Recumbent meeting u Ceskoj - Hodonin 11-14 Septembar

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Recumbent meeting u Ceskoj - Hodonin 11-14 Septembar

Post by IRalic »

Dakle upravo kao sto naslov kaze,ovogodisnje tredicionalno okupljanje lezecih biciklista u Ceskoj
se ovaj put odrzava blizu mesta Hodonin,u istoimenoj oblasti Ceske republike.

Hodonin je pri samoj granici sa Slovackom,i jedno 90ak kilometara od Bratislave,glavnog grada Slovacke.

Vec je prijavljeno preko 110 ucesnika,i upravo taj 110. sam ja ;)
Moj plan je da se vozom doklackam do Budimpeste,
i preskocim vec popznati i dosadni deo puta,
i posle spavke u Budimpesti zaputim uz Dunav biciklistickom stazom sve do Bratislave,
sa spavanjcem negde izmedju (najverovatnije divlje vrecovanje/satrovanje)
Zatim bi od Bratislave krenuo uz reku Moravu,i negde na pola puta ka Hodoninu presao na Austrijsku stranu,cisto da mogu da kazem da sam bio i u Austriji ;)
Kad vec nema granice,da se to iskoristi ;)

Dakle dva dana od Budimpeste,oko 170km na dan.
10. predvece stizem u lezeci kamp.

Daklem sastanak je tamo,i srdacno pozivam sve zainteresovane da ako mogu prisustvuju do sada najbrojnijem sastanku lezecih u ovom delu sveta.

Treba pomenuti da je cela manifestacija pod pokroviteljstvom regije Hodonin,
i da se nista ne placa,osim naravno smestaja u kampu Jozef (sator 60czk,osoba 50czk,sto dodje ca. 4.64 eur/dnevno)
Sam kamp je finog izgleda,ima i bazen za brckanje i jos svasta nesto.
Vecina ucesnika koji ce doci iz daleka ce biti tu smesteni,sto u satorima sto u sobama,
sto naravno ne znaci da se tamo morate i smestiti.

Vise detaljnijih informacija o SRAZ 2008,ovde: http://www.blids.nl/o106/hpvnews.shtml
a tamo je i program sastanka,i prijavni formular.

Daklem ja krecem 8. septembra ujutru vozom do Subotice,prelazak granice triciklom,
do Kelebije,a onda madjarskim vozom do Budimpeste gde cu prenociti kod nekog clana couchsurfing.com
Ako neko hoce sa mnom da podje,rutom i nacinom koji sam zamislio,
slobodan je da mi se pridruzi.
Naravno za ulazak u Sengensku zonu ce mu trebati valjana viza,
ili ti neki pasos koju tu granu prolazi bez suvisnih formalnosti,sto pasos r.Srbije svakako nije ..

Posle sastanka ja nastavljam dalje ka severu sve dok ne naidjem na more,
gde god ono bilo .. ;)



Lezeci pozdrav!
Last edited by IRalic on 03 Aug 2008, 04:12, edited 3 times in total.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

ti to ubijas u pojam nas koji jos nismo ni napravili recumbente :lol: Vrlo rado bi posao da tada ne idem u skolu(sto je najmanji problem-pustila bi me razredna),i kad bi imao recumbent,i kad bi imao tu valjanu vizu.Eee da imam sve nabrojano moj zivot bi bio ispunjen(dobro ne bas,legla bi mi i jedna zgodna plavusa,a moze i crnka,samo da je zgodna).Uglavnom srecan put i zelim ti lepo vreme i da ni gumu ne promenis.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

heh :) ali pazi,bent nije obavezan,moze i na bilo kom drugom bajsu da se prisustvuje :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

neka,osecao bi se ko ruzno pace,ali mozda sledece godine.Nego kako je krenulo nista od mog benta ni ove godine,nisam ni poceo nista jer cale nije imao vremena da odemo do vikendice gde mogu da radim,uskoro idem na more a vracam se krajem avgusta,a u septembru opet u skolu :? :cry: :twisted:
Post Reply