Pomoc oko GPS-a

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
stevansan
Posts: 2
Joined: 27 Jun 2010, 12:26

Pomoc oko GPS-a

Post by stevansan »

Nameravam da kupim GPS Garmin Oregon 300 u USA. E sad, posto ja ne znam puno o GPS-ovima, a ovde ima dosta vas koji znaju mnogo vise zanima me kako i gde da nabavim kartu Srbije, jel se dobija, kupuje...?

Unapred hvala,
Stevan
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pomoc oko GPS-a

Post by alazovic »

Oregon 300 ti je "discontinued product", zamenio ga je Oregon 450 - čitljiviji ekran i 3d kompas.
A i cena modela 450 je već sad niža u odnosu na 300 jer su veliki prodavci, koji rade po principu male marže a mnogo prodatih komada već prodali sve zalihe starog modela.

Ako imaš nekoga u USA, voliš da se kockaš, a nije ti hitno, preporučujem eBay licitacije. Iz ličnog iskustva, možeš da kupiš to što te zanima mnogo povoljnije! Jedino što kupuješ "mačku u džaku" - prvo platiš, pa čekaš da vidiš šta si kupio.
Mada, prodavci koji posluju na eBay moraju da misle na svoj rejting - niko ne kupuje od ljudi kojima rejting nije 100% pozitivnih glasova ili jako blizu tome. A taj pozitivni rejting mu ti daješ (a i on tebi kao kupcu) posle trgovine sa njim...
Ne nagovaram te - na tebi je da se odlučiš.

Karta Srbije - SCG Route se kupuje u Infoteamu - http://www.garmin.rs
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
stevansan
Posts: 2
Joined: 27 Jun 2010, 12:26

Re: Pomoc oko GPS-a

Post by stevansan »

Hvala, na odgovoru.
Uzecu taj Oregon 450, posto je bolji samo nisam znao to za karte kako ide.
Post Reply