Vivax via gps 350 pitanja

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Vivax via gps 350 pitanja

Post by Blaza »

Ako neko vise zna nesto o ovom uredjaju, nek napise koju rec. Inace pazario sam ga juce, ima windows ce aod softwarea ima Ozimap ( kome iskace popup za logovanje, inace problem), IGO7 i 8, GPS Taho i originalni Cardinale samo sa mapama Hrvatske i ponesto od Evrope. Mape sam nasao Za IGO7, medju kojima ima i Srbija, format mapa je `fbl`, jel to znaci da su rutabilne ili ne, onda ima neki jack za externu antenu, inace nisam siguran u ovom jedinom programu dali sam konektovan ili ne. na satelit. Kad odem na pregled satelita svi su crveni, ali u dnu ekrana trepce zeleno. Desava se da pored crvene boje sateli dobije i krstic, tad u dnu ekrana trepce crveno. Toliko za sad. Imam jos pitanja oko softwarea, ali otom potom
Pozz Blaza
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Vivax via gps 350 pitanja

Post by alazovic »

Ćao Blažo,

Slabo ko ima ovde te GPs-ove za auto. To ti je u stvari WinCE računar sa ekranom osetljivim na dodir i bez suvišne tastature. Taj tvoj je definitivno već prerađivan pa imaš više od jednog GPS softvera.
Možda je bolje da se informišeš o svom uređaju na www.gps-srbija.com . Tamo možeš da nađeš i info koje su karte najsvežije za određeni softver.
E sad, oni tamo nemaju problem sa kopirajtom, za razliku od nas na ovom forumu. Ja, posle kritike od strane Peđe još dok je bila aktuelna nerutabilna SCG karta, u svom GPS-u imam legalne primerke Garmin SCG Route i Adria Route karte i svima objašnjavam (pa i na gps-srbija forumu) da će karte naše zemlje da se kvalitetno razvijaju samo ako softver legalno kupujemo.
A ti sam odluči kako ćeš po tom pitanju da se postaviš...

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Vivax via gps 350 pitanja

Post by Blaza »

Desi Lazo, legendo!
Ja ti se jos neoduzi po pitanju spasavanja mog mobitela, no i za to ima dana, krecu ture pa se pripremam pratim akcjie na forumu, sto se tice ovog gps-a, njega sam pazario preko ciklo berze za 35e, bilo stavljeno kao hitno, pa mislim ajd i ako se zaj... nije strasno. Na njemu su vec bili postavljeni ti programi, tako da sam pojurio neke mape za ~IGO~ verzije, radi sve kako treba samo je bez signala u kuci-zgradi, u kolima na ulici sve je ok, stim sto mora da se stoji na mestu jedno 3-5 min da ukaci satelite, posle sve ide kako treba. Ima 2d-3d prikaz sa objektima, reljefima terena, trebalo bi da moze na bajs ima svoje postolje, pa cu nesto zbudziti. Inace za legalnost softwarea te podrzavam u ovom smislu.
Pozz
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Vivax via gps 350 pitanja

Post by pedja »

alazovic wrote: E sad, oni tamo nemaju problem sa kopirajtom, za razliku od nas na ovom forumu.
Čuj problem! Neki dan su drpili čaki članak sa mog bloga i još stavili da izgleda da sam ga ja ostavio.
http://pedja.supurovic.net/neverovatno- ... ebi-clanak
Post Reply