Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by alazovic »

Slučajno nabasah na ovo, nije loše, mada je malko kilavo pomeranje karte:
http://www.oziexplorer3.com/eng/ge.html

Najzad imamo mogućnost da editujemo trekove na GE kartama direktno u Oziju, sa mnogo boljim interfejsom u odnosu na originalni GE. Nisam se preterano igrao sa ovim - neka probaju i drugi, pa nek jave rezultate :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by pedja »

Odavno koristim snimljene gugl snimke kao podloge i to radi sasvim ok i pri tom ima mpunu kontrolu sta gledam i uvek mi je na raspolaganju, bez potrebe za internetom...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by alazovic »

Eto, a ja naprotiv jako retko snimam GE mape za korišćenje u Oziju, osim kada ih ubacujem GPS, prvo jer se trudim da ne posećujem iste predele više od jednom godišnje (dvogodišnje, trogodišnje...), pa bi mi sama konverzija oduzimala mnogo vremena, a i GE mape nisu kompletne bez dodatnih sadržaja kao što su POI i slike korisnika.
A pomenuo bih i ovo - nikada ne znamo kada će Google da nas iznenadi novijim i detaljnijim segmentom kraja koji nas interesuje!

Ovu opciju sam, btw. otkrio kad sam letos planirao tracking staze po Tasosu, pa rekoh - ajde da pomenem, bolje sada neko nikada. Ko zna, možda će trebati nekom ko nije preterano vičan pri manipulaciji sa kartama 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by Milan »

Pedja, koji program koristiš za skidanje gugl snimaka?
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by pedja »

Trenutno nijedan. Preisntalirao sam racunar pa nemam nista instalriano a bekap mi je na drugom disku i jos nije stigao na red da vidim sta sve treba da se stavi. Doduse, radio sam sa vise programa tako da i ne znam kojim sam to napravio. Pretpostavljam da sam koristio Mobile Atlas Creator.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Google Earth mape zvanično omogućene u Ozi Exploreru

Post by bluealek »

Milan wrote:Pedja, koji program koristiš za skidanje gugl snimaka?
Ja koristim Terra Incognita.

http://www.zubak.sk/TerraIncognita

Nezgodacija je što je program u besplatnoj verziji neupotrebljiv, ali nije skup, pa mi nije bilo teško da platim licencu.
Post Reply