Pitanje vezano za menjace...

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

Pozdrav...
Jel' moze neko da mi objasni u cemu je razlika izmedju ova dva tipa menjaca

Image

Image

Ako uzmemo kao primer da su oba istog kvaliteta ono sto mene zanima je razlog zasto bi neko odabrao ovaj sa obrtaljkom ili ovaj sa ovom "papucicom"
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by Nesha »

Ovaj prvi je dobar za recumbente sa under seat stearingom :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by shebez »

Na prvom deo ruke ti je konstantno na delu menjaca koji se pomera, a drugi samaras samo kad hoces da promenis brzinu.
Na prvom moze biti nezgodno kad vozis malo agresivnije i treba da stisnes jace volan sakama, moze da ti se desi da slucajno promenis brzinu, bas onda kad to nisi hteo.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

Na ovoj bicikli ja imam ovaj prvi tip i meni je ok, ali posto sam merkao neke bicikle video sam da u radnjama uglavnom forsiraju ove sa papucicom, pa ko velim da pitam za misljenje :)

Inace, treba i ja da uzmem nesto... Vozim neki teski celik pa bih da uzmem nesto lakse, a plus konstrukcija je takva da ne mogu da montiram nosace za bisage na zadnji tocak :(

Jel' zna neko mozda neku radnju gde sklapaju bicikle po sistemu custom order? Znaci isto kao za PC, kazes sta zelis i oni to sklope?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

LongDistance wrote: Jel' zna neko mozda neku radnju gde sklapaju bicikle po sistemu custom order? Znaci isto kao za PC, kazes sta zelis i oni to sklope?

Ima jedan lep servis u beogradu, Terrano Team se zove, Takovska 33 (u dvoristu zgrade, u garazi) 011/3340-920 (od negde 10-11 do 16-17)
Profa cesto sklapa bajkove po zelji, komplet nove, ili mesano novo-polovno.
Delove nabavlja od Capriola i Planeta iz veleprodaje, i obicno je oko 10-20% jeftiniji od njihovih maloprodajnih cena.
Tako da samo kazes sta hoces od toga sto se nudi, i to je to ;)

Naravno mozes delove i sam da nabavis, pa ako nisi vican da sam sklopis, odes u neki servis i iskipujes im delove i kazes sklapaj ! :mrgreen:


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

E puno hvala za info :)

Znam da mogu da ponesem dzak i tako odem od jedne do druge radnje i pokupujem delove, nego sto me onda kosta dosta skuplje. Zato sam ja i trazio neku radnjicu gde ce ili da mi naplate u istom cenovnom rangu kao kad bih uzeo gotov bicikl, ili jos bolje (kako ti kazes) ako mi naplate 10-20% jefitnije 8)

(Za sad) Ono sto bih ja uzeo u mom custom biciklu je:
-Neki aluminijumski ram,
-Pogon sa 22 zupcanika na najmanjem koturu (trenutno vozim 28 :( ),
-MegaRange na zadnjem setu zupcanika
-Konstrukcija za zadnje bisage + Bisage (Uhh kad bi to imalo u ovoj tvojoj radnji super bi bilo)
-Unutranje gume Slime :) :) :)
-E sad sto se spoljnih tice... Ja bih zeleo neke gume kojima cu mahom da vozim po putu, ali naravno da mogu da izdrze i neke seoske neasfaltirane puteve. Uglavnom ne bih se pentrao po nekim planincinama sigurno...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

LongDistance wrote: -Konstrukcija za zadnje bisage + Bisage (Uhh kad bi to imalo u ovoj tvojoj radnji super bi bilo)
Za to mozes do moje "radnje" ;) http://velomotion.weebly.com

Za ostalo ne vidim problem, samo kazes sta hoces, covek napravi cenu i ako ti sve pase krene u sklapanje.




Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply