Pumpa za biciklu

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Pumpa za biciklu

Post by pedja »

Na poslednjoj turi mi je negde ispala pumpa za biciklu pa moram da se snabdem.

Imat eli kakv aisksutva sta kod nas moze da se nadje da valja?

Od karakteristika bitno mi je da je malih dimenzija da moze da se montuira na ram, da ima merac pritiska i da moze da pumpa gume i sa obicnima i sa autoventilima. I naravno, da ce da potraje.
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: Pumpa za biciklu

Post by chaba »

Pozdravi!
Proletos u Capriolu, oko 700 din, digitalni nanometar, 29*3 cm, držač-klik obujmica+čičak traka (nestala...), koristim ga na 4-4.5 bar, auto+standarni bicikl ventil
Služi...
Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pumpa za biciklu

Post by IRalic »

Definisi "sluzi" ;) Treba da ostane prikovana za bajs/nosac, ili treba da duva kako gospod zapoveda ? :)

Ja sam promenio jedno dve marke Giyo. Cena je bila nesto smesna, nosac je imao cicak traku te nije mogla da se zagubi.
Performanse su joj bile ocajne, jako tesko se pumpalo cim pritisak predje neki najmanji minimum za "doci do kuce"
Prva je zamenjena drugom jer je pri jednom od pumpanja poluga za zakljucavanje pukla na pola
pri pokusaju zakljucavanja (ono kad se pumpa uvati za glavu ventila i stisne iglicu unutar ventila)
Kasnije sam iznerviran teskim pumpanjem, kupio SKS Roadrace, malenu laganu pumpu, koja u duhu drumasa dolazi baz ikakvih nosaca ;)
ali je malena, tek malo duza od 20cm, a bez problema duva na 8+ Bar-a pritiske.
Jedino sto je samo za presta ventil, pa se ne moce naduvati guma sa autoventilom.
Nema ni polugu ni to za stiskanje ventila, pa osim samog tela nema sta da se pokvari/pukne.
Kako sam kupio podnu pumpu (SKS, ca 2.k din.) koja stoji kuci, a njom se lako i brzo duva,
a naravno ima i manometar, pa i precizno.

Sve u svemu pitanje je koliko novca zelis da izdvojis. Da li hoces da hupis kvalitetno pa da dobro duva i da traje,
ili hoces jeftino samo da radi kolko tolko, a da ti nije zao ako je izgubis.


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Pumpa za biciklu

Post by pedja »

Naravno da mi treba nešto što će da radi posao. Ne treba mi za šminku :)
Post Reply