Pulsmetar

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Pulsmetar

Post by markomm »

Koji pulsmetar preporucujete?
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Post by csc-fan »

Ja imam Polar F6. Nabavio ga napolju, ali valjda ima i ovde neko ko moze nesto tako da nabavi. To je valjda ne bas entry level, ali tu negde. Meni je dobar, za ono sto ja hocu. Ima mogucnost - merenja pulsa, definisanja zone opterecenja (broja otkucaja) u kojoj zelis da radis, pa te zvucno upozorava ako si ispod ili iznad (mada, mene je to nerviralo da bipcem dok vozim, pa sam iskljucio), daje ti summary poslednjih desetak voznji, gde mozes da vidis (za svaku pojedinacno) koliko si kalorija potrosio, maksimalan puls, prosecan puls, koliko si kalorija potrosio u mastima, a koliko u ostalom (ugljenim hidratima). Ima i opciju prebacivanja toga na racunar, ali treba da se nabavi nesto dodatno za komunikaciju, od 20-ak evra, a meni to bas i nije bitno, pa nisam nabavio...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ako ga kupujes ovde, preporucujem sigmasport PC 15. Drzi ga CAPRIOLO. Za karakteristike pogledaj link:

http://www.sigmasport.com/en/produkte/p ... t=features

Ja imam i polar i sigma sport i odlicni su, ali je sigma jeftinija za sve funkcije koje nudi.
Image

MTB-VRH brate!!!
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Cuo sam vec da su polarovi najbolji, medjutim najjeftiniji model a1 je 60 evra, dok je malo jaci m21 120. Zato me interesuje odnos cena-kvalitet drugih marki. Inace, nije mi potrebno nista profesionalno, ali bar da bude obezbedjena preciznost. Da, jedna jako korisna stvar (mozda cak koliko i kilometraza) jeste predjena visinska razlika, za koju treba obezbediti min. 160 evra (sto se polara tice).
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Da neces mozda da prodas neki od ta dva?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Tacnije, imam 2 sigme i jedan polar, no:
I sigma i polar imaju sertifikat o kvalitetu, tako da su oba preciznosti veceg i mnogo skupljeg bolnickog profi EKG-a!
Sigma je znatno jeftinija od 120 eur, a PC 15 je top model. Kod nas je mislim oko 60-70 eur. Nizi modeli su jos jeftiniji.
Sto se tice altimetra, ja sam svojevremeno pazario Casio PROTREK model sata koji meri visinu, temperaturu, vazdusni pritisak, ima digitalni kompas i daje grafikon predjene visinske razlike, i ima memoriju da pamti vise tura. Naravno i alarme, stopericu, svetlo koje moze biti u auto i manuelnom modu....
Image

MTB-VRH brate!!!
mrcislalom
Posts: 1
Joined: 15 Oct 2009, 22:09

Re: Pulsmetar

Post by mrcislalom »

Da li neko moze da mi kaze gde mogu da kupim pulsmetar Polar RS400 u Srbiji - Beogradu. Inace ja sam iz Nisa, ali ovde nema polarovi pulsmetri u prodaji. Interesuje me u kojoj sportskoj radnji i na kom mestu mogu naci ovaj sat? Unapred Vam hvala na datim informacijama.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pulsmetar

Post by bluealek »

Za slučaj da imaš ambicija da nabavljaš i GPS, samo da skrenem pažnju da novije generacije Garmin GPS-ova podržavaju opciju pulsmetra (jedino Dakota 10 i Oregon 200 ne nude tu mogućnost, kao i jeftiniji modeli Edge serije), tako da je za vlasnike GPS uređaja odlična solucija nabavka pulsmetra kao dodatne opreme za Garmin.
M Sport
Posts: 1
Joined: 01 Dec 2009, 13:40

Re: Pulsmetar

Post by M Sport »

Ovlašćeni distributer pulsmetara Polar i Garmin u Srbiji je preduzeće M Sport doo iz Beograda. Sve informacije možete dobiti na tel: 011 35 47 959 ili mob: 063 833 2345. Aktuelni cenovnik Polarovih proizvoda možete pogledati i na web stranici: www.msport.rs
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pulsmetar

Post by barda »

Evo, sada kada se čovek lepo izrekramirao, mogao bi da ponudi i neki popust na majce
(projekat koji je jednom prilikom spomenu Shebez - da odštampamo biciklističke dresove Freebiking :D )

Shebez u akciju :mrgreen:
Last edited by barda on 01 Dec 2009, 17:26, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pulsmetar

Post by bluealek »

I to što kažeš - pustio sam mu poruku na forum, ali ništa nije džabe :wink:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pulsmetar

Post by shebez »

@Sale: Svaka cast, fer.

@M sport: Sada je na vama, dobili ste odlican prostor za reklamu na sajtu koji ima preko 1000 zagrizenih sportista i kako Sale jednom rece i bar deset puta vise aktivnih "Voajera" kojima je oprema i tekako bitna stavka.
Ono sto sam ja predlozio je kupovina odredjenog broja dresova sa logom sajta, "a sto ne i sa logom M sporta :?: ", samo da se sracunamo koliko nas to dodje i koliko smo spremni da zajedno ucestvujemo u tome...

P.S.: Nadam se da ovo nece biti prvi i poslednji post...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
snidz
Posts: 1
Joined: 25 Apr 2007, 17:07

Re: Pulsmetar

Post by snidz »

Da li neko zna gde može da se zameni baterija na starijem polarovom satu- FS2?
Hvala!
sale90
Posts: 1
Joined: 06 Jan 2012, 10:40

Re: Pulsmetar

Post by sale90 »

moze li mi neko reci kako da nabavim polarov sat sa pro trainer 5 softverom u srbiji tj da li je to moguce?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pulsmetar

Post by Grujic »

Nazovi RIS CYCLING CLUB http://www.ris-cycling.com/ i trazi Borisa. Mislim da ce on znati gde bi mogao da nabavis. Vidi i u inter sportu, znam da su imali nekih skupih puls metara.
Post Reply