Stampane geografske karte Srbije

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
filipkid
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2010, 15:56

Stampane geografske karte Srbije

Post by filipkid »

Zdravo!

Izvrnuo sam ceo google i net ne bi li pronasao geografske karte pojedinih delova Srbije.
Pronasao sam ono sto mi treba u Geodetskom zavodu Srbije ali oni nemaju ni jednu trenutno i ne znaju kad ce ih stampati ponovo :?

Radi se o geografskim kartama promera priblizno 1:200 000 sa ovog linka:
http://www.rgz.gov.rs/kart-proizvodi/pr ... geNumber=2

Da li jos neko stampa ovakve/slicne karte?
Jel postoji neka alternativa ovim kartama ili neko trece mesto na kojem bi mogao da ih potrazim a da nije GZS?

HVALA! :)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Stampane geografske karte Srbije

Post by shebez »

Radi i Magic Map karte, pogledaj da li ima to sto ti treba. Neznam da li ti treba da kupis ostampanu kartu ili moze da prodje i neka u elektronskom formatu? I sta ti konkretno treba neko odredjeno podrucije ili cela srbija? Ima nekoliko sajtova sa topo kartama.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
filipkid
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2010, 15:56

Re: Stampane geografske karte Srbije

Post by filipkid »

Sad sam preturio MagicMap stranicu nema to sto mi treba.

U principu mi trebaju obicne "skolske" geografske karte ali ne cele Srbije nego npr samo istocne Srbije, Vojvodine, zapadne Srbije itd. tj karte u razmeri ~ 1:200 000
Geodetski zavod ima to sto mi treba ali ne znaju kada ce ih stampati ponovo... :shock:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stampane geografske karte Srbije

Post by bluealek »

Viđao sam da karte u toj razmeri prodaju i u Geokarti, pa bi mogao da skokneš do njihove prodavnice u zgradi Geokarte preko puta sajma da proveriš šta imaju. Druga ideja je da uzmeš nešto od skeniranih karata što se može naći po netu (i u ličnim kolekcijama ljubitelja prirode) pa da odštampaš na nekom ploteru većeg formata (ili na A4 štampaču, pa da ih spajaš).
Post Reply