Koje spoljasnje gume da kupim?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by pedja »

Treba da do ujutru odlucim koje cu gume da mi brat ponese iz Beograda. Pristao je da kupi samo ako ima u PlanetPike koji mu je blizu.

E sad, na PlanetBike sajtu ima mali milion guma a njihove fabrcike oznake mi nista ne znace.

Gume mi trebaju za uobicajene voznje planinama, dakle kramponi, ne neki robusni, da bi moglo da se vozi i po asfaltu. nisam cicija sto se tice placanja ali nisam ni rad da placam nesto sto mi realno ne treba.

Dakle, predlazite.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by alazovic »

Imaš fini popust za Ritchey Z-MAX C0M 26x1.9 - sa 1.150 din na 500 din
Ja vozim upravo te, samo 2.1 širine, ne znam da li ti smeta to što su 1.9.
Pored širine, mala mana im je što su full krampon, a ne semi koj ti priželjkuješ. Mada, ja ih vozim i na asfaltu bez problema. Za nijansu su verovatno bučnije nego semi, al šta ima veze!

Com je najlošija, amaterska klasa Ritchey guma, Pro je srednja, a WCS je takmičarska, sa kevlarom, neprobušiva!!

Ove Kenda koje se na tone nude u PB-u ne preporučujem (osim ako se nešto u njihovom procesu izrade nije promenilo) - unutrašnji deo gume nije gladak već je izbrazdan zatopljenim žicama u gumi (tj, armaturom gume) i to se po unutrašnju gumu često ponaša kao šmirgla! Malo - malo, pa se guma probuši sama od sebe, posebno ako se vozi malo manje napumpana!

Schwalbe je recimo unutra gladak kao dečje dupence...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by bluealek »

Znači opet Z-Max na rasprodaji?! Jako dugo su im cene bile neko teeeško udaranje po ušima, tipa 3500 dinara po gumi, tako da nisam ni razmišljao da ovog već izlizalog stražnjeg Hutchinsona zamenim njima. U svakom slučaju, ako Z-Max ima za tako male pare, topla preporuka i od mene, guma je odlična na svim off-road podlogama, a pritom i trajna.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by Gruja »

Hmmm.... korisne informacije!! :D
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by pedja »

Ok, onda cu to da uzmem, mada bih voleo da negde vidim neka detaljnija objasnjenja o gumama, posto onako gledajuci samo oznake nista mi to ne znaci.

Da li je 2.1 iili 1.9 mislim da nema mnogo veze osim sto je ova mozda nesto laksa.

Kakva je SP R ZED RACE PRO 26x1.9 ?
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by Dejv »

Moze da ima veze. Proveri u specifikacijama tvojih tockova do koje sirine podrzavaju.
Takodje - razliciti pritisci u gumama su tu...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by alazovic »

pedja wrote:Da li je 2.1 iili 1.9 mislim da nema mnogo veze osim sto je ova mozda nesto laksa.
2.1 je malo šira, što je neznatno lošije na asfaltu (veća gazna površina), a isto toliko bolje po nekom silnom blatu...
pedja wrote:Kakva je SP R ZED RACE PRO 26x1.9 ?
Evo ti poređenja između Comp, Pro i Wcs linije Ritchey proizvoda, ako već i sam to nisi našao.
http://www.ritcheylogic.com/products.phtml

Pro materijali su bolji od Comp, mada evo meni Z-max Comp traje par godina bez nekih preteranih promena.
Zed Race ne mogu da nađem na oficijelnom sajtu, mada je razlika verovatno samo u šari.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by pedja »

Ne kupih gume. Ispostavilo se da je ponuda koju PlanetBike ima na sajtu lazna.
Freestyler
Posts: 13
Joined: 21 Jul 2009, 18:48

Re: Koje spoljasnje gume da kupim?

Post by Freestyler »

Slicna situacija,pazario bih neke gume 26"/1.95. Trenutno imam neku mesovitu varijantu napred neke Continental 1.75, a nazad neke slick Kenda 1.95.Uslovi koriscenja 80% asfalt,ostalo offroad. Ne volim previse siroke gume i sa velikim kramponima. Je l ima nesto trenutno da je na snizenju, a da valja i da se uklapa u moju pricu?
Post Reply