Auto nosac za bicikle

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Auto nosac za bicikle

Post by shebez »

Posto sam se i ja motorizovao dosao red da se kupi nosac za bicikle za auto.
Ono sto znam da necu da uzimam to je nosac koji se preko gurtni kaci za peta vrata, u obzir dolaze samo krovni nosaci ili da montiram kuku pa nosac za kuku (minimum 3 bicikla).
Da cujem vasa misljenja, za sta vi glasate, kako vi transportujete bicikle?
Sta li je jeftinija kombinacija, gde da trazim nosace i td.

P.S. Ako neko ima na prodaju nek se javi, u pitanju je Reno Laguna II - hatchback
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Auto nosac za bicikle

Post by pedja »

Ja bi na to ipak stavio nosac ya peta vrata.

Ako vec neses to , onda je sledece dobro resenje nosac na kuku, ali samo ako je izuzetno kvalitetan. Ipak, moras proveriti da li ce da smeta otvaranju petih vrata, mada i da ne smeta, sigurno ce da te smara, jer od nosaca i kad otvoris peta vrate naces moci lepo da pridjes prtljažniku.

Tako da ti preostaje nosač na krovu, što je u principu nagore rešenje. Najpre, bicikel se nalaze visoko, pa je prilikom ljuljanaj vozila zbog poluge veliko opterecenje na nosacu (ja sam uspeo da slomim jedan i to vozeći vrlo lagano po zemljanom putu). Položaj bicikli je nezgodan jer trpe udare vetra a i svega sti se nadje na putu (recimo grane ili tako nesto). Opet, vrlo brzo ce te smoriti podizanje bicikli na krov, narocito ako ih imas vise od dve a racunaj da ces urnisati nogostupe na autu jer ces stalno na njih da jases dok podizes bicikle.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto nosac za bicikle

Post by barda »

Slažem se sa Peđjom, i sam sam zaključio da je najbolje, ali i najskuplje rešenje kuka i nosač za tri bicikla - gledaj taj koji ima svetla i mesta za tablicu, zato što će kad, tad zabraniti ostale nosače (mislim onaj na peta vrata)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Auto nosac za bicikle

Post by shebez »

Dobio sam ponudu za krovne nosace:

CAM - Italy
nosac logico : 5500 din. ili
nosac totus : 6800 din. opcija sa kljucem + 2000 din.
biker : 2200 din. po komadu
silver : 2500 din. po komadu


ImageImage

ImageImageImage
ImageImageImage

ImageImageImage


Zvao sam jos neke koji prodaju nosace, thule nosac za kuku sa svetlosnom grupom i nosacem za tablicu kosta oko 55k dinara, sto je za mene sad previse i to otpada. Takodje imaju obican nosac za kuku koji kosta oko 11.5k din. Ako se odlucim za opciju nosaca na kuki treba dodati i troskove ugradnje kuke.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto nosac za bicikle

Post by barda »

Imaš u Planetu za 16000 ili 18000 na popustu sa svetlima i tablicom za 2 ili 3 bicikla na kuku, ali treba i kuku ugraditi - šta ste svi zapeli za taj Thule

http://www.planetbike.rs/
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Auto nosac za bicikle

Post by pedja »

Kad je u pitanju nosač ne treba štedeti. Od toga vam zavise bicikle. Saberite da li je veća šteta dati više para za nosač ili uništene bicikle.

Inače, ja sam i Thulle video kako u vožnji spada sa kuke...


Kod kupovine nosača za na krov, obatite pažnju na način pričvršćivanja bicikle u nosač. Neki s napravljeni da je sve lako uraditi jednom rukom, a za neke je neophodno da imate pomoć.
Post Reply