Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by misaxtr »

Idi sa profakturom u bilo koju iole bolju banku - i završićeš posao. Jedino će ti 99,9% tražiti da ukoliko nemaš otvoriš kod iste svoj lični devizni račun. Za poštu nisam siguran, preko njih nikada nisam vršio transfer.
Postoji opcija i plaćanja recimo VISA internet karticom na koju uplatiš koliko treba ' odradiš transakciju i javiš banci da je "zaključa" ( za svaki slučaj ) ;)
Image

MTB-VRH brate!!!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Dejv »

@misaxtr
Ne postoji opcija placanja VISA karticom njima.

Sto se tice transfera - generalno u bilo koju banku.
Posta nije banka.

Ne moras fakturu nositi - dovoljno samo koju cifru i bankovne instrukcije.

Placanje moze biti na tri nacina - da svako plati troskove svoje banke, da ti platis sve troskove, da oni plate sve troskove. Crosso zahteva da ti platis sve troskove.

To je u banci intezi pre jedno dve godine izgledalo tako sto za transfer moras da polozis 30eur vishe od transakcije na rachun - pa koliko kosta transakcija - kosta... Ostatak ces posle zavrsene transakcije moci da podignes.
Trazi da ti posalju kopiju SWIFT-a mailom.

Aj pa javi koliko ti je uzela banka...
Meni je ovde Mitsubishi UFJ Banka (najveca u Japanu) otela 60 eur samo kao naknadu za transfer.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by misaxtr »

Ne moras fakturu nositi - dovoljno samo koju cifru i bankovne instrukcije.
Moras, jer banka mora imati razlog za prebacivanje novca. Mozda ranije nije moralo, ali sada mora. Bez dokumenta koji dokazuje vrstu placanja - nema ni placanja. Provereno.
Zapitaj se i sam - da li bi ti radio tako bez ijednog papira i dokaza a onda kada ti dodje inspekcija NBS i pita za poreklo transakcije - gledas u plafon?
Dosta toga se ovde promenilo od kako si odsutan...nekada su pare picile bez ikakve kontrole, ali sada je to daleka proslost.
Inace, ovo pricam iz licnog iskustva - em sto sam tako ja licno placao za sebe u Austriju, em sto se vec 13 godina bavim finansijama u firmi na poziciji i finansijskog direktora i generalnog.
Image

MTB-VRH brate!!!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Dejv »

Znao sam da za pravno lice uvek mora... al nisam znao da je i za fizicka lica.
Ja sam cini mi se pre dve godine tako platio - samo napisao sta je razlog uplate i to je to.

Al krajnje je vreme da Crosso uvede naplatu preko kreditnih kartica - mene bisage i prednji nosac i postarina izasle 25000 yena i bankarski troskovi jos 7000 yena. A troskovi kreditnom karticom su ispod 5% - pa neka podignu cene za placanje karticom tih 5%... da je 5% to bi me izaslo 125yena samo
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

Al krajnje je vreme da Crosso uvede naplatu preko kreditnih kartica
Krajnje je vreme da crosso nadje nekog dilera u Srbiji....
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by misaxtr »

Postoji jos jedan problem - a to je Srbija. Dosta online prodavnica prima kartice, ali iz Srbije NE. Realno obrazloženje ne postoji, ali još uvek nažalost zaziru od nas iako novac ne pita za poreklo...na sreću sve je više onih koji posluju sa nama - recimo Chainreactioncycles, bike-x-perts i dr...
Image

MTB-VRH brate!!!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Dejv »

Problem je u tome sto su nas pustali - al smo mi onda masovno koristili kradene kartice i dospeli na crne liste.
U principu - treba proveriti uvek - ponegde smo jos uvek verovali ili ne - Jugoslavija.

Takodje ima i onih gde moze da prodje e-mailom da im kazes da si odatle i da oces porudzbinu.

Inace - u srbiju salje i Rose.de

shebez - Ne traze firme dilere - nego dileri traze firme. Treba dakle neko da trazi od njih da ih diluje ovde.
Al koji tu problem imamo:
a) Koliko je trziste sveukupno za bisage u Srbiji?
b) Koliki procenat tog trzista ce kupiti pre skupe bisage nego kod boleta?
c) Koliki procenat tog skupog trzista ce otici na Crosso? Tu je i ortlieb npr.
d) Koliko od tog trzista ce direktno kupiti ovde - poneko ce i dalje preko grane kupiti.
e) Koliko sam skontao - oni i nemaju neki lager - nego je manje vise po narudzbini - deluje mi kao da imaju samo mozda po par komada na lageru.
f) Da bi firma uvezla nesto - tu ima jos dodatnih troskova sto cini robu skupljom i skupljom na male kolicine. Za svaku fakturu mora da se angazuje spediter - a to kosta.

Dakle - nerealno mi deluje da ce neko da uvozi od Crosso-a samo bisage. Drugo je tipa inter sport koji ce uveze neke bisage zajedno sa ostalom robom. Stigne kontejner iz Slovenije lepo pun razne robe - sve to zajedno na carinu i kraj - a od Crosso-a bi morali samo bisage da uvoze....
Stoga - ne nadaj se Crosso bisagama u regularnoj maloprodaji u skorije vreme. Eventualno ako pristupimo EU...

Btw - ko vec je narucio bisage od njih:
Napomeni im da ti ne pakuju fakturu i da ti posalju kao poklon i da ne pominju vrednost na paketu. (time malo rizikujes na bezbednosti paketa - al stedis velike pare)
Velike pare:
300din carinski pregled (ok, njega ces platiti)
700din republicke takse
10% na fakturu univerzalna carinska stopa
18% na fakturu uvecanu za carinu - PDV
- iliti oko 50eur carina + pdv + 12eur takse i pregled...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

Posta jok :] samo Banka.
Kada im das sve te podatke,i kazes koliko love da prebace,oni ce znati sta treba da rade..
Sto znaci da ako nemas racun u banci,prvo moras da ga otvoris,sto kosta.
Obicno je minimalna uplata da bi optvorio devizni racun 20 eura ,a posle toga naravno moras i svaki mesec da placas odrzavanje racuna,
ili da platis za njegovo zatvaranje ;-)
Naravno i sama transakcija kosta,verovatno ne manje od 10 eura,ali zavis od banke do banke ..
Ja sam jednom hteo da narucim driver za led diodu,koji kosya 20USD a baba u banci kaze sinko to ti se ne isplati,jer cemo ti mi naplatiti 10 samo za transfer :evil:

pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

Dejv wrote: Al krajnje je vreme da Crosso uvede naplatu preko kreditnih kartica -
Kada sam sa covekom pricao bas na tu temu, tj online prodavnica za "ceo svet" rekao mi je da jos uvek nisu zainteresovani za to,
jer dovoljno posla imaju i sa Poljskim trzistem,i trenutno nisu zainteresovani za neki izvoz naveliko i nasiroko ..
A btw to je radionica za 3-4-5 zaposlenih .. lagera nemaju ne znam koliko,jer stalno prodaju i stalno prave,pa se dopunjava.
U Poljskoj idu na dve varijante,ili placanje po uzecu (posta ili kurir) ili placanje unapred elektronskom transakcijom (naloge pustas sa svog kompa kuci,bez odlaska u banku,tzn e-banking..ako ide u istu banku,ne placa se NISTA)

Sto se dilera za srbiju tice, Dejv je sasvim lepo obrazlozio .. jednostavno se ne isplati tako nesto prodavati preko zvanicnih legalnih kanala,jer na kraju proizvod dolazi mnogo skuplji i neko ga nece kupiti.
Zato sam vam ja jedina i najjeftinija varijanta :D kada idem za poljsku to jest .. a nadam se da ce toga ove godine biti vise :D
Ako sve podje kako bih ja hteo,moguce je da cu tamo vec u Martu/Aprilu

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Nikola »

Igore ja bih voleo da posedujem jedne DRY ... tako da bih ti bio zahvalan ako me budeš obavestio kad budeš išao u Poljsku da ti dam lovu... znači za sad bi uzimao samo zadnje... pošto mi je dosta stegnuta finansijska situacija...

Pozdrav od Nikole

ps: moj mejl je nikolo021@gmail.com
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Dejv »

Banca intesa - besplatno otvaranje i odrzavanje deviznog racuna - barem tada bilo.
U drugim bankama koliko sam primetio placa se odrzavanje dinarskog - al ne i deviznog racuna (u onima u kojima sam bio).
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

Ja imam u intezi "Inteza Hit Racun" i imam kroz jedan i dinarski i devizni racun i nista ne kosta odrzavnje.
Sto se tice prebacivanja sa dinarskog na devizni deo, mozes od kuce, kao sto mozes i da placas kroz E banking od kuce. Samo ja to nisam nikada koristio pa neznam kako izgleda :roll: . Vredi se raspitati...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by bluealek »

misaxtr wrote:Postoji jos jedan problem - a to je Srbija. Dosta online prodavnica prima kartice, ali iz Srbije NE. Realno obrazloženje ne postoji, ali još uvek nažalost zaziru od nas iako novac ne pita za poreklo...na sreću sve je više onih koji posluju sa nama - recimo Chainreactioncycles, bike-x-perts i dr...
Mišo, nemaju sve kartice iz Srbije isti tretman, odnosno te kartice koje neke banke izdaju kao tzv. "internet kartice" su u suštini čista prevara, jer se uopšte ne nalaze u centralnoj svetskoj bazi provajdera kartica (VISA, MasterCard), što mnogi interfejsi za on-line plaćanja zahtevaju pri proveri validnosti kartice (čim ne može provera da se izvrši on-line u realnom vremenu, kartica se odbija).

Ja sam svojevremeno imao jednu takvu Visa karticu izdatu u Raiffeisen-u i njom sam uspešno uspevao da izvedem tek svaku četvrtu ili petu internet transakciju. Tada sam i ja bio ubeđen da je problem u SRBIJI. Na moje prijatno iznenađenje, kada sam za plaćanja počeo da koristim "punokrvnu" VISA Gold karticu, shvatio sam da SVAKA transakcija prolazi, bez obzira što je kartica izdata u Srbiji.

Moguće da neke veze ima i tip računa za koji je neka kartica vezana, odnosno stepen verovatnoće da na računu ima sredstava za pokrivanje transakcije i sigurnosni mehanizmi za obezbeđivanje pouzdane naplate iznosa. Gold i Business kartice po definiciji važe za "kartice od poverenja" (recimo, sa Gold karticom možeš na "časnu reč" da rezervišeš hotele ili Rent-A-Car bilo gde po svetu).
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Dejv »

Meni je Visa Virtuon (Raiffaisen bank) prolazila svugde gde salju za Srbiju.

Mada - sada sam kod Meridian-a i koristim se Visa Classicom... doduse... sad sve vise koristim japansku visu ; ) Tu nikad nema problema ; )
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by misaxtr »

To stoji, ali konkretno nisam mislio na samo na kartice i koji je tip iste, već na globalno poslovanje sa našom zemljom. Još uvek gomila firmi - prodavnica ne želi da šalje robu ovamo, nebitno kakav način plaćanja se ponudi. Jednostavno - nema nas u njihovom spisku zemalja sa kojim rade.
Ovaj trend je svojevremeno bio gotovo isključiv, na sreću kako se vremenom situacija kod nas stabilizovala sve je više onih koji nas uvažavaju i koji hoće da šalju robu ovamo.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply