Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
SrdjanNS
Posts: 1
Joined: 24 Oct 2011, 22:29

Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by SrdjanNS »

Pozdrav svima,
Zamolio bih vas za pomoc oko kupovine,premisljam se izmedju ova 3 bajsa, Capriolo je nov, dok su ova 2 polovna

http://www.totalbike.rs/bicikla/sport/cobra
http://www.cikloberza.com/show.php?id=50771
http://www.cikloberza.com/show.php?id=37998

Budzet mi i nije neki, oko 150e, a znam da su ova 2 kvalitetnija od Capriola, ali da li se isplati kupovati ih polovne... :?
Uglavnom se vozam po gradu, vikendom odem na neke staze po fruskoj gori...dosad sam imao Polar Mirage, ali ga je preuzeo brat :)
Napomena: visina/tezina=187/75
Puno pozdrava, hvala unapred
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by shebez »

Ovaj polovn trek 3700 se vidi se da je dugo sedeo u nekom podrumu posto su mu lanac i zubcanici zardjali, jedinu razliku koju vidim je sto ovi polovni imaju suspenziju. Sad sta ako ista nije ispravna, nista ti ne znaci. Trebao bi ako mozes da vidis sve bicikle sednes malo provozas pa da odlucis koji ti odgovara, vidis da li je na ovim polovnim sve ispravno. Ja ipak volim nove stvari, ne zelim da razmisljam da li je ukraden ili sl.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by IRalic »

Helou ;)


Ja bih od ova tri ipak izabrao Trek. To sto su lanac i kaseta zardjali(i jos pokoji sraf) moze da znaci dve stvari,
ili bicikl nije vozen i bio je parkiran na teresi gde je bio izlozen vremenskim uslovima,
ili je vozen po posoljenim putevima zimi (zadnja felna mi deluje kao da je malo oksidirala, hoce to od soli).
E sad da prodavac pre slikanja nije isti naprskao za WD40 da skine rdju i da ga malkice zastiti, e to je vec neoprostivo ;)
No "kozmetika" je lepa (sediste/volan/sticna) viljuska nije totalni krs, gume su dobre firme, alu ram ko bombona,
STEF Shimano menjaci/rucice/kocnice iako najniza klasa, ipak Shimano kvalitet u odnosu na to sta Capriolo stavlja taj drugi.

Ono sto ti Trek nudi vise u odnosu na ostala dva je nesto lepsa oprema, tj novija u slucaju onog crnog polovnjaka.
Lanac ocistis od rdje, i teras dalje. Eventualno zamenis lanac i racnu, sto kosta 2000 dinara u vr' glave, i teras dalje ;)
Ne vidim tacno koja je suspenzija u pitanju, ali je verovatno neka najjeftinija, sto ce reci opruga/elastomer kombinacija,
pa i nema u njoj bog zna sta da se pokvari, samo proveriti da nije i ona zaribala ili da nema lufta.
Sve u svemu koliko para toliko i muzike, a boze moj, potrosni delovi su tu da se potrose i zamene kad treba.
Bar kad stavis na njega nesto novo, znas na cega si stavio, na bicikl, a ne na krntiju koja ce da zardja posle godinu dana.

Capriolo za iste pare jeste nov, ali kao sto se vidi oprema mu je za decu, a ja svom detetu ni na tome ne bi dao da se vozi,
Logan kocnice verovatno od sira, menajci neki dno dna, i sve to sa celicnim ramom teskim bar 5 kila, 1" viljuska sa soljicama na navoj, zadnji tocak na matisu i kljuc 15 .. jednom recju jeftini Carpiolo ..

I tako .. to je moje licno misljenje i da kupujem za sebe tako bih odlucio izmedju ta tri ponudjena, ondnosno za budzet od 150 eura.


Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by asrdjan »

Trek, apsolutno. Ram je sasvim očuvan, uz malo ulaganja imaćeš super bicikl. Sve osim lanca i kasete deluje kao novo.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by bluealek »

Tako je Igore. Korozija na lancu i kaseti je najmanji problem. To je nešto što se po pravilu pojavi ako bajs 2-3 meseca nije vožen, ali je to samo površinski i jedno prskanje nekim sprejem za podmazivanje lanca i obrnutih 10-20 km skinuće tu koroziju kao da je nikada nije ni bilo. Nama koji smo prinuđeni da bajseve držimo na terasi, korozija se pojavi tokom svake zime bez obzira da li su pokriveni najlonom ili ne (temperaturne promene, vlaga, kondenzacija), ali nikakvih trajnih posledica nema.

Svakako Trek.
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Novi Capriolo Cobra VS Trek 3700 VS Balance Extreme pro

Post by Blaza »

Slozio bi se sa gore navedenim zaključcima. Imao sam treka 6300 serije i mogu da ti kažem da su to sasvim pristojni bajsevi za uložen novac. Menjao sam ga jer je ipak bio 2 broja veci. Inace, probaj malo da sabijes cenu na konto zahrdjalog pogona i lanca. Isto tako obrari pažnju, ako stavljas bisage(da ima odg. rupe na ramu), stavljaš na nosače za kola ili sl.
Eventualno promeni i pedale, stavi SPD. 8)
Post Reply