Savet za kupovinu bicikla

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
paksy
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2010, 00:22

Savet za kupovinu bicikla

Post by paksy »

Pre dve sezone kupio sam svoj prvi mounty bike jer volim voznju u prirodi pre svega mislim na of roud moj bike je amaterski kapriolo sa dobrim karakteristikama,sada bih hteo da kupim ozbiljniji i kvalitetniji kako bih mogo da ucestvujem u amaterskim hoby takmicenjima.
Uzeo bih bike do 400-450 eura koji ima bar xt opremu, u ovome sam potpuni laik sve sto znam saznao sam na ovom i slicnim sajtovima. Prosle godine sam presao oko 1000 km teske staze toliko mi je dozvoljavalo slobodno vreme i tehnicke mogucnosti mog bika, medjutim osecam da mogu mnogo vise jer imam veliku zelju za ovim sportom pa bih vas zamolio da mi date koji savet sta da odaberem jer ima puno oglasa i svi hvale svoje kao i po obicaju.
Tezak sam 90 kg i visok 184, interesuje me koji su kljucni delovi na kojima bih trebao da obratim paznju.
HVALA UNAPRED I POZDRAV. :)
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by Buca »

Po mom misljenju najvise paznje treba obratiti na ram,
materijal od koga je napravljen,i dimenzije,mislim da bi tebi odgovarao 19 ili 21.
U stvari,na sve treba obratiti paznju,jer,kako se kaze,lanac je jak koliko najslabija karika!
paksy
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2010, 00:22

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by paksy »

Buca wrote:Po mom misljenju najvise paznje treba obratiti na ram,
materijal od koga je napravljen,i dimenzije,mislim da bi tebi odgovarao 19 ili 21.
U stvari,na sve treba obratiti paznju,jer,kako se kaze,lanac je jak koliko najslabija karika!
nasao sam jedan bike za 400 evra sa xt menjacima ali posto sam amater neznam na sta bih trebalo da obratim paznju i sta da pogledam da li bi mogao da mi otprilike napises na sta da obratim paznju.POzdrav
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by Astrodule »

paksy wrote:
Buca wrote:Po mom misljenju najvise paznje treba obratiti na ram,
materijal od koga je napravljen,i dimenzije,mislim da bi tebi odgovarao 19 ili 21.
U stvari,na sve treba obratiti paznju,jer,kako se kaze,lanac je jak koliko najslabija karika!
nasao sam jedan bike za 400 evra sa xt menjacima ali posto sam amater neznam na sta bih trebalo da obratim paznju i sta da pogledam da li bi mogao da mi otprilike napises na sta da obratim paznju.POzdrav
Ako si amater, onda (bez ljutnje) tvoj opis bicikla nam ne može biti merodavan. Nekakvu pomoć bi mogao dobiti kad bi ovde okačio slike bicikla sa akcentom na menjače, kočnice, pogon...
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
Post Reply