Profil visine

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Profil visine

Postod shebez » 23 Jul 2013, 01:42

Moze li mala pomoc, iscrtao sam trek u GE kada ga prebacim iz .kml u .gpx i pregledam u MapSourcu ne prikazuje mi profil visine. (znam da profil visine mogu da vidim u GE). Kako da ubacim podatke visine u svaku tacku.
To sam nesto radio pomocu oziexplorera, ali sad nikako ne mogu da se setim ili ako neko zna neku drugu foru... :(
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Korisnikov avatar
shebez
Freebiking druid

Pridružio se: 03 Avg 2008, 13:16

Re: Profil visine

Postod barda » 23 Jul 2013, 07:58

Da, izgleda da GE kada eksportuje fajl ne ubaci visinski profil, odnosno njega iscrta i prikaže kod sebe na osnovu online podataka.

Pitanje je kako konvertuješ fajl iz .kml u .gpx?
Najbolji način, a tu možeš dodati i DEM profil je preko ovog sajta http://www.gpsvisualizer.com/convert_input

Drugi način je da koristiš Garminov BaseCamp i da imaš mape sa DEM profilom za to područje, tada posle importa .kml fajla, desni klik na trek, opcija Advanced -> Set selected track to map elevation i dobiješ profil :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Korisnikov avatar
barda
Freebiking druid

Pridružio se: 14 Mar 2008, 14:57

Re: Profil visine

Postod shebez » 24 Jul 2013, 00:38

Barda to je to, zavrsio sam sta mi je trebalo ima DEM profil na ovom gpsvisualizeru...
Hvala
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Korisnikov avatar
shebez
Freebiking druid

Pridružio se: 03 Avg 2008, 13:16

Povratak na GPS i kartografija