Android softver

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Android softver

Post by barda »

Ponovio sam se sa novim Android telefonom (HTC Desire S), još uvek sam u fazi čačkanja i provaljivanja 10000 opcija, bio malo na marketu skinuo neke programčiće, ali da li neko iskusniji može da mi preporuči neke korisne - ovako na prvu loptu?

I šta koristite od online, i offline navigacije? (koje programe)

Neka ovo bude tema o Android softveru i začkoljicama :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Android softver

Post by pedja »

topografija - OruxMaps.
autonavigacija - iGo
status GPS modula - GPS Status bu EclipSim
praćenje stanja baterije - Battery Graph
hendkovanje poziva - Easy answer Button
prirucna baterijska lampa - Flash Morse
planetarijum - Google Sky Map
wireless manager - WiFi Analyzer
kalkulator - RealCalc
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Android softver

Post by alazovic »

Peđa, jesi li probao Androzic?

Izgleda da je došlo vreme da se polako ratosiljam Symbiana i moje Nokie...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

Hvala Peđa - ja tražio kod tebe, ali nisi ubacio http://pedja.supurovic.net/category/and ... i-programi :D

Eto prilike sada...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Android softver

Post by pedja »

alazovic wrote:Peđa, jesi li probao Androzic?
Jesam. Ok je ali ne može da učita nove OziExplorer mape jer je OziExplorer tu uveo neku enkripciju.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Android softver

Post by bluealek »

I kako to sve zajedno radi u poređenju sa OziExplorer CE? Može li zaista nešto od tih programa da zameni OziCE? Kakva su iskustva sa OziCE za Android? Ja još uvek nemam ambicija da se odričem dobrog, starog Windows Mobile-a, ali kapiram da ću u nekom trenutku to morati da učinim (za godinu, dve) pa me interesuje koliko će to sve da bude "bolno".
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Android softver

Post by pedja »

OruxMaps je veoma dobar program. OziExplorerCE je u donosu na njega prilicno oskudan.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

Otkrivam ovaj Android, i svakim danom se sve više oduševljavam šta sve može ovo malo parče metala i plastike :shock:
Može se baš lepo podesiti, samo treba jedno 10 dana čačkanja i tapkanja prstićima :D
Pa još kada se doda i gomila aplikacija sa Marketa, pa još svaki proizvođač sa svojim podešavanjima i mogućnostima - stvarno su mogućnosti ogromne - jedino od silnog čačkanja moraš biti spojen na Đerdap :lol:

Navigaciju sam počeo polako da istražujem - skinuo sam iGo My way 8.4.2 i neke karte, pa dodao neke Navteq 2011 karte
Za Android to je poslednja verzija? Primo može samo na Windows?
Da li je to kod iGo normalno da nemožeš kada se pojavi karta sa određenom rutom da je pomeraš prstom ni bilo kako ili je to kod mene neka nekompatibilnost? Malo se to čudno ponaša, a i grafika mi je nešto kilava (rezolucija 800x480, ali je prilično ružnjikavo i još crno belo kog glavne karte, ali kada se bira destinacija onda je u boji)


OruxMaps je koliko vidim super program, skinuo sam uputstvo, treba ga raščitati, ali par pitanjaca:
Možeš da kreiraš sopstvene mape - odabere se tip online mape, obeležiš i selektuješ koliko duboro layera da skida i to je to. Ja sam npr skinuo Google terrain mapu sa Sopotnicu, oko 40mb, sa svim layerima

Google Earth mape mi nešto sporo otvara, moram da mu stavim baš veliki zoom (smanjim područje), pa se tek onda nešto prikazuje - za razliku od druge HTC aplikacije (ili googlove valjada) gde sve ide sjajno kao na računaru? Ostavio sam ga čak i duže, ali neće samo pokazuje da učitava mapu?

Da li mogu da mu stavim (mada sam baš probao pa neće) mape koje koristim u Oziju (.jpg i .map fajl) i one iz Google Eartha (.kmz), ali neće da ih učita kao offline - kako se spremaju mape za njega?

Hvala na odgovorima :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Android softver

Post by ZoranV »

Da li je to kod iGo normalno da nemožeš kada se pojavi karta sa određenom rutom da je pomeraš prstom ni bilo kako ili je to kod mene neka nekompatibilnost? Malo se to čudno ponaša, a i grafika mi je nešto kilava (rezolucija 800x480, ali je prilično ružnjikavo i još crno belo kog glavne karte, ali kada se bira destinacija onda je u boji)
Ja mislim da tu ipak nešto nije u redu. Ja imam iGo 8.0.0.35389 za Pocket PC (Windows Mobile 6.5 Professional) i kod mene sve te opcije rade savršeno. Grafika je odlična i uopšte nije ružnjikava već je sasvim lepa. Ne znam kako je to rešeno za Android sisteme (mislim na korisničko okruženje) ali je definitivno da to mora da radi kako treba. Pogledaj ti to malo bolje kako si i šta si instalirao. Možda da pokušaš neki drugi paket da staviš.
Buca
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

Definitivno nešto neće Orux da radi sa Google Earth mapa. Hteo sam da napravim jednu off-line mapu, stavio sve layere i neće da počne download... Da li kod tebe radi Peđa?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

ZoranV wrote:
Da li je to kod iGo normalno da nemožeš kada se pojavi karta sa određenom rutom da je pomeraš prstom ni bilo kako ili je to kod mene neka nekompatibilnost? Malo se to čudno ponaša, a i grafika mi je nešto kilava (rezolucija 800x480, ali je prilično ružnjikavo i još crno belo kog glavne karte, ali kada se bira destinacija onda je u boji)
Ja mislim da tu ipak nešto nije u redu. Ja imam iGo 8.0.0.35389 za Pocket PC (Windows Mobile 6.5 Professional) i kod mene sve te opcije rade savršeno. Grafika je odlična i uopšte nije ružnjikava već je sasvim lepa. Ne znam kako je to rešeno za Android sisteme (mislim na korisničko okruženje) ali je definitivno da to mora da radi kako treba. Pogledaj ti to malo bolje kako si i šta si instalirao. Možda da pokušaš neki drugi paket da staviš.
Buca
Da testirao sam ga u sobi, ili na poslu bez uključenog gps-a, pa je onda mapa crno bela, i ružnjikava, a zumiranje sam provalio :D

Sada je sve ok!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Android softver

Post by ZoranV »

Da testirao sam ga u sobi, ili na poslu bez uključenog gps-a, pa je onda mapa crno bela, i ružnjikava, a zumiranje sam provalio
Aha, možda je ta verzija tako napravljena da radi, kod mene je sve isto bez obzira da li je uključen GPS ili nije. Dobro je da si sve provalio, meni je taj iGO sasvim OK program za drumsku navigaciju, nekako mi za te stvari (navigacija po putevima)više odgovara nego SCG route.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

barda wrote: Da li mogu da mu stavim (mada sam baš probao pa neće) mape koje koristim u Oziju (.jpg i .map fajl) i one iz Google Eartha (.kmz), ali neće da ih učita kao offline - kako se spremaju mape za njega?
Skinuo sam OruxMaps desktop aplikaciju za konertovanje, ali pomozi mi oko kombinacije datuma i projekcija (imam kalibrisane vojne mape u Oziju) - baš se nerazumem puno u te oznake :)

Pokušao sam sa kombinacijom DATUM: WGS 1984 i projekcijom Latitud/Longitude ali maši za dve ulice :D

Sada sam prvalio da u .map fajlu piše:

OziExplorer Map Data File Version 2.2
378_1_novi_sad.jpg
D:\MAPS\TK MAPS\378_1_novi_sad.jpg
1 ,Map Code,
Hermannskogel,WGS 84, 0.0000, 0.0000,WGS 84
Reserved 1
Reserved 2
Magnetic Variation,,,E
Map Projection,Transverse Mercator,PolyCal,No,AutoCalOnly,No,BSBUseWPX,No

ali kod batch obrade traži neke dodatne podatne :cry:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Android softver

Post by barda »

Evo ovde nešto ima Aleksandar777 je konvertovao, ali kako?
viewtopic.php?f=10&t=1577


Meni se pojavi da ovo treba da popunim?

Image


Za TrackBuddy ima opis, nisam još probao...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Android softver

Post by pedja »

1. Izadji iz program OruxMapsDesktop

2. otvori tekst editorom datoteku datums.txt koja se nalazi u direktorijumu gde je OruxMapsDesktop insaliran.

3. Na kraj te datoteke dodaj liniju:
Hermannskogel Serbia|Serbia|Bessel 1841 (Namibia)|653.000000|-212.000000|449.000000|0.000000|0.000000|0.000000|0.000000

4. Startuj program i kada otvoris Ozi kartu izaberi datum Hermannskogel Serbia

5. Za Projekciju postavi Transverse Mercator a parametre podsi na osnovu podataka koje ces naci na http://pedja.supurovic.net/datum-i-proj ... kih-karata


Mnogo je jednostavnije da kalibrises Ozi karte u WGS84 datumu. Imas to objasnjeno na http://pedja.supurovic.net/kalibracija- ... s84-datumu
Post Reply