Menjam delove na bajsu, potreban savet

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
TucoKV
Posts: 8
Joined: 19 Mar 2011, 22:16

Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by TucoKV »

Da se razglasim, možda neko ima savete...

Vozim Mistrala sa kompletnom deore XT opremom (kočnice, menjači, sve).

Pakne na zadnjim kočnicama su mi se izlizale, zamenio bih ih što pre, pre nego što se uputim na neki dalji put, pa mi je potreban savet. Dakle V-brake pakne, ne bih da uzimam ove baš jeftine od tipa 200 dinara, koje će gore da mi koriste nego ove izlizane, sigurno, već do neke svote od 1000 dinara... Po mogućstvu da ste vi tako nešto isprobali, da znam da je dobro.

Dalje, ovo je i za Kraljevčane, tražio sam ručke da zamenim, original što su mi došle uz bajs su mi se totalno izlizale, bukvalno na levoj strani vozim na onaj metal, i nikako da nađem nešto kvalitetnije malo, što će da mi traje, a da nije preskupo. Kod drugara sam video ručke na KTMu što je stavio, za 500 dinara, ne izgledaju nešto baš lepo, ali su kvalitetne i neće da se izlizaju, kaže da pomalo znoje ruku, ali uzeću rukavice u svakom slučaju pa to neće predstavljati problem..

E sad, za Kraljevčane, gledao sam kod gagija u obilićevoj, u helgi i u onoj radnji u ribnici odmah levo od mosta što je, i ništa normalno da nađem... Kad se vreme prolepša otićiću opet u Ribnicu da proverim dal' su dobili neke nove modele, pošto je rekao da će mu stići nešto novo iz ponude...

Zatim mi je potreban, brzinomer, ciklomaster, ili kako se već sve zove, znate na šta mislim :D
Za neku razumnu sumu, treba mi nešto što sam siguran da neće da se pokvari (služio me je Cateye-v veoma dugo, ali sam ga na kraju slomio pri padu sa bajsa). Ovaj model je u pitanju:
Image

Rado bih ga uzeo kada bih opet naišao na taj model, ali se ne proizvodi više... A ovi modeli novi što se sada prodaju, mi nikako ne ulivaju sigurnost u kvalitetu izrade, sve mi izgleda kao da će da se pokvare pri udaru u prvu "rupu na putu"...

I tu bih dao do nekih 1000 dinara, ne bih više od toga, 1200 max...

Dakle pakne, ručke i brzinomer, za sad...

Moraću i felne da menjam uskoro, i one su se izlizale, al teško ću naći 32'' da nisu preskupe (ovo što sam video, baš su neke smešne cifre u pitanju, koje ne mogu izdvojiti, ali otom potom, to mi nije još prioritet, mogu ove još da služe, nadam se)

Bilo kakav savet bi mi dobrodošao, hvala svakom ko izdvoji malo vremena da se raspita za ove stvarčice...
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by alexapi32 »

Za paknove trazi Shimano V-Brake, trebalo bi da su oko 1000din par.
Trebalo bih da ih menjas na svaku godinu dana za najbolju efikasnost u kocenju.
Cateye Velo 8 ti je za te pare najbolje resenje, ima kvalitetnu, robusnu izradu i sve osnovne funkcije. Kosta oko 1500din u Planet Bike-u, imas njihove dilere u Kraljevu 100%.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by alazovic »

TucoKV wrote: Pakne na zadnjim kočnicama su mi se izlizale, zamenio bih ih što pre, pre nego što se uputim na neki dalji put, pa mi je potreban savet. Dakle V-brake pakne, ne bih da uzimam ove baš jeftine od tipa 200 dinara, koje će gore da mi koriste nego ove izlizane, sigurno, već do neke svote od 1000 dinara... Po mogućstvu da ste vi tako nešto isprobali, da znam da je dobro.
Dok sam imao XT V-brakes, koristio sam samo Ritchey paknove, super su mi služili. Bili su u tri boje, različitih karakteristika: crne, crvene i plave. Kupovao sam crne i crvene, oko 10€ set.
TucoKV wrote: Dalje, ovo je i za Kraljevčane, tražio sam ručke da zamenim, original što su mi došle uz bajs su mi se totalno izlizale, bukvalno na levoj strani vozim na onaj metal, i nikako da nađem nešto kvalitetnije malo, što će da mi traje, a da nije preskupo. Kod drugara sam video ručke na KTMu što je stavio, za 500 dinara, ne izgledaju nešto baš lepo, ali su kvalitetne i neće da se izlizaju, kaže da pomalo znoje ruku, ali uzeću rukavice u svakom slučaju pa to neće predstavljati problem..
Kada voziš u rukavicama kao svi mi, onda ti i nije preterano bitno da li ručke znoje golu ruku i da li su dovoljno meke. Kupi kod Gagija neke tvrđe jeftine ručke koje se ne klizaju i dobre rukavice, to je dobitna varijanta.
TucoKV wrote: Zatim mi je potreban, brzinomer, ciklomaster, ili kako se već sve zove, znate na šta mislim :D
Za neku razumnu sumu, treba mi nešto što sam siguran da neće da se pokvari (služio me je Cateye-v veoma dugo, ali sam ga na kraju slomio pri padu sa bajsa). Ovaj model je u pitanju:
Image
Rado bih ga uzeo kada bih opet naišao na taj model, ali se ne proizvodi više... A ovi modeli novi što se sada prodaju, mi nikako ne ulivaju sigurnost u kvalitetu izrade, sve mi izgleda kao da će da se pokvare pri udaru u prvu "rupu na putu"...

I tu bih dao do nekih 1000 dinara, ne bih više od toga, 1200 max...
Ih, taj Cateye Tomo je odličan, koristio sam ga pre nego što sam se potpuno oslonio na GPS.
Problem kod ovih novih je nosač senzora na viljušci, nekako je klimav i jadan. Treba dosta umeća da se namontira kako treba. Moj savet ti je da za takve stvari koje ti traju dugo ne žališ koji dinar više, da se ne bi kajao posle kupovine.
TucoKV wrote:Moraću i felne da menjam uskoro, i one su se izlizale, al teško ću naći 32'' da nisu preskupe (ovo što sam video, baš su neke smešne cifre u pitanju, koje ne mogu izdvojiti, ali otom potom, to mi nije još prioritet, mogu ove još da služe, nadam se)

Bilo kakav savet bi mi dobrodošao, hvala svakom ko izdvoji malo vremena da se raspita za ove stvarčice...
Šta ti je to 32''? Misliš 26'' sa 32 rupe?
Ako ti već nije hitno, možeš da kažeš Veljku u Čiker servisu u Jug Bogdanovoj da ti potraži, pa kad mu naleti felna, on te zovne i probate da se dogovorite oko cifre. Tu još dodaj i oko 500 dinara za uplitanje, tj montiranje žica sa nablom na felnu.
Kad sam menjao kočnice, XT V-brakes za diskove, bilo mi je mnogo jeftinije da kupim kompletne točkove sa XT disk nablama nego da se igram kupujući posebno disk nable, pa da sve to montiram na stare felne...
Mada je tu bezveze što mi sad čuče nekorišćeni kompletni točkovi za v-brake, sasvim solidni i očuvani, a nikako da se nakanim da razmislim da li da ih prodajem ili da napravim novi bajk od delova koji su se vremenom skupili dok sam osavremenjivao ovaj trenutni MTB :)

Da zaključim, lagano u kupovinu, menjaj jednu po jednu stvar, nemoj da žuriš i sve će da dođe na svoje mesto...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by alazovic »

alexapi32 wrote:Cateye Velo 8 ti je za te pare najbolje resenje, ima kvalitetnu, robusnu izradu i sve osnovne funkcije. Kosta oko 1500din u Planet Bike-u, imas njihove dilere u Kraljevu 100%.
Gagi (Obilićeva) je diler za Planet Bike, sa njim možeš da se dogovoriš oko naručivanja...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
TucoKV
Posts: 8
Joined: 19 Mar 2011, 22:16

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by TucoKV »

Poslušaću tvoj savet, videću za pakne ove Ritchey, probaću da nađem ove ručke što je drugar kupio, ako ne, videću sa planetbike-a neke ili kod gagija + rukavice, a za brzinomer neam pojma šta da uradim, pogledaću ovaj cateye velo 8, baš bih hteo neki wireless, ali ne znam dal da tolko ulažem na tu spravicu...

Neko vreme sam razmišljao da uzmem točkove sa sve disk kočnicama, tu su mi baš prošle kroz ruke, polovne, od nekog lika tu iz grada, za neke smešne pare je prodavao, trebao mu novac hitno... ali za sada ću da ostanem na ovim paknama, pa neću baš da se izlažem kiši i takvom vremenu :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by shebez »

TucoKV wrote:... a za brzinomer neam pojma šta da uradim, pogledaću ovaj cateye velo 8, baš bih hteo neki wireless, ali ne znam dal da tolko ulažem na tu spravicu...
Ja od kada sam kupio GPS vise ne gledam u brzinomer, mislite o tome...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
TucoKV
Posts: 8
Joined: 19 Mar 2011, 22:16

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by TucoKV »

Ma kakav crni GPS, za to sigurno neću da imam u skorije vreme... Jedino kad uspem da navatam nešto honorarno, ali za sada nemam ništa na vidiku... Skrasiću se sa ovim :)

Pa ću dogodine da sklapam neku mašinu, ako mi fax dozvoli :)
TucoKV
Posts: 8
Joined: 19 Mar 2011, 22:16

Re: Menjam delove na bajsu, potreban savet

Post by TucoKV »

Da apdejtujem.

Uzeo sam Ritchey-eve ručke:
Image

Za 630 kod Gagija, i pakne neke što mi je serviser preporučio, samo za zadnju kočnicu, prednja me i dalje dobro služi, slabo sam koristio - shimano S70T (nemam blage veze koja marka, nisam upamtio, edit ću kad pogledam), za 390. Imale su i neke shimano za 600+ ali mi je rekao da su mu ove proverene. Izvozao sam par krugova, i za sad sam zadovoljan (doduše trebam da ih vidim na pravom terenu i na nekoj jačoj brzini, pa ću da izvestim ako preteknem :D).

Nikako da se odlučim dal da dajem pare za brzinomer, ako budem uzimao uzeću cateye velo 8, i neke rukavice mi isto trebaju, nema neki izbor, pa ću da naručim sa neta kad pronađem. Sredio mi je serviser kočnice, izgleda da mi je i prednja bila rasklimana a i sajle su mi popustile :mrgreen: ali nisam proveravao, tako da dobro sam prošao :)

Pa, Kraljevčani, vozimo se za koji dan :D
Post Reply