Alarm za bicikl

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Alarm za bicikl

Post by Dejv »

Pogledajte sledece:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23633

120db - Reaguje na vibracije - radin a bateriju 9V
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Alarm za bicikl

Post by IRalic »

Fina sprava :)
Samo ima jednu manu, a to je jedan otvor za zvucnik. Pokrijes ga i zacepis rukom, i umesto 120dB napravis 50,
i tada de niko ne cuje.
A da ne pricam sta se desava kada pre ikakve vibracije udaris cekicem u njega :D

Dokle god se elektronika ne smesti unutar rama,ili u neko prilicno neprobojno kuciste koje ne moze lako da se odvoji od rama, i sirena zastiti od prekrivanja i razbijanja, od efikasnog bajk alarma nema nista.

Najbolji alarm za bicikl trenutno izgleda da je http://www.ducharmealarmsystems.com a jos i kosta samo 25 eura !

Ali jos uvek ne resava jedan od glavnih problema - cekic. Koliko ljudi u dzepu nosi cekic ? Mozda nijedan, ali ako mu tvoj bajs zapadne za oko, sledeci put ce poneti u rancu ;)
Ali za 25 eura,koliko kosta losija U brava, svakako vredi imati takvu spravu koja ce eto, neke skrenuti na bajs pored koji nema nikakvu pistalicu ..

Nije dzabe na zapadu svaki bicikl pokriven osiguranjem .. kad ti ga odnesu, osiguranje ti kupi drugi i mirna backa.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Dejaaaan
Posts: 1
Joined: 15 Mar 2011, 20:06

Re: Alarm za bicikl

Post by Dejaaaan »

Ovaj mi ne izgleda los:
http://www.youtube.com/watch?v=PDykFaNFq3k
http://www.joybien.com/product/Product_GS101.html

Samo ako neko zna gde ima da se kupi neka mi javi :]
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Alarm za bicikl

Post by pedja »

Mozda ne bibilo loše da se alarm smesti u sediste.

To bi moglo da se napravi tako da paše za svako sedište, a dovoljno je nepristupačno da je napadaču teže da ga onesposobi a da ga ne aktivira. Tu čekić ne bi mogao da radi a i manje je uočljivo gde se alarm nalazi, što daje dodatnu vremensku prepreku pred napadača.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Alarm za bicikl

Post by barda »

Ja sam, kada sam kupio novi bajk, kod prijatelja uzeo ovaj Block Sector

Što kaže Igor, mana je što možeš sa prstom da ga zapušiš, ali ne skroz, ima neke male izbočine, pa se ipak nešto čuje....
To je više iznenađujući faktor, nego pravi alarm...
Okvir je od metala, tako da bi čekić imao težak zadatak....

Postoje i drugi modeli :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
luka78
Posts: 9
Joined: 20 Aug 2012, 00:18

Re: Alarm za bicikl

Post by luka78 »

Pozdrav svima...

Evo trebam kupiti ovu Abus U-bravu na netu, nova je, pa ne znam da li je ok. Cijena je oko 1200din. Ne znam o kojoj varijanti ABUSa se radi, ne mogu naci nigdje na netu?

Dimenzije otvora su 200 x 110 i debljina je 13 mm.

Hvala

Image

Image
luka78
Posts: 9
Joined: 20 Aug 2012, 00:18

Re: Alarm za bicikl

Post by luka78 »

A sta mislite, da li da uzmem ovaj alarm: http://www.njuskalo.hr/bicikl-oprema-os ... as-3614045
ili ovaj malo veci, ali sa daljincem: http://www.ebay.com/itm/120dB-Anti-Thef ... 3a75ca9dde

Mada mi je ovaj malo robustan za bic...
luka78
Posts: 9
Joined: 20 Aug 2012, 00:18

Re: Alarm za bicikl

Post by luka78 »

Nadam se da imate iskustva sa ovakvim alarmima pa mi mozete preporuciti...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Alarm za bicikl

Post by Gruja »

Zdravo Luka,
slabo se mi ovde razumemo u te alarme, više se uzdamo u budno oko i brze reflekse. Bajk uvek u vidokrugu i u blizini!
Evo šta možes da uradiš i bez brave kad npr. hoćeš da prakiraš bajs i da odeš u prodavnicu (naravno, i dalje bajk uvek u vidokrugu).
Prebaciš brzine napred na najveći lančanik, a nazad na najmanji. Ako neko pokuša da je odveze, verovatno će završtiti na zemlji, osim ako nije iskusan biciklista, onda mu ostaje jedino da je nosi kako bi brzo utekao... a ko će biti brzi, on sa biciklom na leđima ili ti čija je bicikla na tuđim leđima! :twisted:
Još ako bajk ima neki tovar, npr. bisage, onda može da se slika, što bi se reklo.
Naravno, ovo nisu varijante ostaviš bajk i odeš da te nema satima, tu već moraš imati neki lanac, ali za sitne stanke pomaže.
Aj kad sam se već raspisao da pomenem jedan događaj sa prošlogodišnje ture u grčkoj.
U Solunu, kod tornja, odmaramo i razgovaramo sa nekim ljudima a bicikli parkirani uz zid na nekih desetak metara od nas.
I pita me jedan od njih da li se ne bojimo da nam neko ne ukrade bicikle, a ja mu kažem idi uzmi je!
On me gleda zbunjeno i ja mu ponovim da pokuša da uzme bajs, a bajs je natovaren stvarima. Kako je uhvatio volan u ruke, tako je
bicikl počeo da pada zadnjim delom dok se prednji propeo kao konj. I tada mu je bilo sve jasno, pre bi lopov poginuo nego uspeo da ukrade tako natovaren bicikl.
luka78
Posts: 9
Joined: 20 Aug 2012, 00:18

Re: Alarm za bicikl

Post by luka78 »

Gruja wrote:Zdravo Luka,
slabo se mi ovde razumemo u te alarme, više se uzdamo u budno oko i brze reflekse. Bajk uvek u vidokrugu i u blizini!
Evo šta možes da uradiš i bez brave kad npr. hoćeš da prakiraš bajs i da odeš u prodavnicu (naravno, i dalje bajk uvek u vidokrugu).
Prebaciš brzine napred na najveći lančanik, a nazad na najmanji. Ako neko pokuša da je odveze, verovatno će završtiti na zemlji, osim ako nije iskusan biciklista, onda mu ostaje jedino da je nosi kako bi brzo utekao... a ko će biti brzi, on sa biciklom na leđima ili ti čija je bicikla na tuđim leđima! :twisted:
Još ako bajk ima neki tovar, npr. bisage, onda može da se slika, što bi se reklo.
Naravno, ovo nisu varijante ostaviš bajk i odeš da te nema satima, tu već moraš imati neki lanac, ali za sitne stanke pomaže.
Aj kad sam se već raspisao da pomenem jedan događaj sa prošlogodišnje ture u grčkoj.
U Solunu, kod tornja, odmaramo i razgovaramo sa nekim ljudima a bicikli parkirani uz zid na nekih desetak metara od nas.
I pita me jedan od njih da li se ne bojimo da nam neko ne ukrade bicikle, a ja mu kažem idi uzmi je!
On me gleda zbunjeno i ja mu ponovim da pokuša da uzme bajs, a bajs je natovaren stvarima. Kako je uhvatio volan u ruke, tako je
bicikl počeo da pada zadnjim delom dok se prednji propeo kao konj. I tada mu je bilo sve jasno, pre bi lopov poginuo nego uspeo da ukrade tako natovaren bicikl.
Znaci da ga opteretim haha ;-).
Nego, napisao sam gore da imam U-lock, i jos dvije deblje sajle. Ovo bi sluzilo kao dodatno ometalo, u stvari ne znam ni da li ovi lokalni hahari i znaju za ove alarme, pa moze posluziti ako pocnu prtljati po sajlama i U -locku. I necu nigdje bic ostavljati duze vremena, vec kao i ostali pazljivi vlasnici, ali kada se ode u prodavnicu ili kafu (sa tim da se bic ima u vidokrugu) i sl...

A posto cu uzeti jedan od ova dva, vase misljenje mi treba samo oko odluke koji ;-).


Hvala

p.s.
Da i ja vama ispricam dogodovstinu, neki dan parkiram auto na parking gdje se placa parking i sjednem na kafu 15ak metara preko puta. Auto mi je bilo stalno u vidu (reko da ne platim za 20ak min) i kad je dosao kolega, ja dok sam mu nesto ispricao, pogleda, a parking sluzba vec parkira se i odmah slika u letu iz auta. Dok sam doletio, kasno....

E zato bi ovaj alrmcic mogao mozda malo pomoci...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Alarm za bicikl

Post by Gruja »

Ne znam šta da ti preporučim, možda ovaj manji, zgodniji je, ali opet ne znam ništa o njima. Moraćeš sam da vidiš šta bi ti bilo zgodnije.
Post Reply