Moj prvi PAD sa bicikla!

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by alazovic »

Ljudi, doživeh i ja svoj prvi pad sa bicikla, posle 20 godina intenzivnog pedaliranja :oops:

I to ne na Goču, gde smo se vozikali danas, nego posle vožnje u centru Kraljeva. Vozio sam ibarskim kejom brzinom 2-3km/h i gledao sa leve strane događanja na reci, ovlaš gledajući narod ispred sebe.

Totalno zamišljen, zaboravio sam da na kraju Gradske terase postoje dva ili tri stepenika do nivoa šetališta, a samo sa leve strane je kosa staza. Naravno, nisam pogodio kosu stazu, a prednji točak je samo propao pola metra niže! Ja preko volana - direktno na glavu!

Srećom... I ponavljam, mojom srećom, od nedavno redovno nosim kacigu kad vozim bajk, pa sam njom udario u asfalt, čeonim delom. Onaj plastični prednji nastavak kacige (kao obod na kapi) se pri padu tako lepo postavio da mi je zaštitio nos, samo sam blago odrao kožu na bradi.
Ostatak povreda su lagane poderotine na desnom laktu, dlanu i kolenima. Biciklu - ništa :lol:
Normalno sam odvezao kući, očistio poderotine jodom i sad sam skoro kao nov, osim što neću moći da brijem bradu dok se to ne sredi samo od sebe i što osećam blagi uboj u desnoj šaci.

A da nisam nosio kacigu...
Zaključak izvedite sami :roll:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by Gruja »

Dobro si prošao, zaista zvuči nezgodno.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by IRalic »

Ma jook, sta ti je, tvrdja je glava od kacige :mrgreen:
Mora da su babe rekle "eto, vozi ko muva bez glave, i onda .. " ;)

Salu na stranu, dobro je da si ok Image


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by Nole »

Ма неможе одма па други пут. Важно је да си добро, а брада може да буде само украс.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by alazovic »

Kao što vidite, ovo sam otvorio u temi: "Oprema". Zbog čega?

E, pa, kad nekog ubeđujete da treba da nosi kacigu - vi ga uputite na ovo ovde il mu prepričajte događaj na brzaka.
To vam je kao pojas na kolima, dok ga nosiš - smeta ti pomalo. Ali niko ne zna da li će i kada da zatreba...

Jučerašnja vožnja ka Goču: Od nas 10 - devet je nosilo kacige!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
mix
Posts: 39
Joined: 04 May 2011, 16:17
Location: Varvarin

Re: Moj prvi PAD sa bicikla!

Post by mix »

To se zove savestan biciklista,dobro je sto si prosao sa minimalnim povredama,mada bicikl se bolje snasao :D
nismo ni svesni sta imamo oko sebe
Post Reply