Jos jedan domaci RECUMBENT se zakotrljao :-)

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

stein wrote:Igore,

kaće da ga farbaš?

R.

Dobro pitanje. Delovi upravljaca i potpore sedista su poceli da rdjaju (po povrsini)(drugaciji materijal ?),dok je glavna cev ok,samo par tragova narandzastog oko nekih varova.
Stoga sam bas prosle subote,pre nedeljne voznje udario par slojeva farbe kao prvu pomoc.
Bez peskiranja,samo malo smirgle tu i tamo.
A i hteo sam da vidim kako bi izgledao u belom.
Cena citave operacije 300din ;-)

A da,hteo bih da "vratim" prednji oslonac sedista na prvobitnu zamisao,pre plastifikacije.
Zasto ? Pa,pogon je relativno nisko (13cm razlike sediste-pogon)
Sediste se modifikacijom moze spustiti za 5cm,bez toga da se pomera unazad,dakle samo da se spusti.
E sa 5cm nizim sedistem ima mesta i za dual 26" a da se ne hvatam za prvu banderu kad hocu da sidjem ;-)
Sediste je polegnuto od zadnji polozaj od pocetka,i sasvim je ok za neku generalnu voznju.
Za jurcanje bi moglo i jos da se polegne,ali je i sad pozicija prilicno "otvorena" zbog niskog pogona,i osecam da ne mogu da proizvodim snagu onako kako bi trebalo.
Dakle treba povecati razliku visine izmedju sedsita i pogona,kako bi se pozicija zatvorila sto je vise moguce.

Takodje bi trebalo resiti montazu low rider pak tegera.
Sada sam ga okacio samo jednim srafom,tamo gde je zadnja potpora sedista.
Nimalo sretno resenje.
Kako sada izgleda finansijska situacija,od tricikla ovog leta nista,bar ne SteinTrike-a,
te bi bajk trebalo osposobiti za touring,za neku eventualnu turicu krajem leta.

A i negine navarivanje disc tabova na novu prednju viljusku,ili pravljenje,
jer sa 1" navijenom cevi viljusaka za disc nema,osim nekih od 200+ eura :-/

Pa nesto kontam da bi najbolje bilo opet skoknuti do Subotice,
pa modifikacije(pola sata posla) i plastifikaciju odraditi tu.
Plastifikacija koju sam ovde vidjao mi se ne svidja bas,a para nemam na bacanje.

Evo par slidzica za nedeljne 170km voznje do Titela i nazad.
Ah,da,da li treba pomenuti da posle 8 sati voznje i 170 prevaljenih kilometara me nista nije bolelo ! Osim nogu naravno!
U slaboj sam formi ove godine,presao sam samo 700ak kilometara od nove godine,a od toga 500 na 'bentu.

Pozzz

Image

Image



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply