Alpine Cirus

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Alpine Cirus

Post by shebez »

nikkks wrote:1) Gume (bruje uzasno, a zasto pojma nemam, nove su) Ima li neko ideju kako ovo da resim? napumpane na 3.5bar
Bruje zato sto su kramponke, uzmi neke polu slik ako vozis asfalt.
nikkks wrote:2)Jos jedno prednje svetlo
Svetlo obavezno, bitno je da tebe drugi vide a ti ces se vec snaci.
nikkks wrote:3) Sediste
Ako nije ovo strasno sacekaj malo da vidis da li ces se privici, mozda i sa novim sedistem ne bude neke promene.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
nikkks
Posts: 15
Joined: 29 Mar 2011, 01:03
Location: Krusevac

Re: Alpine Cirus

Post by nikkks »

Koje gume ima za preporuku? trenutno su mi 26x1.95 90% vremena sam na asfaltu, 8% na uredjenim stazama i 2% po off-u.
Drugo svetlo moram da stavim, Trenutno imam Cateye sa 3 diode kao blic na telefonu, svetle super, ali jako kratak i zan snop, jos jedna i bice mi extra posto vec vozim uglavnom nocu.
Na sediste sam se vec skoro i naviko, nije toliko strasno kao prvih par puta.

Kocnice su me dodatno odusevile, pravo savrsenstvo. Moram jos katadiptere napred i nazad i na tockovima i to ce, nadam se, bici dovoljno za sad
I tako verglam ja, verglam, i treci put upali iz PRVE
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Alpine Cirus

Post by pedala »

Da ne zaboravimo toliko puta pominjane žmigavce :mrgreen:
Vlada

born for trike
nikkks
Posts: 15
Joined: 29 Mar 2011, 01:03
Location: Krusevac

Re: Alpine Cirus

Post by nikkks »

to je vec naruceno. Videcemo kako funkcionise u praksi. trebalo bi da bude bolje od mahanja rukom.
I jos malo da budem dosadan, jel moze da se stave malo uze gume, recimo 26x1.90 ili 1.85? Negde procitah da je lakse za voznju po gradu nego ove sire. I jel moze na istu felnu? mozda je pitanje glupo ali se stavrno mnogo slabo razumem u te stvari :oops:
I tako verglam ja, verglam, i treci put upali iz PRVE
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Alpine Cirus

Post by shebez »

nikkks wrote:Videcemo kako funkcionise u praksi. trebalo bi da bude bolje od mahanja rukom.
Ja mislim da ces i pored zmigavaca mahati rukom, koliko ce vozaci automobila ocekivati da ti imas zmigavce, koliko ce njih preko dana iste videti, koliko ce njih skapirati da ti zelis da skrenes i da to ima neku funkciju ili je samo neka treptalica. Ja se ne bi na njih previse oslanjao.
Ja i dalje masem rukom.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
nikkks
Posts: 15
Joined: 29 Mar 2011, 01:03
Location: Krusevac

Re: Alpine Cirus

Post by nikkks »

druze potuno si u pravu. Jutros sam imao prvi susret sa zmigavcima, iz auta sam ih jedva primetio, a jos crnje je to sto niko ne ocekuje da ih imas. Stavicu ih u svakom slucaju, ali do daljneg ce se ipak mahati rukom.
Jos jedna info za sve korisnike nokia telefona, imate na Ovi Store app Sports Tracker, daleko bolja i preciznija od ciklometra. Meri duzimu rute, trenitnu brzinu, prosecnu, maximalnu, kalorije, vreme, ima visinometar, gps rutu iscrtava kako se krecete, ostaje u memoriji da moze ponovo da se koristi (u oba smera), pedometar i pokazuje kojom ste bryinom presli koju deonicu. Takodje ima i za trcanje, setnju, voznju rolera... Topla preporuka, app je free

i koje gume bre da uzmem, bila plata danas, pada uzmem gume dok je ne skrckam
I tako verglam ja, verglam, i treci put upali iz PRVE
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Alpine Cirus

Post by shebez »

Pa uzmi neke polu slik, neznam sta ima u ponudi u tvom mestu.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Alpine Cirus

Post by alexapi32 »

Uzmi ovakvu http://www.amazon.com/Kenda-Kwest-tire- ... B0029515OY
Sirina je 1.5, trebalo bi da pase, ali ipak pitaj prodavca, trebalo bi da ti kaze preciznije da li moze.
Inace imam takav par na bajku i funkcionisu ok i na nekim offroad terenima.
nikkks
Posts: 15
Joined: 29 Mar 2011, 01:03
Location: Krusevac

Re: Alpine Cirus

Post by nikkks »

gume narucene, malo drugaciju saru imaju od ovih sa linka, ali to je to u sustini. 26x1,5.
I montirani su katadiopteri na tockove. Naruceno jos jedno prednje svetlo Careye sa 5 dioda. Javljam utiske kad stigne
I tako verglam ja, verglam, i treci put upali iz PRVE
nikkks
Posts: 15
Joined: 29 Mar 2011, 01:03
Location: Krusevac

Re: Alpine Cirus

Post by nikkks »

Zmigavce ne kupujte bez veze, ne sluze nicemu, ne vidi se nista :twisted:
I tako verglam ja, verglam, i treci put upali iz PRVE
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Alpine Cirus

Post by pedala »

nikkks wrote:Zmigavce ne kupujte bez veze, ne sluze nicemu, ne vidi se nista :twisted:
A da li si razmišljao o rotaciji, plavoj :mrgreen:
Vlada

born for trike
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Alpine Cirus

Post by zotja »

Nikkks u vezi zmigavca koje si kupio pitanje,ne vide se dobro samo danju ili i danju i nocu?Meni je najveci stos da ih koristim nocu.Danju se zna da je izbacivanje ruke jedini siguran nacin za obevestavanje ucesnika u saobracaju o svojoj nameri.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Alpine Cirus

Post by Gruja »

Ja sam koristio 1.4 slik gume, vozio ih po off-roadu i nisam imao problema, tako da sigrno nećeš ni ti na asfaltu sa 1.5.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Alpine Cirus

Post by zotja »

Odlicna aplikacija Sports Trackers.Konkretno meni za setnje boli glava a verovatno i za biciklu ako nekad,ko zna kad,skinem 10kg :( .Tako nesto sam toliko dugo cekao.U moje ime hvala na sugestiji Nikkks,pozz.
Post Reply