Vaše mišljenje...

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Vaše mišljenje...

Post by Fickey »

Da ne odugovlačim....
http://www.itsvet.com/proizvod/garmin-o ... da/539/272

ili

http://www.itsvet.com/proizvod/garmin-d ... da/539/273
???

Ako neko ima iskustva sa nekih od ova dva neka kaze, i vaše mišljenje koji biste vi kupili...
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vaše mišljenje...

Post by bluealek »

Oregon 200 ne zbog njegove drastične limitiranosti, tj. gubitka funkcionalnosti, ali Oregon 450 je danas optimum. Dakota 20 dolazi u obzir kao razumna alternativa kompaktnijih dimenzija i bolje baterijske autonomije.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vaše mišljenje...

Post by alazovic »

Slažem se, Oregon 200 bi bio sasvim solidan uređaj da mu nisu isključili sve što im je palo na pamet, pa čak i zvuk i mogućnost prikaza DEM mapa. Ostalo bi i moglo da se podnese, popur bežičnog prenosa podataka i male interne memorije. Kompas mi je ionako OFF na mom O450, a voleo bi ponekad da mogu i barometarski visinomer da isključim.

Dakota 20 mi se sve više sviđa za pešačenje - Oregon je nekako veliki, teško staje u ruku. Lepše mi se ponaša eTrex H kojeg obično nosim u ruci, a Oregon u rancu :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
sboris
Freewheeler
Posts: 32
Joined: 19 Dec 2008, 23:00

Re: Vaše mišljenje...

Post by sboris »

Imao sam Dakotu 20, ima i tema na ovom forumu. Menjao sam je za Oregon 450 jer mi je zbog kola trebao veći ekran.
Čini mi se da se Oregoni 200 i 300 više ne prave.

Dakota je odlična za pešačenje jer je mala i ima veću autonomiju, a veći ekran oregona ima svoje prednosti.
Lično nalazim da je kompas odlična spravica na navigaciji baš za pešačenje, jer se uređaj sam orjentiše, tj. orjentiše prikaz mape. Dakota 20 i Oregon 450 imaju 3D kompas (ne mora navigacija da se drži horizontalno da bi radio valjano) i imaju one lepe transreflektive ekrane koji daju dobru čitljivost i na suncu.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Vaše mišljenje...

Post by pedja »

Kompas ti je bitan kad stojis. Dok se kreces, GPS se sasvim dobro orjentise i sam, na osnovu GPS podataka. Kompas uvek drzim iskljucen, posto smao trosi baterije, a ako mi bas zatreba, lako ga je ukljuciti.
Post Reply