razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
atosic47
Posts: 4
Joined: 13 May 2012, 22:03

razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by atosic47 »

vozim trekking bajk, oprema deore i deore lx. Sada mi je bajk podesen za 3x9 brzina, ali su mi kaseta i lanac istroseni pa moram to da menjam, medjutim problem je naravno u novcu, delovi za devetofaz su dosta skuplji od delova za osmofaz pa se zato razmisljam da smanjim broj zupcanika na bicikli, jer je usteda preko 1000 din. Zanima me koliko ce se u voznji osetiti to, da li taj jedan zupcanik donosi neko veliko poboljsanje ili ne. Nisam zahtevan vozac, vozim kratke ture od mesta do mesta, najvise po asvaltu, bez offroad staza sa puno uspona.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by Grujic »

Neces moci to da uradis zbog rucica menjaca koje su ti za devetofaz, nece menjac dobro menjati brzine, stalno ce ti nesto preskakati. Ne moras uzeti LX kasetu i lanac, uzmi slobodno za klasu nize i to ce ti vec biti dosta jeftinije, npr. deore.
atosic47
Posts: 4
Joined: 13 May 2012, 22:03

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by atosic47 »

mislim da ce moci da se podesi, samo sto ce na zadnji klik ispadati lanac sa kasete, na sta cu da pazim, ostale bi trebale lepo da se menjaju,ne znam sta bi tu moglo da pravi problem??
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by chaba »

Razmak između zubčanika kod 9fazne kasete je manji u odnosu na 8faz, znači da ćeš 9faznom ručicom menjača uparenim sa 8faz kasetom izgubiti sinhron između brzina, tj. dobijaš jače krckanje lanca kako se menjač udaljava od prvog podešenog zubčanika na pravac. Savet od Grujic
Pozdrav
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by pedja »

Сигуран сам да 1000 динара може да се уштеди на хиљаду разних начина.
atosic47
Posts: 4
Joined: 13 May 2012, 22:03

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by atosic47 »

veruj mi, ne moze da se ustedi, ni ovo ne bi bilo da nisu bili izbori :D pored toga treba da skupim kintu za nove gume i jos neke sitnice. Kupio sam simano kasetu hg30 i kmc lanac, za vikend cu probati da montiram to, ako ne uspem verovatno cu gledati da zamenim deore sifter za neki koji je kompatibilan sa kasetom za osmofaz :/
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by IRalic »

atosic47 wrote: Kupio sam simano kasetu hg30 i kmc lanac, za vikend cu probati da montiram to, ako ne uspem verovatno cu gledati da zamenim deore sifter za neki koji je kompatibilan sa kasetom za osmofaz :/
Al ces ustedeti .. ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
atosic47
Posts: 4
Joined: 13 May 2012, 22:03

Re: razlika izmedju osmofaza i devetofaza

Post by atosic47 »

tako to ide kad se nema para :/ ako znate nekog ko ima sifter za osmofaz, a zeli deore sifter, javite mi..
Post Reply