kocnica na bmx-u(za konverzaciju u bent)

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

kocnica na bmx-u(za konverzaciju u bent)

Post by crazy biker »

ovo bi mozda bilo bolje da sam napisao u cekicari ali posto ima veze sa bentom reko daj da pitam ovde dobicu odgovor 100%,planiram da jedan stari bmx pretvorim u swb recumbent,pa su kao jedan od problema kocnice.Kocnice kod bmx(bar ovog mog)nemaju v-brake pivote,vec se srafe u sredinu viljuske.Mogao bi da restauriram originalne,ali me brine kako ce to da radi.Ja bi zavario neke v-brake pivote,ali sam ovaj bent planirao da izradim kao no weld(mrzi me da se cimam sa majstorima),fwd bent.sad mi je potreban savet.Unapred hvala
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

na nekom sajtu sam nasao ovakve nove kocnice,pod nazivom obicne kocnice.

Image
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

eh, za prednje vile nije problem...kupiš nove za 20" točak sa pivotima...

ali bih ti ja preporučio da jednostavno pazariš nove "obične" kočnice, pa ćeš
videti kako i šta...

pozz 8)
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

kolko para za tu novu prednju viljusku(onako otprilike),i mislio sam da kupim nove te obicne,ali kako ce to da radi???
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

to je viljuska za novog poniku,ili za neki deciji bajs sa 20" tockom.
cena je reda vlicine 200-500 din.
pogledaj u Capriolu,i sitnim radnjicama koje drze delove za poniku i tako to.
pogledaj i u Pirani,oce tamo da imaju svasta,a kako nema,uvek ima neki krs u onom kavezu sa kojeg moze da se skine tako nesto :)

ako bas nema u radnjama,Venera bajk iz Subotice sigurno ima www.venerabike.co.yu i salju postom placanje pouzecem
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

kao što Igor reče oko 350...

to i jeste problem što ni ja neznam kako će da radi...da je valjalo ne bi ih unapredjivali itd...a opet te "obične" su ipak korišćene dugi niz godina...

ne znam, da sam na tvom mestu pokušao bih sa njima...
obzirom da praviš low buget bent koja je sad svrha da ulažeš i ugradjuješ nešto što ni sam nisi siguran da će raditi....i to za varenje se slažem, mislim, možeš ti na otpadu sa nekog krša da isečeš pivote i zavariš ih kod komšije mike, ali je velika verovatnoća da će te zezati i kočiti gore nego ove "obične"...

ayd i baci koju photku kad kreneš da radiš..

pozz. :o
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

ne znam kad cu uopste poceti,planirao sam jos prosle godine,ali nije mi se dalo,a i zivim u stanu,pa kad ocu da radim moram da se cimam do babe i dede u sremcicu :?
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

e hvala Igoru za link imaju meni potrebne kocnice,ovde se zovu potkovice,ali polako jos ni gotov ram nemam.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

bodapro wrote:kao što Igor reče oko 350...

to i jeste problem što ni ja neznam kako će da radi...da je valjalo ne bi ih unapredjivali itd...a opet te "obične" su ipak korišćene dugi niz godina...

Koriscene,dok nisu smislili nesto bolje.
Konstrukcija te kocnice potice sa drumaskih bicikala,i ima niz mana,
a najvaznija je slaba sila kocenja u odnosu na cantilever i v-brake.
Kocnice loseg kvaliteta takodje pade od "razdrndavanja" pivota,
te tela poluga pocinju da se mrdaju napred nazad.
I kod jaceg kocenja se desava da felna "cimne" celu kocnicu i utera je u gumu,
a tada se obicno leti naglavacke :lol:
Svi moji padovi sa junior trgackog FBP-a su bili upravo zbog toga :?

Dakle,ja sam misljenja da se vise isplati kupiti viljusku,nego kocnicu.
A kocnica jos i kosta 150-200 din
A V-brake cak i ako stavis neki od 200 din,kasnije ces na tu viljusku uvek moci da stavis neki bolji ako zatreba.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

i mislio sam dakupim viljusku,ali pozadi mi ne gine ova sranje kocnica,disk mi je skup za pozadi,a i ne znam kako bi ga montirao.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

crazy biker wrote:i mislio sam dakupim viljusku,ali pozadi mi ne gine ova sranje kocnica,disk mi je skup za pozadi,a i ne znam kako bi ga montirao.

Ma da,pozadi opusteno tu "potkovicu" ionako zadnjim tockom neces kociti nesto cesto,
a i sila kocenja ce biti manja,a i kad blokira nije strasno,cak sta vise zabavno je :)
Ja sam na mom redovno kod ostrih skretanja blokiranjem tocka bajs usmeravao u krivinu :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

Ja sam na mom redovno kod ostrih skretanja blokiranjem tocka bajs usmeravao u krivinu

Svi smo to radili kad smo bili deca,ali tada sam se cesce lomio sa bicikla.
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

crazy, pokusaj da nadjes ovakvu kocnicu. To je kao neka preteca onih mtb kocnica koje su bile pre V.
Sajla se vuce od gore sto daje bolje kocenje u odnosu na obicne. Kocnica se kaci na jedan sraf koji se nalazi na
nepokretnoj osnovi, tako da mozes dobro da ga stegnes a da pri tome ne ometas rad kocnice.
Cenim da ta kocnica ima vise snage od obicne ili potkovice. Ja cu da je ugradim na moj recumbent
Image
Post Reply