Razlike izmedju V-Brake i drumskih kocnica.

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

ZareKG
Posts: 16
Joined: 02 Feb 2005, 15:04
Location: Kragujevac

Re: Razlike izmedju V-Brake i drumskih kocnica.

Post by ZareKG »

Naravno da je drumas brzi i to svuda. O prolascima kroz krivine da ne pricamo. Tu MTB nema sta da trazi.

Sila kocenja drumskih i V brake kocnica je diskutabilna. V brake sa mnogo manjom silom ostvaruje manje-vise istu silu kocenja kao i drumska kocnica sa vecom silom na rucici kocnica. Ako i jedne i druge kocnice mogu da blokiraju prednji tocak skoro pri svakoj brzini ne vidim neku razliku u sili kocenja.
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Razlike izmedju V-Brake i drumskih kocnica.

Post by alexapi32 »

Sad je pitanje kakva je zavisnost izmendju pogona i kasete? Imam 8-speed kasetu nazad pa se pitam jel ima ona nekakve veze sa pogonom i da li mogu da stavim bilo koji pogon sa tom kasetom ili ima ogranicenja? Tacnije gledao sam Shimano FC-R600 pogon 50-34T Compact, on je u klasi sa 105 valjda.
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Razlike izmedju V-Brake i drumskih kocnica.

Post by pedala »

IRalic wrote:Javlja se mali Perica iz zadnje klupe i kaze: Uciteljice, a kome uopste treba prednji menjac, pa kod nas je sve ravno!? :mrgreen:

kolega je u pravu, napokon da se u nečemu nas dvojica složimo, da je kod nas sve ravno i kome treba pednji menjač
a ja dodajem i kočnice :mrgreen:
a sta mislite o "pistašu", singl, direct, off-brake,...
pozdrav Vlada
Vlada

born for trike
Post Reply