Garmin eTrex H

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
Vlada
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2008, 17:57

Garmin eTrex H

Post by Vlada »

Kakva su iskustva sa ovim uredjajem?
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ne znam za šta misliš da ga koristiš...

...ali po meni nema ga svhe kupovati osim ako ne misliš da ga spajaš sa recimo nekim PDA uređajem koji ima serijski konektor...

To ti je najosnovniji model, bez mogućnosti za ubacivanje mapa (samim tim nema potrebe ni za dodatnom memorijom), sa serijskim konektorom, bez kabla za povezivanje sa računarom (koji je skup k'o da je zlatan!), crnobeli ekran očajne rezolucije - jedino što ima poboljšan prijem zbog upotrebe novog čipseta, poput ostalih iz H serije.

Ako već hoćeš da prođeš jeftinije, bolje se odrekni slova H i poboljšanog prijema i recimo potraži eTrex Legend - malo slabiji prijem (osetićeš to u uskim kanjonima, VEOMA gustim šumama ili u zgradama), ali zato ćeš dobiti crnobeli ekran visoke rezolucije, mogućnost ubacivanja mapa, a i taj skupi serijski kabl je u paketu...

Imam i Legend i Vistu HCx pa mogu natenane da ti uporedim uređaje ako te još nešto interesuje. Može i na private.

Aleksandar
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Vlada
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2008, 17:57

Post by Vlada »

Po tekstovima na Net-u shvatio sam da se u sustini za dodatnih 100e vise isplati da uzmem neki u boji eTrex, ima i poboljsan prijem i pregledniji je, a ne bih da dam pare za nesto, pa da menjam to isto za godinu dana.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Tako nekako :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply