Neznani Junak

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
User avatar
stein
Posts: 110
Joined: 30 May 2007, 07:38
Location: Subotica

Neznani Junak

Post by stein »

Skoro zaboravih da pohvalim za sada anonimnog člana foruma koji je umesto da kupi polovni auto ili novi plazma TV, odlučio da potroši neke novce na rekumbent tricikl. Ako kojim slučajem na putu (verovatno predeo N. Beograda) ugledate crni (steintrikes) Nomad onda je to taj neznani junak. Nije moje da kažem ko je u pitanju, ali moram da naglasim da je u pitanju naša prva mušterija iz Srbije. E, sad, kada budete diskutovali o hrabrosti i ceni, pitajte njega, jer mislim da podosta toga zna o te dve stvari... :D
Na kraju, sve bude u redu. Ako nije sve u redu, onda još nije kraj.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Tja,polovan auto sam vec kupio,a televeizor nisam ni planirao - znaci nisam ja :D

Svaka cast ! :-)

Neznani junace,dodji na palacinke,a dok klopas ja da obrnem krug :D


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
mimi
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2007, 09:35

Post by mimi »

FANTOM IS HERE!!!!!
Prvo veliki pozdrav velikom entuzijasti i PRVOM I JEDINOM srpskom tike-buildeRu Mr. Stainu koji me je nedavno usrecio PRVIM SRPSKIM TRIKOM.
Ako uskoro negde u zoni Novog Beograda u suton primetite isprva crni sfumato i turbulencije a potom plamen koji rastapa asfalt, ZNAJTE, to FANTOM hara drumovima u svom novom CRNOM NOMADu i znajte....nista vise nece biti isto!!! WROOAAAARRRRRRR
mimi
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2007, 09:35

Post by mimi »

FANTOM again, zaboravih da Igora pitam a gde da dodjem? Posto vise ni dinara nemam, palacinke bi bile otlicne! ZZZZZZZZZuuuuuum
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mimi wrote:FANTOM again, zaboravih da Igora pitam a gde da dodjem? Posto vise ni dinara nemam, palacinke bi bile otlicne! ZZZZZZZZZuuuuuum

Palacinke mozemo da kompenzujemo za koji krug na Nomadu :D

Evo uputstva na private,da ne ispadne da se reklamiram ;-)




`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Samo da javim da sma provozao Crnog Fantoma :)

Voznja je bila veoma kratka,dva kruga kroz blok,
tako da neke detaljnije utiske sa probne voznje zaista ne mogu da dam.
Ali ipak,evo par kratkih utisaka:

Suspenzija veoma fino upija neravnine,malte ne se nista ne oseca od pozadi,da udara/cima kada zadnji tocak sedne u krater/sidje sa ivicnjaka.
Sve u svemu veoma udobna voznja po kraterima trotoara 21. bloka :D

Na prvi mah sam primetio i par negativnih osobina:

Prvo i osnovno,voziti se po mraku zahteva montiranje makar prednje blinkalice.
Za tako nesto zgodnog mesta nema :(
Nekadasnji "jezicak" na vrhu cevi prednjeg menjaca vise ne postoji.
Na mom boom-u jezicak postoji,i veoma je lako montirati dinamo svetlo(jedan sraf i matica)
a lako se i pricvrsti parce odsecene cevi upravljaca,i sa par podloski i srafom i maticom pretvori u zgodno mesto za svetla/kompjuter i sta god vam srce pozeli a prostor dozvoljava.
Image

Umesto toga svetlo je nesrecno bilo montirano na nosac za kompjuter,na kingpinu,
nije moglo da se usmeri potpuno napred,i svasta nesto.
Roberte vrati jezicak! :)

Dakle sta 3keru ostaje,da smislja neki nosac koji ce se zasrafiti u M5 navijenu rupu u cauri patrone pogona,
budzi na nosace blatobrana (a sta kad hoce blatobrane da skine?)
ili koristi blinkalicu tipa CatEye HL-EL410 koja pasuje na cauru patrone pogona(zaboravite na Shimano i ostale patorne kojima su lezaji napolju)
Image

ili sta ti ja znam ..
Mnogo komlikacija zbog uklanjanja tog jezicka.

Apelujem na dizajnere da rese nastali problem :)
Posto vrh cevi menjaca nije bas najbolja pozicija za svetla (nastaju senke od stopala) bilo bi fino da se smisli neki nov nosac,
dustupan kao dodatna oprema od proizvodjaca,recimo nesto sto ce se srafiti u tu rupu na cauri,
ili nesto ovako:
Image


Stvar koju treba dalje ispitati jeste skretanje izazvano kocenjem,ili ti brake-steer
Svako kocenje jednom kocnicom je vuklo trajk u tu stranu.
Sad,nemojte se oma uzbuniti.Mozda to i nije toliko strasno.
Vecna je debata na temu da li je brake-steer koristan ili ne,
a i pitanje je da li je to u potpunosti bilo skretanje izazvano kocenjem,
ili sam pak ja,kao nesiskusni trajker vukao i volan istovremeno ?
Bilo kako bilo,voznja je bila veoma kratka,i za neko detaljnije testiranje i privikavanje bila bi potrebna duza voznja,ako ne i visednevna :)
Brake steer sam iskusio i na 3ker-ovom pokojnom trajku,
ali opet je i to bila kratka voznja,nesto duza od ove,ali ipak kratka.
Review na BROL-u je takodje pomenuo da je testirani Viper imao brake steer,
ali nista drasticno,na se ne bi moglo vremenom navici,a mozda i koristiti u svoju korist.

Takodje kocnice nisu bile bas najsretnije podesene,te su obloge blago receno grebuckale u rotor.
U pitanju su Bitex ? kocnice koju i ja imam na zadnjem tocku.
Po svoj prilici rotori nisu bas skroz pravi,te uvek na jednom mestu kace.
Da bi se izbeglo ono dzing dzing/ces ces obe strane se moraju pupustiti malo vise,
leva strana se popusta sajlom,a desna podesava imbus kljucom.
Kod mene sam morao da ih odmaknem toliko da sada hvataju tek na kraju hoda rucice.
To mi se veoma ne svidja.
Rotore sam pokusao da ispravim,ali bez uspesno.
Moja je preporuka kupiti neke bolje kocnice,naravno pod predpostavkom da se za tako nesto ima para :D
Koliko para toliko i muzike,ne kaze se za dzabe ..

Eto,to su neki moji utisci sa veoma kratke probne voznje Nomad Sport-a :)
Bilo kako bilo,trajk je VEOMA zabavan :)
Posebno mi se svidja to sto je zemlja odma tu,samo otkacis noge(ili ne)
podmetnes jastuk pod glavu i eto savrsenog mesta za popodnecnu dremku,solju caja sa pogledom .. (pustite masti na volju)
Sve pohvale za zadnju suspenziju! Way udobnije nego moj bajk.

Voleo bih da provedem vise vremena sa Nomadom,to je sigurno :)
(Milane ako ti trajk stoji,slobodno ga posalji meni na voznju ;) )


Lezeci pozdrav! :-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

joj sto sam ljubomoran samo da neznanom junaku saznam adresu,salim se moracu sam da steknem svoj bent.



izvinite sto me nije dugo bilo ali tehnicki problemi su krivi.
User avatar
stein
Posts: 110
Joined: 30 May 2007, 07:38
Location: Subotica

Post by stein »

Što se tiče montiranja prednje lampe za to postoji pomenuta rupica na prednjem delu nosača pogona. U rupici jeste m5 navoj u koji "napravi sam" neki držač u zavisnosti od tipa lampe.

Što se tiče stiringa to je coool. Nema ništa bolje nego u krivini od 90 stepeni zakočiš naglo a zadnjica ti tek blago "isprati" krivinu. Raliću probaj tricikl po snegu....... :lol:
Na kraju, sve bude u redu. Ako nije sve u redu, onda još nije kraj.
User avatar
3ker
Posts: 24
Joined: 04 Jul 2007, 09:28

Post by 3ker »

IRalic wrote: Stvar koju treba dalje ispitati jeste skretanje izazvano kocenjem,ili ti brake-steer
Svako kocenje jednom kocnicom je vuklo trajk u tu stranu.
Sad,nemojte se oma uzbuniti.Mozda to i nije toliko strasno.
Vecna je debata na temu da li je brake-steer koristan ili ne,
a i pitanje je da li je to u potpunosti bilo skretanje izazvano kocenjem,
ili sam pak ja,kao nesiskusni trajker vukao i volan istovremeno ?
Da li ti druže Raliću znaš da kad odvezeš auto na tehnički pregled i oni ustanove da imaš razliku od 20% ili više u sili kočenja na točkovima nema šanse da ti odobre tehnički???? :idea:

Prema tome ako automobilu jače hvata jedna strana od druge i on se krene "zanositi" to je u redu. A kakav je problem kada ti tricikl od 20kg i tvojih 60-100kg kočiš samo jednom kočnicom i on zanese????

Za to postoji samo jedno rešenje:Koči sa obe kočnice istovremeno. Ako i tada budeš imao pomenuti brake-steering e to je problem. Za one koji imaju problema sa usklađivanjem leve i desne ruke postoji ručica kočnice koja vuče dve sajle istovremeno i koja ne dozvoljava da dođe do steeringa.

A za nosač lampe... Napaviš svoju limenu kreaciju i vijkom 5x10 mm ušarafiš u pomenutu rupicu . :roll:

A ako ti to predstavlja problem uvrtiću ti ja kada mi dodješ sledeći put...... :twisted:
Saćuja dati objasnim....
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

3ker wrote:[

Da li ti druže Raliću znaš da kad odvezeš auto na tehnički pregled i oni ustanove da imaš razliku od 20% ili više u sili kočenja na točkovima nema šanse da ti odobre tehnički???? :idea:

Ne znam,ne vozim Juga ;-p
Lancia sa sva 4 tocka koci ravnomerno,jer ima elektronsku distribuciju sile kocenja,abs i tako to ..
3ker wrote: Prema tome ako automobilu jače hvata jedna strana od druge i on se krene "zanositi" to je u redu. A kakav je problem kada ti tricikl od 20kg i tvojih 60-100kg kočiš samo jednom kočnicom i on zanese????
Kao prvo,nisam nikada rekao da je to problem ;-p nego osobina ;)
Kao sto sam rekao,iskusni trajker nisam,nisam terao preko 50-60 nizbrdo trajk i kocio,te stvarno ne mogu da ocenim da li je ta osobina nesto negativno,pozitivno,ili kako za koga ..


3ker wrote: Za to postoji samo jedno rešenje:Koči sa obe kočnice istovremeno. Ako i tada budeš imao pomenuti brake-steering e to je problem.
Kad budem kupio svoj,probacu i to :D a od toga me nazalost deli ojro cifra sa tri nule :(

3ker wrote: A za nosač lampe... Napaviš svoju limenu kreaciju i vijkom 5x10 mm ušarafiš u pomenutu rupicu . :roll:
Ja bih jos nekako i nesto napravio,sa baterijskom busilicom,bonsekom i turpijom,i sve to bez stege ikakve vrste.
Kako ce tako nesto da uradi neko ko zivi u stanu,i od alata ima samo srafciger,to ne znam ..
A da ne govorim o nekome ko nema nimalo talenta za majstorije takvog tipa.

A ko nema talenta,mora da kupi razume se,ili plati nekom ko ima talenta.
Da se kupi nesto tako ima,ali preko bare,ili bar preko par grana,i ne kosta ispod 30ak ojra ..
Onda kad nadjes,i skupis pare,cik probaj da tako nesto platis i da ti posalju ovde!

Dakle elegantno resenje koje vec dolazi sa trajkom,pa makar i kao dodatna oprema koja se lako montira/demontira svakako bi bilo dobrodoslo.
Sve u kocnoj radinosti ce biti manje ili vise neelegantno,u zavisnosti od talenta budz majstora.



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

stein wrote:Raliću probaj tricikl po snegu....... :lol:

Cim budem vlasnik jednog,probacu ;)
Ustvari necu,posto na ovim prostorima vec godinama nisam video snega ..



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply