Povoljan shoping dodatne opreme

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Povoljan shoping dodatne opreme

Post by zotja »

Podelite sa svima nama gde ste i sta poslednjih 15 dana po povoljnoj ceni kupili od dodatne opreme za bajs.Verovatno vec postoji berza ili internet oglasi ali predpostavljam da nisam jedini medju vama koji se u tim stvarima slabo snalazi.Ajmo ljudi,idemo redom,prednost prodavnice u BG-u a mogu i ostali gradovi.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by zotja »

Niko nista povoljno,a?Hmm,zanimljivo.Jel problem u tome sto bi se reklamirale prodavnice cija bi imena ovde pominjali?Konkurencija,antireklama,zameranje sa odredjenim vlasnicima prodavnica kod kojih najcesce kupujete?Ja sam bio siguran da ce ovo biti vrlo posecena tema.Zasto?Zato sto nigde nisam video takvu solidarnost kao medju vama bikerima,nigde.

Naleteo sam verovali ili ne na neku opremu od 5 do 10 X jeftiniju u velemarketima od obicnih prodavnicica uz Savu i Dunav(razlika u ceni od 1000 do 2000 din i uglavnom sitnica renomiranih proizvodjaca-cajgeri,pumpe,rogovi,svetla...itd)!!!

Kako niko nije pokazao nikakvu znatizelju ili saglasnost,ostavivsi nekakav komentar o ovoj temi i verovatno je tretira glupom,ja je prolasavam cvrknutom.Moz slobodno da je ugasite,ne ulazim vise ovde!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by Gruja »

Bre Zotjo, baš nas forsiraš! :D
Kad bi samo znao kako me mrzi da pišem... a i vremena nema uvek.
Nego, 'ajde koji minut da ukradem.

Ja sam veći deo svoje opreme kupio kada slučajno naletim na neki popust.... i uvek tako.
Dakle, nema pravila, samo slučaj.
Kupio sam prošlog leta u Planetbike u Nišu dugačke bici gaće, zimske, po povoljnoj ceni jer
je leto. Ispalo je da sam izuzetno dobro prošao i da su mi kasnije mnogo koristile.
Takođe sam iz PB-a kupio i jedan windbreaker po mnogo sniženoj ceni, ali je zato moj drug
iz Bg-a morao da jurca od jedne do druge radnje dok nije ustanovio gde se taj jedini primerak
jakne nalazio!!
Baš skoro, pre mesec dana, pred polazak na onu turu po Istočnoj Srbiji, bio sam sa bratom i
mojom devojkom u Intersportu u Nišu (u Leskovcu možemo samo da sanjamo da imamo takvu
radnju) da on kupi bici gaće i majcu za put.
Ispostavilo se da su cene malo snižene u odnosu na zadnju posetu (ne mnogo pre toga - nedelju
dana možda) tako da je i moja devojka odlučila da uzme jednu majicu.
Da bi iznenađenje bilo još veće, ispostavilo se da na sve to daju još 20% popusta i ispalo nam je,
u zbiru, kao da smo jednu majicu dobili džabe u odnosu na istaknutu cenu. To su bile neke majice
za trčanje, ali su izuzetno dobre za biciklizam.
Što se tiče delova za bajs... to sam nabavljao preko oglasa, polovno: ciklonaut, cikloberza, ređe u
zvaničnim prodavnicama.
Dakle, neće moći baš tako kao što se nadaš, da bez gledanja, muvanja ovamo-onamo nađeš
mesto gde ćeš sve što ti treba naći po nekim povoljnim cenama.
Nadam se da sam ti malo... hmmm, verovatno ne pomogao, ali bar razjasnio kakva je situacija.
Međutim, možda neko drugi može nešto korisnije da kaže...

Pozdrav, i nemoj tako da se ljutiš kad nema odgovora, možda jednostavno ljudi ne mogu, ili nemaju
šta korisno reći... malo strpljenja. :D

P.S. I sad, nemoj da gledaš temu, kao što si napisao, pa da se ubijem što sam džabe pisao!! :P :lol:
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by zotja »

Stidim se :( ,a usao sam bez obzira dal je neko dao komentar ili ne.Hteo sam da se nadovezem na svoj prethodni post ne brisajuci ga da vidite koj sam ja bolesni dr..dzija nekada.Ono sto umislim da mora cveta to mora se rascveta ko u botanickoj basti :) .I eto stvarno umem da idem iz krajnosti u krajnost.Sad Grujo kad si ti usao i dao tako opsiran komentar ja propadam kroz zemlju.Izvinte molim vas. Upravu si Grujo,svako od vas sigurno ima gomile obaveza i kad ovde svrati onda gleda da nesto pametno propise a ne da nabraja sta je gde jeftinije kupio.Probaj te da me shvatite :( ,recimo da sam posle toliko godina sav uspaljen i kao da mi je ovo prvi bike a i...to cu drugi put,ne mogu sve u jednom cugu.

Ja cu pisati sta nadjem jeftinije nego uobicajeno pa mozda ce nekom znaciti bez obzira dal i vi u ovoj temi ucestvovali.Meni to dodje kao neka igra.Malo sam istina dokon jer je za mene sve stalo posl.par god.pa mi je ovaj bajs nesto sto treba da me vrati,zato sam njega odabrao :) .Hvala Grujo a i ostalima-suzdrzanima na razumevanju.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by Gruja »

Ma ne brini, meni su interesanti tvoji postovi.
Ali ne mogu na sve da komentarišem. Takođe ne bih voleo da te naše neučestvovanje u diskusiji,
u onoj meri koju ti očekuješ, odvrati od druženja na forumu... zato rekoh daj da napišem nešto, da
čovek zna da smo uz njega. :) Al' da smo lenji. :D
Samo ti uživaj u ponovnom otkrivanju vožnje i piši i pitaj slobodno, ali imaj strpljenja i sve će biti ok.
Ja se nadam da ćeš na proleće da se prključiš i nekoj freebiking akciji, a tek tada će početi avantura...
koju si tek naslućivao!!

Pozdrav!
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by milke »

Pridružujem se, i ja čitam ali sam izuzetno lenj da bih i kuckao nešto :P
A i nemam mnogo toga reći na ovoj temi, u Kraljevu nema nekog izbora opreme da bih mogao da biram povoljnije..

Elem, u jednom velikom marketu u Mariboru sam letos kupio triko i bici šorc, vrlo povoljno, ali sam se posle nekog vremena pokajao. Šorc je sasvim ok, ali triko ima onaj uložak koji nije baš najbolje odrađen, te posle višečasovnog pedaliranja, rub uloška napravi ogrebotine na zadnjem delu leđa, jelte :P Tek toliko da vožnju učini neprijatnom..

Elem, koliko se kreću cene dugih bici gaća u planeti? Iduće nedelje dolazim u bgd, pa se razmišljam da svratim ako ima nešto povoljno.. Neko zna nešto o tome?
A i spoljne kamašne su mi potrebne, ali to neki drugi put.. ovde su oko 30e najjeftinije..
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by zotja »

Grujo i Serijski :) trudili ste se maximalno.Tema je ozivela,ja sam ziv :) .Ma jasno,sve je to ono kad naletis,niko ne uzme kolica ko u Maxiu pa ode recimo u Planet Bike i krene da trpa (ajmo malo sorceve,majice,kacige,svetla,mehanika...itd) .A onda,haa,gle sorcevi za dz.aj obavestimo Free bikere i svetsku javnost :) .

Maribor...mmm uspomene :) ,kako sam nekad tamo kao dete lepo vozio bike.Prava kultura u saobracaju,bici staze jos pre 30god.Dorucak,malo gimnastike u basti pa na voznjicu u podnozje Pohorja.

Bre al putujete ko da sve odsrafljujete nagradna putovanja ispod Coce Zero :) .Nemoj te samo da kazete da je Becks,vec imam 110kg.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Povoljan shoping dodatne opreme

Post by zotja »

Juce kupim pedale u Planet Bikeu.Kakav dizajn,kakav kvalitet,velicina bas za moje bakandze.Strava!Kad sam ih snimio u gomili drugih kako tako vise ja rekao ove garant 2 soma,ono jok,700 dindzi.Hm sad ja tu kakav sam sav sumnjicav udjem u trip:odnos cena i kvalitet.Radnja pred zatvaranjem,prodavci izuzetno strpljivi al ide im se kuci i ja sta cu,aj kupim te od 700 dindzi.Za pacijente ko sto sam ja ovakve pedale treba staviti na akciju 2 soma i kupio bih 3 para iz odmah,bez saplitanja u razmisljanju.Nisam ih jos montirao ali verujem da je to,to.

Kupim ja tu jos neke sitnicice...e da,torbica sa nosacem,montira se na guvernal,1500 din.To je sasvim ok cena,torbica bas full ok samo sto joj fali par pregrada,no zanemarljivo.Planet Bike Vojvode Stepe 2.

Ajd da pitam za sortzeve kad sam tu,smucile mi se trenerke, a ono sine cene udri me do zore.Ja u prici,ma da,uzmem dva,tri kom.pa nek stoje.Covek poce da nabraja bez tregera 3 i po,5,6,7 soma a ja samo stucam i kolutam ocima.Zavrsi coek licitaciju,okrete se prema meni a ja,da,da,da...kao znam koje su cene al nema medju tim modelima one koje bi ja,one sa onim smedje zuto zelenim sarama pa se jel kao uctivo zahvaljujem.

Jel bre ljudi,cena bici sortzeva bas ovolika svuda ili ima negde jeftinije?Mislim pa mnogo 5 soma za neke tamo koje se meni svidele :( .

Bio 1 film pre jedno 15tak god,o problemima s kojima se suocava nas narod u vreme ekonomskih sankcija.Dosadan film,igra izmedju ostalih i Mica Tomic.E,on se tu sprema za biciklisticku trku u kojoj je prva nagrada izdasni paket prehrambenih namirnica.Vrti on tako pedale u trci a na glas ponavlja dizuci sebi moral:Kobasice,salama,sir,keks...kobasice,salama,sir,keks...Jb.ga,bio drugo mesto :( .

'Oce bude skoro neka trka gde prvi osvaja paket biciklisticke opreme?Vozim trku i ponavljam na glas:Sortz,kaciga,rukavice,patike...Sortz,kaciga,rukavice,patike...A?
Post Reply