Mnogima se ranije dešavalo da u eTrex GPS-ovima snime aktivan track, a ne sačuvaju active log.
Tako smo ostajali bez visinskih koordinata, a i trek je bio optimizovan - sveden na nekoliko puta manje memorisanih tačaka.
Što se tiče optimizacije - tu smo zauvek gubili podatke. A što se tiče visinskih koordinata, još uvek ima pomoći za track
Isto se dešava ako pravimo track u Ozi Exploreru, ili u Mapsource-u sa učitanom kartom bez DEM profila.
Na adresi http://www.gpsvisualizer.com/elevation možete da učitate "ogoljen" gpx fajl, konvertujete ga i snimite sa izmenama (u stvari, paste-ujete dobijeni rezultat u notepad i snimite ga kao gpx). Eto nama treka sa visinskim profilom
Ako neko zna još neki način - neka javi...
Ubacivanje visinskih koordinata u track
Moderator: Moderatori
Ubacivanje visinskih koordinata u track
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Re: Ubacivanje visinskih koordinata u track
Ja visine dodajem u OziExplorer-u. Track List i Add Altitude to Selected Track Points. Ako je predhodno ubacen file sa visinama u program, ništa lakše.
Re: Ubacivanje visinskih koordinata u track
Samo da napomenem da na GPSVisualizer treba eksplicitno izabrati da želimo da ubacimo visinu.
Za naše područje, u opciji Add DEM elevation data treba izabrati NASA SRTM3.
Za naše područje, u opciji Add DEM elevation data treba izabrati NASA SRTM3.
Re: Ubacivanje visinskih koordinata u track
Ti visinski podaci nisu baš tačni. Uglavnom su aproksimacije jer z anaše podrućje imaju malu rezoluciju a uz to su na nekim mestima prilično smaknuti u odnosu na stvarne geografske koordinate.
S obzirom da svi bolji GPS programi i sami znaju da koriste te podatke, mislim da je bolje ostsviti trek bez visina da se ne bi napravila zabuna - neko može pomisliti da su te visine stvarno tako zabeležene na terenu.
I inače je dobro snimljenje podatke čuvati u izvornom obliku obeležene kao takve a sve što je menjano, srešivano i dopunjavano označiti da neko to ne bi smatrao izvornim podacima.
S obzirom da svi bolji GPS programi i sami znaju da koriste te podatke, mislim da je bolje ostsviti trek bez visina da se ne bi napravila zabuna - neko može pomisliti da su te visine stvarno tako zabeležene na terenu.
I inače je dobro snimljenje podatke čuvati u izvornom obliku obeležene kao takve a sve što je menjano, srešivano i dopunjavano označiti da neko to ne bi smatrao izvornim podacima.
Re: Ubacivanje visinskih koordinata u track
Šta ću, imao sam taj problem prilikom prebacivanja jednog .gpx fajla iz FB atlasa u Staze i bogaze
U radu svakako da čuvam active log i u Oregonu, mada on automatski snima trekove kako treba u svoju arhivu u memoriji...
U radu svakako da čuvam active log i u Oregonu, mada on automatski snima trekove kako treba u svoju arhivu u memoriji...
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...