Kamera za bajs

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Kamera za bajs

Post by arxmilan »

evo posto sam ugrabio malo slobodnog vremena resih da napravim i ovu spravicu-držač kamere za bajs

Image

Dakle kupio sam obican stativ neki za fotoaparat platio ga 130 din-samo zbog šrafa i zbog ovog patenta za srafljenje kamere, otkinuo mu nogice, malo isturpijao da smanjim visinu , i nasao sam neki plasticni deo od nekog drzaca za sajlu koji mi sluzi da zasrafim celu ovu skalameriju za volan, spojio ta dva elementa sa dva šrafa i smrt lepokom dodatno i etoooo. Ostalo mi jos malo da uredim ovo da nisu ovako krzave ivice i da postavim neku gumu preko ovih srafova da ne izgulim aparat :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by shebez »

Milane, a ova dva shravica sa strane kako si ucvrstio odozdo? Maticama? Hoce li smetati na volanu?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kamer za bajs

Post by arxmilan »

da malim, ali jako malim maticama, nece smetati jer je ova plastika debela pa sam "upustio" matice u plastiku a kraj srafa je ravan sa maticom tako da nece smetati volanu a i dodatno cu staviti gumu oko volana posto mi je malko veci promer ove plastike od precnika volana.Isturpijao sam i kapice od srafa da mogu neku gumu da postavim.
Last edited by arxmilan on 16 Feb 2010, 23:26, edited 2 times in total.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kamer za bajs

Post by arxmilan »

evo ovo je finalni proizvod :D

Image



sad idem da smislim gde da probusim kacigu, da napravim jos jedan.. 8) samo jos da mi neko pozajmi jos jednu kameru :wink: i u fullu sam :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by Gruja »

Bravo, bravo.... :D
Vidim da će aparatu uskoro doći kraj!! Možda je i vreme da se nabavi novi. :D
Doduše, ja ću prvo da probam montažu na kacigu pa ću onda da razmišljam o montaži na volan (tj. o potpisivanju smrtne presude aparatu).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by barda »

Biće ove godine video materijala!

Milanče hoće da napravi vozilo za snimanje off-road terena i puteva, nešto slično ovome:
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ekono ... -vidi-sve- :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kamer za bajs

Post by arxmilan »

Gruja wrote:Vidim da će aparatu uskoro doći kraj!! Možda je i vreme da se nabavi novi. :D
Doduše, ja ću prvo da probam montažu na kacigu pa ću onda da razmišljam o montaži na volan (tj. o potpisivanju smrtne presude aparatu).
da, u potpunosti se slazem da ovo nije ni za aparat ni kameru , puno trese na volanu :) ali vec sam ga koristio, samo sto sam ga lepio, tako da verujem da ce preziveti ali za neke finije podloge :roll:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by Astrodule »

Sa obzirom da se taj šraf šrafi u plastični deo na fotoaparatu mislim da je to prilično riskantna avantura (za fotoaparat). Možda za neki mali IXUS, ali sve što je veće (i teže) od kutije cigareta rizikuje oštećenja prilikom prvog prelaska preko ivičnjaka (ili vožnje van asfalta).
Da se pitam ja bih na sve to dodao i par vezica prilikom vožnje (jeftine su i drže baš dobro).
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kamer za bajs

Post by arxmilan »

Astrodule wrote:Sa obzirom da se taj šraf šrafi u plastični deo na fotoaparatu mislim da je to prilično riskantna avantura (za fotoaparat). Možda za neki mali IXUS, ali sve što je veće (i teže) od kutije cigareta rizikuje oštećenja prilikom prvog prelaska preko ivičnjaka (ili vožnje van asfalta).

Slazem se i sa ovom cinjenicom, naravno da ovi "standardni" aparati i kamere nisu predvidjeni za nista specijalnije sem da stoje na stativu.Ali eto izdrazce za neku laganu voznjicu, inace ako bi nabavio neku kameru koja odgovara ekstremnom unistavanju, verovatno bi i napravio neki drzac koji sadrzi i neki ram za aparaturu .
Mislim da i ako napravim drzac za kacigu, opet bi bilo rizicno za obican aparat-kameru, jer sto kazes sam aparat( deo na koji se srafi) je slab a i uopsteno, nisu predvidjeni za ove uslove..tako da je ovo ispalo cisto ubijanje slobodnog vremena :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by Astrodule »

arxmilan wrote:tako da je ovo ispalo cisto ubijanje slobodnog vremena :)
I ja sam hteo tako da ubijem vreme, ali sam odustao zbog rizika po fotoaparat.
Ništa bez vezica i selotejpa :)
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by Gruja »

arxmilan wrote:tako da je ovo ispalo cisto ubijanje slobodnog vremena :)
Ne verujem da je samo tako, mislim da postavkom na kacigu može da se dobije puno.
Samo telo vozača će mnogo ublažiti oscilacije, osim ako ne vozi skroz ukrućen, a valjda znamo kako se vozi! :)
Bacite pogled na kakvom terenu ta konstrukcija može dati odlične rezultate.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by barda »

Da, ovo je stvarno odlična ideja za male pare!
Ajde Milanče da te opremimo sa dve - jedna napred , druga nazad :!:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Kamer za bajs

Post by arxmilan »

da, covek ima isti aparat kao ja, doduse moj je noviji model samo sto znaci da ce izdrzati neke kratke voznjice, bez posledica nadam se....a ovako sigurno necu postaviti aparat na kacigu :) smislicu neki nacin, ove cicak trake hmmmm :shock: ...mozda cak i sutra kad kupim-demontiram jos jedan stativ :) inace prednost ovog stativa sto sam montirao je ta sto ako se primetili ima tockic na srafu pa nemora da se vrti aparat (stativ) da bi se zasrafio sto moze predstavljati problem sa obicnim.Eto kacim i ovaj drugi metod uskoro :lol:


Barda ti rece da ulazes jos jednu kameru ? :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by Gruja »

Meni nije žao moje kamere. Mada, to ne znači da ću biti apsolutno nepažljiv prema njoj, naprotiv, ali neću je štedeti.
Probaću da nađem čičak traku pa da montiram i ako bude ovih dana vreme malo bolje možda i isprobam.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kamer za bajs

Post by shebez »

barda wrote:Ajde Milanče da te opremimo sa dve - jedna napred , druga nazad :!:
Barda sta ce mu kamera pozadi :?: Da mu snima ledja :?:

Cekajte ja nesto nisam ovde razumeo pa nece valjda maneken da snima put; stazu ili nesto sa strane :?:
Milan je to napravio da snima sam sebe i da se smeska u objektiv dok vozi :!:
Mislim i ta kamera na kacigi, pa iz te pozicije ne moze da uhvati sebe u kadar. Zar ne Milane :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply