Satovi za prirodu

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Satovi za prirodu

Post by shebez »

Trebam jedan sportski sat, pa me interesuje kakve satove vi imate.
Ja sam naguglao SUUNTO AMBIT SILVER ono sto meni treba je nesto sto bi snimalo trek koji bi kasnije mogao da pregledam na racunaru, kompas, pracenje rada srca, termometar, visinomer i barometar i slicne gluposti. Naravno treba i da bude dovoljno kvalitetan i vodootporan.
Kad nenosim GPS da mi sluzi kao zamena za iznenadne izlete, kakva su iskustva sa baterijama nadam se da ne moraju da se pune svaki dan, pa ce mi i sa time dati vecu slobodu.
Svaki savet ili link da procitam nesto vise je nego dobrodosao.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Satovi za prirodu

Post by barda »

Ha, baš takav ima Fermax :D

http://www.movescount.com/moves/move14265913

Možeš ga pratiti i videti kako mu radi srce :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Satovi za prirodu

Post by pedja »

Za te pare, nosi GPS. Ja se od svog ne odvajam.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Satovi za prirodu

Post by shebez »

Da, sto se tice cene skupi su, ma da ja ni ne planiram da ga kupim kod nas vec u americi i kosta izmedju 250 i 350 $, sto mu dodje vec dosta pristojnije. Samo jos uvek trazim info kakav je kvalitet, i sta dobijem za te pare, a za kvalitetan sat ne bi zalio toliko para...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Satovi za prirodu

Post by pedja »

Meni je u danasnje vreme besmisleno da uopste nosim sat a pogotovo ne neki koji kosta ko bicikla.. :)
Post Reply