RockShox Dart 3

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

RockShox Dart 3

Post by Caligvla »

Resio sam da postepeno ojacam komponente na bajsu. Prva stvar: viljuska! Postojeca SR Suntour SF7-XCM (100mm, hidraulicni lock-out) je...losa. Imam Specialized Hardrock Pro.

Jedan lik je instalirao Marzocchi 33 TST2 na isti bajs i kaze da je bombona (prilicno smo slicne tezine) s tim da bas i ne reaguje na "male" prepreke (recimo put sa sitnim kamenjem/sljunkom ili omanjim rupama na putu tipa osusno blato sa tragovima vozila...). Za vece stvari - korenje, spustovi, 20-30cm propadanja itd je super. Ovo je jos jedna opcija iako je nisam istrazivao preterano mada mi instinkt kaze da idem kod RokShoksa. Mislim -- 90% mog montibajkovanja je upravo preko omanjih rupa, kamenja, sljunka i suvog blata, ne?

Ima li neko iskustva sa ovom viljuskom? Ukazala mi se prilika da za relativno male pare (160 dolara sa poshtom) nabavim jednu (sa sve remote lock-out opcijom) ali nailazim na svakojake reakcije na sajtovima koji rade recenzije opreme.

Mislim da imam jos dosta da vozim pre nego sto budem prerastao Dart 3 (ako do tad vec ne predjem na single-speed urbane masine :mrgreen: ) i verujem da ce mi sluziti.

Pozz
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: RockShox Dart 3

Post by Caligvla »

Nema veze -- Uzecu odmah Toru. Kad je bal, nek je maskenbal. :mrgreen:
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: RockShox Dart 3

Post by sssasa »

...konobar imal sok? jel ladan ? e super onda daj bre jedno crno toceno pivo.... tako i ti :) tora je za dve klase bolji izbor(moje skromno misljenje) stoga samo napred u kupovinu :wink:
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: RockShox Dart 3

Post by Caligvla »

sssasa wrote:...konobar imal sok? jel ladan ? e super onda daj bre jedno crno toceno pivo.... tako i ti :) tora je za dve klase bolji izbor(moje skromno misljenje) stoga samo napred u kupovinu :wink:
Hahahaha! :lol: E, nije to nego sam u glavi u medjuvremenu prezalio keshovinu racunajuci da cu najverovatnije u nekoj blizoj buducnosti (1-2 god max) traziti bolju viljusku. Sto da ne zveknem pare odmah i da budem miran? Da, svestan sam razlike izmedju Darta i Tore i mislim da je razlika u keshovini itekako podnosljiva jer zaista dobijes X puta bolju viljusku.

Ali... kad ja tamo, a ono medjutim:

Necu da izlecem sad (ova misao se jos krchka :) ) ali mi se po glavi mota ideja da je najbolje da prodam ceo bajs, dodam kesh i kupim npr. Giantov XTC1 (ispod) koji vec ima Toru, bolji ram, hidro kocnice i uopste bolje komponente od mog Spec Hadrock-a (tenk, prezadovoljan sam ali ga prerastam :cry: ). Jest da cu da se iskezim vise ali dobijem ceo paket, direkt iz fabrike, s kojim cu biti zadovoljan dugo, dugo godina.

Pozz :)


Image
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: RockShox Dart 3

Post by Gruja »

Izgleda kao da imaš problem sa dvoumljenjem... ili možda nemaš!? :lol:
Caligvla wrote:Jest da cu da se iskezim vise ali dobijem ceo paket, direkt iz fabrike, s kojim cu biti zadovoljan dugo, dugo godina.
Ma šta se misliš, ako možeš to da podneseš finansijski onda ne misli mnogo... uradi to i uživaj!
Pozdrav!
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: RockShox Dart 3

Post by sssasa »

...konobar ajel ovo crno Niksicko? Nije e onda mi donesi dunjovachu(trilema)...malo shale,znam kako ti je slatke su to muke (kad imas kesovinu). ma Kako god samo da ti srcu ucinis merak a sta ce biti nije bitno...ajd ziveli :wink:
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: RockShox Dart 3

Post by Caligvla »

Gruja wrote:Izgleda kao da imaš problem sa dvoumljenjem... ili možda nemaš!? :lol:
Caligvla wrote:Jest da cu da se iskezim vise ali dobijem ceo paket, direkt iz fabrike, s kojim cu biti zadovoljan dugo, dugo godina.
Ma šta se misliš, ako možeš to da podneseš finansijski onda ne misli mnogo... uradi to i uživaj!
Pozdrav!
Izesh pare, pogotovu ako cu ocigledno ustedeti kupovinom Giant-a (u odnosu na kompletan apgrejd Hardrock-a -- sto se jednostavno ne isplati i bez kupovine Gianta). Mislim da cu moci da ga dobijem za relativno male pare. Javim sve.
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: RockShox Dart 3

Post by Caligvla »

sssasa wrote:...konobar ajel ovo crno Niksicko? Nije e onda mi donesi dunjovachu(trilema)...malo shale,znam kako ti je slatke su to muke (kad imas kesovinu). ma Kako god samo da ti srcu ucinis merak a sta ce biti nije bitno...ajd ziveli :wink:
Upravo. Uvek nesto ima da se doda, cak i kad, realno, nema potrebe :) Pozz
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
stolegrom
Posts: 1
Joined: 10 Sep 2008, 11:54

Re: RockShox Dart 3

Post by stolegrom »

Kakvih 160 dolara za Dart? :shock:

http://cikloberza.com/show.php?id=13482

Za 50eur nov, takodje :mrgreen: .
Post Reply