Popravka štapa za šator

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
nesha011
Posts: 11
Joined: 24 May 2009, 12:52
Location: Beograd

Popravka štapa za šator

Post by nesha011 »

Na šatoru mi se slomio jedan od štapova, onih od fiberglasa. Zapravo, ne ceo štap, već jedan segment, od onih povezanih elastičnom trakom.
Pokušavam da nađem rezervu, no ne znam kako da taj slomljeni deo odvojim, i kako se zamenjuje ispravnim.
Da li je neko imao iskustva sa ovom zamenom koja mene čeka?
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Popravka štapa za šator

Post by KUSHA »

Nemaš potrebe skidati metalni deo.Ima da kupiš u Igli Športu rezervni stap .Kupuje se u kompletu.Adresa TC Konjarnik u suterenu.
nesha011
Posts: 11
Joined: 24 May 2009, 12:52
Location: Beograd

Re: Popravka štapa za šator

Post by nesha011 »

Nisam pominjao metalni deo.

Štap šatora je sastavljen od više segmenata nanizanih na elastičnu traku, koja je vezana za prvi i poslednji segment štapa.
Moje pitanje je: kako izdvojiti polomljeni fiberglas-segmenat od ostlih, kada su svi povezani elastičnom trakom. Kako, zapravo, odvezati tu traku sa krajnjeg segmenta, da bi se središnji (polomljeni) segment izvukao? I naravno, kako je kasnije ponovo vezati?
Inače, u Iglušportu nemaju trenutno, na žalost, nikakve štapove.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Popravka štapa za šator

Post by Gruja »

Ne znam kako da razvežeš, ne bi da rasturam moj štap, ali snaćićeš se nekako. Ali za ponovno provlačenje ja bi uzeo neku čvrstu žicu malo dužu od jednog segmenta štapa i za jedan njen kraj vezao elastičnu traku a drugi provlačio kroz segmente i sa malo pažnje i stpljenja mislim da bi to lako rešilo problem. Srećno!
nesha011
Posts: 11
Joined: 24 May 2009, 12:52
Location: Beograd

Re: Popravka štapa za šator

Post by nesha011 »

Hvala, Grujo,

dobra ti je ova ideja o žici kao "dugaaaaačkoj igli", hvala ti. Pojednostavljuje provlačenje kanapa (kao da menjam lastiš na gaćama :wink:)

I dalje ne znam kako da odvežem kanap. Razmišljam da ga isečem u visini prvog segmenta, pa da ga, posle umetanja ispravnog, ponovo vežem, ušijem, štagod. Ako izostane informacija od nekog vlasnika šatora koji je već rešavao ovaj problem.

Pozdrav
Post Reply