Kaciga?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Kaciga?

Post by PETZA »

Zanima me cuo sam da ako imas dobru kacigu ona pored svoje osnovne funkcije ona i bolje hladi glavu nego kad na glavi nemamo nista.
Da li je to tako i koju kacigu uzeti za neke male pare a da nije krs?
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Kacigu sam uzeo samo zbog hladjenja. Lagana je pa ne smeta na glavi a kad upekne zvezda odlicno stiti od dirketnog sunca a posto je sva busna, vazduh oko glave struji normalno. Vrlo prakticno, cak i za druge stvari a ne samo bicikl.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

kaciga

Post by misaxtr »

U PLANET BIKE-u imaju ALPINA kacige i sasvim su solidne.
CAPRIOLO takodje ima, mislim da oni drze PROWELL, nekada ih je planet imao.
Sve u svemu, probaj nekoliko na licu mesta, i kupi onu koja ti na glavi NAJBOLJE lezi i ne zulji te nigde.
U INTERSPORTU ih takodje imaju ali su malo skuplje.
Ono sto je state of the art su GYRO, MET, BELL, SPECIALIZED...ali ih ovde nema.
Sto se tice hladjenja, definitivno je bolja od bilo kakvog kacketa, marame i sl. naprava za glavu, a da ne govorimo o sigurnosti i bezbednosti prilikom nekog pada sa bicikla!
Moj drugar je zaradio 5 kopci na glavi prilikom pada, a da je imao kacigu - nastavio bi dalje sa voznjom!!!
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Da, to je tacno..
ali ako imas dobru kacigu..

Misa ti je rekao gde sta mozes naci, takodje imaj na umu da mozes naruciti Giro, Bell i slicne kacige u Partizanu pa ti oni donesu kad idu u nabavku..

Takodje bih dodao ako je nekom do kvalitetnih kaciga, Capriolo drzi UVEX.
Ja imam Uvex XC RS model i prezadovoljan sam, jako lagana, odlicno strujanje vazduha, bukvalno je ne osetis na glavi i stiti od sunca.
Ja sam svoju platio 5400din, a videh imaju neke nove i cene su oko 6000din.

Bezbednost je isto bitna, ne treba voziti bajs sa kacigom, ja sam vozio pre bez nje jer kao bilo mi glupo dati puno para na kacigu a i mislio sam da ne vozim rizicno, ali nikad ne znas gde i kako mozes pasti, i najveca zabluda je da ce ti kaciga puno smetati u voznji, znaci kupujte kacigu!!! :)...
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Post by Whiskeytown »

Da da kaciga dosta hladi glavu zbog onih otvora za ventiliranje, kad je hladnije ja ispod obavezno vezem maramu posto sam skoro celav.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Hejka :-)



MET helmuta ima u InterSportu u Mercatoru. :-)



POzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Letos sam pao i to pravo na glavu...na srecu kaciga je divna stvar...Inace spasila me je na Dunavskoj deonici od sunca na +42 stepena...Inace provel je...2100 u planet bikeu...prezadovoljan sam...a od jeseni posteje obavezna za biciklu,po novom zakonu!
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

tehnikalije o kacigama

Post by misaxtr »

Evo jos malo saveta o kacigama, kako izabrati onu koja je najbolja bas za svakog pojedinacno, sigurnosni standardi i jos ponesto... link:
http://miomirjovanovic5312.fotopic.net/c679770.html
Image

MTB-VRH brate!!!
mnikola
Posts: 4
Joined: 04 Oct 2010, 22:31

Re: Kaciga?

Post by mnikola »

Pozdrav svima,

imam pitanje u vezi sa velicinom kacige. Naime, u posedu sam jedne Uvex kacige, ali nisam siguran da li je velicina dobra. Kaciga sasvim lepo legne na glavu, ali kada pogledam sliku, imam utisak da mi stoji visoko na glavi i da nije to to. U prilogu saljem sliku pa bih voleo da cujem vase komentare.

Hvala unapred!
Resize of Resize of Resize of kaciga.jpg
(37.74 KiB) Downloaded 419 times
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kaciga?

Post by Gruja »

Izgleda kao da jeste malo visoko, meni moja kaciga dolazi do ušiju.
Možda da ti je bar na polovini trenutnog rastojanja do ušiju.
Ipak, neka još neko da svoje mišljenje, nisam ja mnogo pouzdan za ove informacije. :D

Pozdrav!
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Kaciga?

Post by pedja »

Kada stavis kacigu na glavu treba da se oslanja na svim tackama ravnomerno. Ako ne legne na teme, onda nije dobro.
mnikola
Posts: 4
Joined: 04 Oct 2010, 22:31

Re: Kaciga?

Post by mnikola »

Hvala puno na odgovorima!
Marko45
Posts: 2
Joined: 18 Dec 2010, 17:44

Re: Kaciga?

Post by Marko45 »

Brate, kad vec nesto nosis dobro je znati zasto ga (ne)nosis.

http://bicikliprodaja.blogspot.com/2010 ... liste.html
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Kaciga?

Post by IRalic »

Marko45 wrote:Brate, kad vec nesto nosis dobro je znati zasto ga (ne)nosis.

http://bicikliprodaja.blogspot.com/2010 ... liste.html

Mozda i propratna prezentacija (otvorite video na strani)
http://www.udobnoposvetu.si/zanimivosti ... i-s-celado

Btw, kupiliste bi svom detetu kacigu ?? jer kao sto znamo uciti hodati je veoma rizicna aktivnost! :D
Ili mozda jednu za sebe, dok vozite automobil ? Dokazano smanjuje moguce povrede glave.
Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Stumpy
Posts: 1
Joined: 17 Dec 2010, 01:42
Location: Niš

Re: Kaciga?

Post by Stumpy »

U Intersport-u sam pazario kacigu vrlo interesantnog dizajna a poznavaoci kazu i dobrog kvaliteta..."CC-Crazy Creek" (nikad cuo iskreno)...oko 2600-700 dinara cini mi se...Mnogo mi se vise dopala od Nakamure koju isto nude...Te iste veceri sam u Planet-u gledao Scott-ov model od oko 4000+ i nije me impresionirao..Bar mi nije dao razlog da potrosim 1500 vise(s'tim su se slozili i radnici Planet-a koje da kazem poznajem solidno)...Misim da za normalnu MTB upotrebu i padove(vec dokazano u praksi) CC sasvim zadovoljava potrebe...E sad ako je nekom do poziranja neka pukne 120e i nek uziva... :D Btw za tih 1300 din.i kusur ostatka kupio sam teflonski sprej tj.ulje i mast za podmazivanje i pucka... :wink:
Post Reply