Jedno pitanje u vezi gps...

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Jedno pitanje u vezi gps...

Post by Fickey »

Imam jedno pitanje! Imam GPS EasyTouch ET-922, radi na Windows CE Core 5. Mene zanima, posto imam na kompu topografske karte planina, mene zanima da li mogu na tim kartama da dodam koordinate tj. sad bas i ne znam kako da vam objasnim, ev' ovako, hocu da mi GPS pokazuje moju trenutnu lokaciju na toj karti koju ja izaberem npr. uzmem kartu Kopaonika, i da na gps-u umesto one njegove karte stoji ova moja karta i da mi on na toj moj karti pokaze lokaciju... Neznam da li je ovo moguce izvesti ali mislim da jeste, ako neko zna kako se radi, na gps-u nema tih podesavnja, ubacio sam samo kartu ka *.jpg na gps, ali nemam dalje postavljanje koordinata... Je l' ima neke nade za ovo da se uradi :?: :?: :?:
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Jedno pitanje u vezi gps...

Post by KUSHA »

To što tražiš moguće je sa garminovim uredjajima Oregon i Dakota.Ya više informacija udji u GPS sekciju freebikinga i potraži ima sve objašnjeno kako se kalibrišu obične rasterske karte.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Jedno pitanje u vezi gps...

Post by alazovic »

Probaj OziExplorerCE, on radi upravo to što tebi treba...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply