Freebiking dress 2013

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Kad bude vučko biće, a do tada novi apdejt dresa:

http://s6.postimage.org/kkite6xf5/freeb ... 2013_2.jpg
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Lukaves, legendo, toliko dobro deluje da mi sada dodje da uzmem dva komada... nego ne znam jos uvek cenu :(
Elem... znas koja bi dobra fora bila? Da namontiras ovom biciklisti da nosi Freebiking dres koji si upravo dizajnirao! 8)
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by Gruja »

Lepo, ja ću verovatno dva komada uzeti.
Možda ne bi bilo loše da se na FREEBIKING oko belog outline-a stavi tamniji outline, da istakne slova od pozadine. Ili da nekako napraviš da izgleda kako su slova upala u ovo grmlje iza ili upletena u njega...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by bluealek »

Lepo, sve bolje od boljeg 8)

Sori što ne stižem da se uključim aktivnije u diskusiju - ja sam trenutno u ludnici završavanja tekstova za broj koje moram da predam sutra, jer me prekosutra čeka druga ludnica - Border Patrol karavan. A Goca verovatno nije stigla još da dostavi vektore za vučka jer sam joj dao domaći zadatak da odradi dizajn za nalepnice za Border Patrol. Lakše ćemo disati od ponedeljka kada se sve završi, pa ćemo da se bavimo ovime.

Nego, nešto gledam ovaj dizajn i kontam da tu ima tako puno štampe da, ko god to bude štampao, garant to neće moći da odradi po nekoj regularnoj ceni, moraće više da košta...

A kad se uđe u fazu naručivanja i ja ću se priključiti onima koji će uzeti više od jednog komada, videću još koliko 8)
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Da, pa neće moći po ceni kao dres iz 2009. godine. U suštini nije bitna količina štampe (nanosa boje), radi se o samo 2 boje, ali je problem što će biti malo komplikovanije da se uradi. Ako štampaju na gotovim dresovima problem će biti prednica koja ide od šava do šava, ali teško da imaju gotove. Dakle, moraće da šiju, kao prošli put, ali tada se štampaju delovi dresa (što nije baš nikakav probkem) i onda se ti delovi spajaju. E sad, najbolje je da sami vide pa da daju procenu, šta mogu, kakve su im tehničke mogućnosti. Najvažnije je da je potpuno je izvodljivo (nekada sam ja štampao i daleko zahtevnije dresove kad sam se time bavio svojevremeno), a ako bude oko 30 evrića i nešto mislim da to nije mnogo, ipak je to dres po narudžbi i "unikat". Nov dres u šopu je od običnog od 3000 din. pa do nebesa. Svakako treba da diskutujemo da vidimo šta drugi misle o ovom projektu. Možda bi bilo dobro da Barda odnese jpg da vide i daju procenu.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

Ja mogu videti za majice, a za dres mogu videti da li ovaj NAAI u Novom Sadu još radi, mada je ta firma kod vas u Beogradu - možda da neko pita i preuzme obavezu sa emilom :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Antipop
Posts: 2
Joined: 12 Nov 2012, 23:26
Location: Becej

Re: Freebiking dress 2013

Post by Antipop »

Hteo bih da kupim dres kratkih rukava. Kome da se obratim?
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by sssasa »

...vidi se da je bata Luka sazreo kao dizajner i samim tim produkt njegovog rada pokazuje zrelost . Ovo veliko zbunje iako meni deluje sasvim prihvatljivo pokazuje neku blagu konfuziju u njegovoj glavi ali danas je to tako normalno :D . Sto se palete boja tice ja sam uvek za sljastecu varijantu koja ide na malo tamniju pozadinu tako da kontrast bode ochi...no da ne maltim dalje verujem da je ovo sasvim prihvatljivo resenje sto se dizajna tice.
Boje su uvek stvar licnog ukusa ali materijal je najproblematicniji. Potrebno je naci na trzistu adekvatan materijal koji je malo postojaniji a opet naravno sa dobrim transferom vlage.
Prvi dres ma koliko mi bio drag ipak nije sazdan od materijala koji je dobar za provlacenje kroz granje i trnje. No to su poceci a na greskama se uci. Toliko od mene....narucujem jedan kratki rukav jedan dugi rukav
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Bata Sale znao sam da ćeš biti od koristi i da ćeš dati konstruktivnu kritiku zajedničkog rada svih fribajkera na dresu. Od kako sam se survao u grmlje na Gledićkim planinama na svet gledam vrlo razgranato, trnovito i zamršeno :D . E jedino za dug rukav ne znam dal će bide, jer čekamo šta će reći štampari za kratke rukave po pitanju, nama dragih finansija. Plašim se ako im budemo tražili kvalitetniji materijal za dres ne rebnu 100 evra po komatu pa da nam se puše uši. Nek bude šta bude, isteraćemo ovo do kraja pa ko preživi :D .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Freebiking dress 2013

Post by KUSHA »

Luka,prednja strana suviše travki.Namoj prenatrpavati detalje.Nisam za bilo kakve sponzore,ništa osimFREEBIKING-a.Logo bicikliste sa prošlog dresa ne treba menjati "vožnju koju ste tek naslućivali " takodje.To treba ostati kao grb ili ti zastava.Nećemo valjda svaki put menjati već navedeno.To bih ostavio baš na ovakvom dresu kao što si osmislio.
Nadam se da će biti još istomišljenika da nam ostane stara slika sa tekstom kao zvanični logo.
Držite se reči F R E E. Sloboda bez mnogo komplikovanja,prosto i jednostavno.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Lukaves ima da vrdne od ovoliko razlicitih inputa :) Ono sa cime se veoma slazem je to da je ovaj dres unikatan dizajnerski model, a ne neka lame komercijala koja moze da se nadje u prodavnicama sportske opreme. Zato sam i veoma zainteresovan. E sad, sto se reklama tice licno nemam nista protiv. Ako ce na dresu da bude reklama za nekog iz neke srodne grane to mi je skroz ok. Malo bi mi mozda smetalo da bude reklama za neki sampon, ili prasak za ves ili za kosilice za travu...

Sto se dizajna tice tu ce uvek da bude razlicitih misljenja. Neko voli ovo, neko voli ono. neko misli ovako, neko misli onako... Sto se mene tice ovako kako izgleda trenutno mi je super, ali ne mora da znaci da ako se naprave odredjene izmene da dres nece opet super da izgleda... Ono sto mene vise muci je na koji nacin da se mi zahvalimo/revansiramo coveku koji treba da zadovolji nase hirove i da sve uklopi u jednu celinu. Eto, recimo u takvom slucaju meni ne bi smetalo ako bi lukaves postavio neki svoj baner :)

I ja bih voleo da vidim verziju dresa sa onim biciklistom sto nosi biciklu... tako da ako te ne mrzi mozes da napravis i jednu takvu verziju... :) ali samo ako te ne mrzi! :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

Evo ohrabrujućeg odgovora od NAAI-a, čekamo još jednu ponudu

Postovani Igore,
cena za dres koji ste poslali u prilogu je ? eura. U pitanju je digitalna stampa koja se aplicira direktno u materijal. Vazno je da priprema za stampu bude u vektorima u nekom od programa za crtanje.
Buduci da svu opremu radimo po porudzbini sasvim je izvodljivo da na svakom dresu bude ime vlasnika.
Za sva dodatna pitanja stojim Vam na raspolaganju.

Što se dizajna tiče, možda je sa prednje strane malo više travki i po mom ukusu, možda da se malo više istakne znak freebikinga. Što se tiče biciliste, onaj stari nije loš, mada nosi bicikl u planini, ali i ovaj je dobar što ipak vozi bicikl po planini - natpis vožnja koju ste tek naslućivali dovoljno daje opis šta čeka one koji krenu sa nama :)

Što se sponzora tiče i ja baš nešto nisam za njih - ako nam već ne poklanjaju dresove :wink:
Ali mi ne bi smetao na rukavu neki vučko - da li samo glava ili ceo, ali vuk je baš dobar zaštitnik bajkera :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by shebez »

Igore, ponude se ne objavljuju javno dok sve ne pristignu... :roll:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

shebez wrote:Igore, ponude se ne objavljuju javno dok sve ne pristignu... :roll:
Aha, misliš tender, 3 ponude, tajnost, javno otvaranje, konkurencija prati forume.... izvinjavam se...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by alazovic »

KUSHA wrote:Luka,prednja strana suviše travki.Namoj prenatrpavati detalje.Nisam za bilo kakve sponzore,ništa osim FREEBIKING-a. Logo bicikliste sa prošlog dresa ne treba menjati "vožnju koju ste tek naslućivali " takodje.To treba ostati kao grb ili ti zastava. Nećemo valjda svaki put menjati već navedeno.To bih ostavio baš na ovakvom dresu kao što si osmislio.
Ja taman htedo da napišem isto ovo što i Kuša, al me on preduhitri. Nije što smo iz istog grada, al' potpisujem svaku reč, zarez i navod :lol:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Locked