Novi bajs

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
sstevaa
Posts: 8
Joined: 15 Jun 2011, 19:04

Novi bajs

Post by sstevaa »

Planiram kupovinu novog bajsa, budzet od nekuh 30-35000, imate li neku preporuku? Nadam se da nisam promasio temu?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Novi bajs

Post by IRalic »

Zdravo Stevo :)


Nisi promasio, ne brini ;)

E sad, da bi ti neko preporucio bajk, bilo bi jako zgodno da na pocetku budu jasne neke stvari, odnosno da odgovoris na par jednostavnih pitanja:

- gde i u kakvim uslovima nameravas da koristis bajk - teren, asfalt, duge ture(ako da kakve?), po gradu, samo oko Ade, i sl.
- da li si raspolozen iskljucivo za nov bajk, ili ti ne smeta koriscen(i mozda nepoznatog porekla)
- koliko si visok i tezak


pozzz :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
sstevaa
Posts: 8
Joined: 15 Jun 2011, 19:04

Re: Novi bajs

Post by sstevaa »

Evo ovako, gde nameravam da vozim? Pa od(t)prilike svuda. Ja sam iz Vrsca i tu mi imamo ono nase brdo koje je super za MTB, ko je bio zna o cemu je rec. Naravno ne planiram samo tu da se vozam, bice jos nekih tura sto blizih sto daljih, ko zna de ce me put navesti. To naravno podrazumeva da ce biti i asfalt voznje ali uvek ce biti da se negde skrene sa puta. To vec podrazumeva MTB bajk. Nisam neki preterano extremno nastrojen vozac da bih skakao sa stena i tako to ali podrazumeva se neki malo neravniji put.
Visok sam 178cm, tezina od 72-80kg(u toku zime kada se zabijem u kucu ko medved :D )
Vise sam za nov bajk, polovno mi je nekako sumnjivo ne mozda zbog porekla ali zbog istrosenosti delova da, otkud znam ko ga je i kako njakao?
Razmisljao sam o sledecim modelima Capriolo AGAMA X7 (sada je na nekom extra popustu), Lizard, Komodo.
Ako ima boljih predloga recite, vec sledeceg utorka, srede idem u kupovinu :wink:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Novi bajs

Post by IRalic »

Helou :)



Milim da si vec izabrao solidan bajk ;) Agama X7 izgleda da ima sve sto ti treba, solidna viljuska, dobre disk kocnice.
A sa cenom od tih 36000 na popustu izgleda veoma primamljiva. Odlican kvalitetno opremljen bajk koji ce ti zadovoljiti sve tvoje potrebe.
Probao sam da proverim ponudu Polar-a (u planet bajku) ali ponuda na web stranici je veoma nepregleda,
pa bi najbolje bilo da odes do radnje i proveris sta nude za te pare, pa onda da vidis kako se to poredi sa ponudom capriola.
Novi Polar Viper izgleda jako fino, ali je pitanje kako je opremljen za koje novce, jer ima raznih verzija.
U svakom slucaju vredi pogledati i proveriti ;)

POzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
sstevaa
Posts: 8
Joined: 15 Jun 2011, 19:04

Re: Novi bajs

Post by sstevaa »

Evo da se javim da nisam nista uradio. Trebao sam da dobijem kredit od banke ali zbog nekih novih drzavnih zakona odbijen sam tako da nista od novog bajsa. Za sada cu da se vozam na mom starom dok ne vidim sta cu.
Post Reply