gps : mps fajlovi

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

gps : mps fajlovi

Post by Jovanovic »

Treba mi čitač za trejsove u mps formatu. Njih pre svega čita garminov mapsource, ali nisam baš uspeo da nađem fraj daunloud mapsorsa na netu. Ako neko ima instalaciju, nek mi se javi na private, može slobodno i da je odmah pošalje mejlom. Hvala unapred.

A ako postoji neka alternativa mapsourceu, može i to.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Mapsource se dobija uz Garmin mape (to je Garmin-ov program)... Totalno je bezveze da se koristi stand-alone, uopšte sumnjam da postoji instalacija bez ijedne mape... Video bi (teorijski) samo jednu izlomljenu liniju koja ti ništa ne znači kada bi učitao to što ti hoćeš :cry:

Vrati se ti lepo na dobri stari OziExplorer, sa dodatkom programa GarTrax (malo guglaj) koji pretvara (skoro) sve žive GPS formate jedan u drugi. Tako bar ja radim...

Mada, iskreno, GarTrax sam našao zbog varijante da iscrtane (teorijske) trekove u Oziju uporedim sa Garminovim kartama, tj da vidim koji waypoint treba da upišem na treku a da ga nema na Garmin kartama. To mi bilo brže od učitavanja treka u Legend-a pa vraćanja u Mapsource

Pozdrav od mene :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Yeeeeah!
coA, majstore, to mi radi! Sve sređeno za 15ak minuta. I šljaka. Planine.info, here I come!

Nego, da li je među formatima koje podržava garTrax i onaj tekstualni format u kojem su setovi vejpointa skinutih sa http://www.earthsearch.net/ ? Mislim na one ogromne fajlove yi.txt (Srbija i Crna Gora) i ostale (ne mogu da se setim odakle sam ih svukao, ali mislim da sam ih video i u Supurovom GPSu) ?

pozdrav
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Ti setovi orjetnira su manje-vise neupotrebljivi za GPS jer su zesce neprecizni.
Post Reply