LED svetla

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

LED svetla

Post by Freestyler »

Pretpostavljam da su svetla,kako bljeskalica tako i prednje svetlo sa LE diodama ubedljivo najmnanji potrosaci baterija koji se trenutno mogu pazariti.Ali s druge strane koliko dobro osvetljavaju po mraku? Video sam kombinaciju cateye prednje HL-EL400 oko 1000 dinara i zadnje takvo svetlo LD250 oko 400 dinara i to oba su trenutno na snizenju!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: LED svetla

Post by IRalic »

Uglavnom slaaaabo sto se osvetljavanja samog puta tice.Kao "budi vidjen" su ok.

Za minimalno osvetljavanje puta ti treba bar 10 lux-a, da stvarno nesto vidis, sto 5 ili slican broj malecnih 5mm LEDioda nikako ne mogu da daju.


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: LED svetla

Post by zotja »

Ja nigde nisam video nesto drugo sem ledaljki za prednje svetlo.Imam kuci od ranije Cateye model HL-EL 100 koji za moje potrebe sija stvarno mocno.Nemam nosac za njega,celu kucu sam prevrnuo i pojma nemam gde sam ga ostavio.Skinuo sam ga da bi lakse vratio svetlo u kutiju na kraju sezone i sad cvrc.

Gde takvo svetlo negde kupiti?Gledao sam u Planet Bikeu nista,gledao u Metrou nista,Intersport isto.Na kraju sam kupio opet ledaljke i pomirio se sa cinjenicom da mogu vozim do prvog sumraka i cao.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: LED svetla

Post by zotja »

Kupio juce u jednoj radnjici svetlo za 200 dindzi da od njegovog nosaca privremeno nabudzim moj stari Caty.Jos koji mesec da svetlucam do kraja sezone.

Izuzetan prodavac a mozda i vlasnik,nisam ga ranije vidjao.Strpljiv,prijatan i max angazovan.Bas bi ga izreklamirao :) .
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: LED svetla

Post by Freestyler »

Pazario sam prošlog leta komplet zadnju bljeskalicu Cateye i prednje led svetlo neki kinez.
Cateye radi i dan danas, a prednji kinez nije radio čestito ni prvih par dana i odmah sam ga skinuo.
E sad pošto sam Cateye-om kao proizvođačem zadovoljan, ali prednja led svetla nisu nijedno ispod 2.500 dinara , a da ga imaju na stanju.
Pitam se da li postoji trenutno neka dobra alternativa tu do 1000-1500 dinara?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: LED svetla

Post by shebez »

Ja sam kupio prednju led bljeskalicu pre dve godine, prodavac mi je tvrdio da je nemacka a ne kineska i kostala je cca. 300 din.
Ja mu nisam verovao da je nemacka, izgleda isto kao i one kineske samo se vidi da je daleko kvalitetnija. Nije pravljena od reciklirane plastike.
I ekstra sam zadovoljan, dve godine po svim vremenskim uslovima samo menjam baterije, ne skidam je sa bajsa i super sluzi.
Naravno nista ne osvetljava put samo sluzi da te drugi vide u mraku.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: LED svetla

Post by Freestyler »

Gde si je uzeo ako nije tajna i koja je oznaka ili tako nešto da pokušam da je pronadjem?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: LED svetla

Post by shebez »

Na Banovom Brdu ona prodavnica u pozeskoj Bonitet.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Hyperion
Posts: 20
Joined: 13 Jan 2012, 01:15
Location: Severozapad Vojvodine

Re: LED svetla

Post by Hyperion »

Ne znam da li je iko to spomenuo, ali jacina baterijske lapme ipak dosta zavisi i od baterija koje koristite.

Nedavno sam pazario novo prednje svetlo, gde drugde nego kod kineza za 300rsd i prezadovoljan sam. Ima sest ili sedam LED dioda, ne secam se vise ni sam. Prvo sam koristio tri dopunjive AAA Duracell baterije od 1.000mAh koje su bile skuplje od same lampe, a zatim sam za probu uzeo neke kineske !@#$%^ dopunjive baterije od "2.750mAh" koje su dobre kao i Duracell, a cena za tri AAA baterije je 300rsd

Image Image

Za osvetljenje nazad su se pobrinule ova dva zadnja svetla. Cena su bile 100rsd za prvo i 150rsd za drugo. Imaju stipaljke nazad tako da nije problem ni da se zakace nazad za torbu, prsluk, majicu il' sta vec.

Image Image

Baterije jesu skupe, ali Duracellove se mogu puniti do 1.000x dok za kineske je pisalo do 500x. Kako god se okrene na kraju izadju jeftinije i od onih APC baterija od 10rsd, a sigurno dosta bolje rade svoj posao.
User avatar
PedjaNS
Posts: 29
Joined: 17 Mar 2009, 13:39
Location: Novi Sad

Re: LED svetla

Post by PedjaNS »

Evo i mog led osvetljenja. Ima dva rezima rada. Stedljivi rezim od 1w i monstrum rezim koji sija kao far na skuteru koji je snage 10w.
Nisam jos resio prekidač. Trenutno spajam zice ali sve funkcioniše. Baterija je 7,2v 3Ah.

Image

Više slika ima na ovom delu foruma: viewtopic.php?f=9&t=1003
Image
Post Reply