Udobno sediste

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Udobno sediste

Post by Freestyler »

Vec duze vreme se mislim da promenim trenutno sediste.Iako je sediste cini mi se solidnog kvaliteta,a i neki poznavaoci istih rekose da je i relativno udobno (Selle Italia ne znam koji model) mene zadnjica ubija posle nekih 10-tak kilometara voznje,preko toga da ne pricam.Probao sam da pomerim samo sediste napred,nazad,da sedim na kraju,na sredini istog,ali ne vredi zulja,pa zulja.

Elem,kapiram da mi je zadnjica prilicno koscata pa zato me i sediste zulja,ali opet se nadam da se moze naci neko sediste koje bar malo manje zulja. Neko sediste punjeno gelom ili slicno je l pomaze?
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: Udobno sediste

Post by Freestyler »

Nijedan predlog?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Udobno sediste

Post by shebez »

Nema tu pomoci...
Ja mislim da je to individualna stvar, zadnjica se privikava na sediste, trenira. Ja sam na biciklu koje su mi ukrali imao sediste tvrdo, usko, niko nije mogao ni krug da napravi na njemu, a meni je bio ok. Isto ima ljudi koji se zale i na fotelju. Takodje mislim da cena sedista ne odredjuje udobnost, jedino slobodna procena, onako na oko pa sta bog da.
Pozdrav.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Re: Udobno sediste

Post by Fickey »

Shebez je u pravu. Najbolje je da odes do prodavnice opreme, ,,isprobas'' razna sedista i ono koje ti odgovara uzemes. Svako ima razlicitu zadnjicu! :D
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Udobno sediste

Post by IRalic »

Freestyler wrote:Nijedan predlog?
Ima jedan lek .. :mrgreen:

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Udobno sediste

Post by milke »

Freestyler wrote:Nijedan predlog?
Biciklistički šorc ima postavu koja ublažava tu neudobnost sedišta.. koristiš li ga?
Inače, na ovogodišnjem Tour de France-u se moglo čuti kako i njih bole zadnjice pri početku sezone, ali se treninzima i redovnom vožnjom na to priviknu, tj. oguglaju na taj bol. :)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: Udobno sediste

Post by Freestyler »

Ovako, možda ste u pravu za navikavanje i oguglavanje na žuljanje.
Jer mene sedište nepodnošljivo žulja tek posle nekih 10km vožnje. Nisam neki sprinter niti entuzijasta,ne prelazim retko više od 40-50km dnevno u cugu.Nisam nešto redovan,ne vozim svaki dan pa je moguće da se zadnjica nije još stopila sa sedištem.Inače bajs i sedište imam oko 3-4 godine i ponaša se isto od kada ga imam.Na početku vožnje udobno sasvim ok ,a posle nekih 5-10 km iliti sat i jače vožnje pakao za bulju.Sedište je ipak Selle Italia,isti brend ko što imaju ovi na Tour-u,verovatno nije neko vrhunsko,ali nije ni totalni krš.
Tako da probam neko na licu mesta ne pije vodu,jer sumnjam da će mi dati da svako isprobam po 10km vožnje pre kupovine.

Opet s druge strane da pucam par hiljada dina na neko sedište koje će imati isti efekat nije mi neki hir.
A kakva su ta sedište sa gelom je l probao neko,ublaži li to bar malo tvrdoću?

@Serijski
Ne koristim taj biciklistički šorc,mada mi je još neko rekao da bi to moglo da pomogne. Koliko para je to čudo,a da ima taj sunđer?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Udobno sediste

Post by IRalic »

Freestyler wrote: Opet s druge strane da pucam par hiljada dina na neko sedište koje će imati isti efekat nije mi neki hir.
A kakva su ta sedište sa gelom je l probao neko,ublaži li to bar malo tvrdoću?
Bojim se da je to ipak jedini put do nalazenja udobnog, za tebe, sedista.
Eventualno taj put moze da skrati kakva preporuka od nekog ko je vec imao iskustva.
Ja sam probao sa gelom, i na prvi mah deluje veoma mekano i udobno,
ali i dalje je povrsina kojim telo "pritiska" na sic mala, tako da slaba vajda od gela.
Ona neka Royal gel ili kako se vec zove firma, sto su onako gumirana, nisu zgodna za tople dane,
jer taj materijal ne dise, i da prostis uskrsnji simboli ti se skuvaju kada je vruce.


@Serijski
Ne koristim taj biciklistički šorc,mada mi je još neko rekao da bi to moglo da pomogne. Koliko para je to čudo,a da ima taj sunđer?[/quote]

Sorc obavezno mora, i naravno nosi se na golo telo.
Mozda je tvoj problem sa neudobnosti ustvari problem sa odecom/donjim vesom ?
Savovi umeju da budu na nezgodnim mestima, pa zuljaju,
a materijal koji ne odvodi znoj takodje ne pomaze.

Biiklisticki sorcevi obicno pocinju od 2000 din. a treba gledati u biciklistickim radnjama, Planet Bajk, Capriolo,kao i u Inter Sportu u Merkatoru.


Lezeci pozdrav ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Udobno sediste

Post by Gruja »

Ja sam Intersportu kupio šorc Nakamura za 2000 din. Odličan je, ima dobar uložak, lepo izgleda...
Takođe sam uzeo i Selle Royal Mach sedište, nije sa gelom, ali deluje prilično udobno. Isprobao sam ga samo
na kratkim, gradskim relacijama bez bici šorca, deluje uobno za sada. Kad imam vremena napraviću neku dužu vožnju
pa da vidimo kako će se tada pokazati... javiću. A sedište nije skupo, 1200 din.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Udobno sediste

Post by milke »

Ja sam skoro u Mariboru naleteo na neku rasprodaju sportske opreme, te kupih Crane triko za 7 evra.. Posle sam bacio pogled na Scott opremu i kad videh da šorc košta 75e, brže bolje sam pobegao :D Imam i jedan Briko i jedan Agu koji mi deluje najudobniji :)

Jel vi preferirate obične šorceve ili trikoe? Šta je su prednosti jednih a šta drugih?
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: Udobno sediste

Post by Freestyler »

Na preporuku nekih bajkera sam uzeo Selle Montegrappa K-2 koje stvarno nije skupo, ali meni nije nimalo pomoglo da ublaži žuljanje posle malo duže vožnje. Ista priča kao i sa prethodnim sedištem.
Skoro mi je neko pomenuo da kupovina i montiranja na postojeće sedište GEL navlake rešava problem.
Je l probao neku tu gel navlaku, vredi li čemu?
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Udobno sediste

Post by LongDistance »

Mene je moje sediste ubijalo pa sam onda otisao u neku radnju sa biciklistickom opremom i trazio od gazde da mi pokaze neko najdeblje sediste koje imaju. Kupio sam ovo sediste za 1750din

http://www.selleroyal.com/Saddle_Detail.aspx?c=8184UST

...a onda sam na internetu malo procackao po sajtu ove firme i nasao ovo:
http://www.selleroyal.com/Saddle_Detail.aspx?c=5132HET

Ono sto me je iznenadilo je da je ovo prvi sajt na kome sam video da kad kliknes [Find a dealer] ima Srbija u spisku :)
Post Reply