Steintrikes QUAD vec u proizvodnji

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Steintrikes QUAD vec u proizvodnji

Post by IRalic »

Helou ;)



Vidjen na ovogodisnjem sajmu specijalnih bicikala, a evo vec sad dospeo u prodaju.
Full suspension quad, znaci 4 tocka. Prednji deo je prakticno Mungo, a zadnji deo je amoritzovan sa jednim amortom.
Pogonjen je na dva zadnja tocka preko diferencijala, i sa mid-drajvom u vidu obicne kasetne glave, ili glavom sa unutrasnjim brzinama (Nexus, Rohloff,itd.)

Ceo zadnji deo je prakticno platforma, na koju moze da se nakaci svasta. Od daske ili korpe za teret, do decijih sedista.
Evo na slici dva jedno pored drugog, a ja bih rekao da moze i jos da se nakaci pozadi :D za onog ko ima veliku porodicu ;)

Tezina od 26kg .. visina sedista 30cm .. krug zaokreta 3,2 metra (od zida do zida)

Quad moze da bude jako zgodan za offroad, jer ima samo dva traga tockova, a ne tri kao trike, i moze de ima veci klirens,
pogotovo menjackog sklopa, a trakcija bi trebalo da je znacajno bolja.

Image
Image
Image
Image
Image

A ovako nekako treba da izgleda sa nekom glavom sa unutrasnjim brzinama. Doduse ne znam zasto je bas ova slika na sajtu Austrijskog Stein dilera,
kada je to ocigledno Terra Trike Quad :lol:
Image
Ovakvo resenje je voma zgodno jer se moze komplet zastititi crevima za lanac, i jos kojekakvim stvarima,
i time lanac sacuvati od prljanja.
A takodje se moze koristiti i nazubljeni kais koji ima nula odrzavanja i podmazivnaja.Velokraft trenutno experimentise sa takvim prenosom u recumbent duzinama i primenama.

C(j)ena ovakve masine u Austriji, prava sitnica - 3990 eura :cry: .. ja bih pre kupio dva obicna tricikla pa da se i mama i tata vozaju ;)
Naravno za domace cene i kakve ram-kit varijante mozete se obratiti samom proizvodjacu.

Jos kad bi ovakva masina mogla da se proba, a da to nije u Austriji .. :uzdah:


Lezeci pozdrav!
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply