto ovog svetlo zelenog zbuna?
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Možda je bolje na rukavu logoe nekih "sponzora" ili Jeep Club tako nešto...
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by bluealek »

Mislim da je KAUP prirodniji saveznik Freebikinga nego Jeep Club, jer objedinjuje bavljenje prirodom na jedan multidisciplinaran način. U Jeep Club-u sam neminovno ograničen percepcijom pojedinaca i javnosti, njihovim očekivanjima, koliko god se ja trudio da plasiram neke specifične poglede i filozofiju. Samim tim imalo bi više smisla da se eventualno znak KAUP-a nađe na neki način objedinjen sa Freebiking-om. Uostalom, pogledajte logo

Image

pa zaključite sami 8)
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Uuu dobar vucko! Ja sam za :)
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Sale pošalji vektorski logo (znači "original": pdf, ai, eps) šta god od ovoga na grupu ili nekako mejlom da stigne do mene pa da ga ovekovečim na rukavu dresa :D .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by bluealek »

Greška u postavljenoj slici prvi put. Mislio sam na ovu koja je sada tu. Mada, vuk za Gocu ima neku posebnu simboliku i takođe predstavlja jedan od znakova KAUP-a. Što se vektora tiče, moraću da ga tražim od Goce, jer je ona to dizajnirala.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

LongDistance wrote:Uuu dobar vucko! Ja sam za :)
Juuu?! A sta bi sa vuckom?! :shock:
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

bluealek wrote:Greška u postavljenoj slici prvi put. Mislio sam na ovu koja je sada tu. Mada, vuk za Gocu ima neku posebnu simboliku i takođe predstavlja jedan od znakova KAUP-a. Što se vektora tiče, moraću da ga tražim od Goce, jer je ona to dizajnirala.
..ahh ok...
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Freebiking dress 2013

Post by Muma Paduri »

Не сналазим се са атачирањем, сматрајте да имате Вучка :-)
И драго ми је што вам се допада
Locked