Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by nameless.developer »

Gde može da se nađe neka upotrebljiva mapa sa dobrom rezolucijom za opštine istočne Srbije? Bilo bi lepo da se bar vide sela i seoski putevi! Sitnije od toga ne mora...

Help?

Ja sam došao do neke vojne mape iz sedamdesetih godina, i kaže mi čovek da je to vojna tajna i da ne sme da mi da ni da skeniram! A on je drži iza kreveta, kući... Grdna mi vojna tajna!
Image
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Mislim da ti Sasha (bluealek) moze tu pomoci, on poznaje te krajve jako dobro :).
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Pa OK

Post by nameless.developer »

NevenB wrote:Mislim da ti Sasha (bluealek) moze tu pomoci, on poznaje te krajve jako dobro :).
Ne bih da cimam čoveka na private, nadam se da će videti moj vapaj za pomoć i da će mi pomoći... dovoljna je jedna malecka skenirana mapica... dobro, može i malo veća :)
Image
vesdej
Posts: 2
Joined: 04 Sep 2006, 12:01
Location: Nis

Istocna Srbija

Post by vesdej »

Imam ja dobre detaljne (citaj vec kako hoces) karte sa svim mogucim putevima i puteljcima sve od Dunava do Vranja i od Bugarske granice do Prokuplja. Trebaju mi iste takve za zapadnu Srbiju i Crnu Goru + okolina Dubrovnika

Pozdrav
vede@bankerinter.net
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Morate znati da je deljenje vojnih topografskih karata krivicno delo. Pre godinu - dve u Hrvatskoj je palo nekoliko hapsenja zbog razmene karata preko slicnog foruma kao sto je ovaj.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Da .. sto bi reko Sale " Mi smo jedina drzava u kojoj je kofiguracija terena vojna tajna " (parafraza) :roll:

Jebote kako su tako glupi,i nisu svesni koliki bi biznis napravili
kada bi izbacili to na trziste,u updejtovanoj varijanti naravno ..

A i sto bi uopste pravili biznis od toga !
Trebalo bi da se deli dzabe,jer sve je to neko nekada napravio
sluzeci svoj "dug" otadzbini.
Pa red je jelte da ta otadzbina sad nesto da za uzvrat ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

U stvari uopste nisu glupi. Oni prodaju mape i podloge i to po pprenim cenama a moze im se upravo zato sto je cak i piraterija suzbijena upravo statusom vojne tajne. :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

IRalic wrote: Jebote kako su tako glupi,i nisu svesni koliki bi biznis napravili
kada bi izbacili to na trziste,u updejtovanoj varijanti naravno ..
A ko kaže da oni ne prodaju karte???
http://www.vgi.mod.gov.yu/faq/faq.html
http://www.vgi.mod.gov.yu/onama/kontakt.html

Tip: Lakše je kupiti kartu ako ste stranac nego ako ste fizičko lice. :!:

A karta 1:25000 je tolika vojna tajna da su stavili centar Beograda free na sajt 8)
http://www.vgi.mod.gov.yu/proizvodi/ana ... grad25.jpg

Interesantno je da rade i digitalnu kartu 1:25.000 kao i update karte 1:300.000 (po prethodnoj verziji tristotke je Infoteam odradio GPS SCG Roadmap na primer).

A pošto oni znaju da ih Peđa zdušno brani, odužiše mu se postavljajući mapu Užica na tristotki - džabe :)
http://www.vgi.mod.gov.yu/proizvodi/dig ... nacno1.jpg
Peđa, nemoj da kažeš da je ovo puka slučajnost :oops:
IRalic wrote: A i sto bi uopste pravili biznis od toga !
Trebalo bi da se deli dzabe,jer sve je to neko nekada napravio
sluzeci svoj "dug" otadzbini.
Pa red je jelte da ta otadzbina sad nesto da za uzvrat ..
A što bi se brukali kad će Google da ih u*ebe samo tako :lol: U mom kraju su na GM skoro postavili detaljnije slike istočnog dela opštine, stigli su na par km od samog grada (i od moje kuće). Ne sekiram se da će i ostatak da pokriju, samo se nadam da neću da se sunčam u dvorištu kad budu slikali :roll:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Nadam se da si DL-ovao tu mapu jer je vise nema tamo :(
Moguce da su je stavili jer ih redovno smaram :)
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re:

Post by Nikola »

pedja wrote:U stvari uopste nisu glupi. Oni prodaju mape i podloge i to po pprenim cenama a moze im se upravo zato sto je cak i piraterija suzbijena upravo statusom vojne tajne. :)

Evo čituckam sad ovu temu i razmišljam.... a šta znači kad daš pare onda to više nije vojna tajna ?? A sve je to bio kao što je rekao Igor"proleterski"rad (bar onih starijih mapa) za boljitak i sigurnost svih građana. I šta sad država je opet našla način da zarađuje opet na račun građana?? Uz to neki tamo german koji dođe će to lakše da nabavi nego ja??
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by Dejv »

Ima klasifikacija sta je vojna tajna a sta nije.
Sta je za prodaju - a sta nije.
Kada platis - resio si problem autorskih prava.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by Nikola »

Dejv wrote:Kada platis - resio si problem autorskih prava.
Autorskih prava...čijih ?? Države Srbije? Jugoslavije? SCG? Jel taj što je radio u VGI 75-te dobijao platu od države ili je radio u sopstvenoj režiji?? Od koga je dobijao platu? Pa od poreskih obveznika... od tvojih roditelja koji su odvajali deo dohotka za odbranu ove zemlje... što je imalo neku svrhu u doba hladnog rata kad je i i bila velika.. a sad je ne vidim... treba da ulažemo u vojsku naravno... ali sve ovo mi je jako licemerno... kao i većina stvari u ovoj državi.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by Dejv »

Autorska prava nisu prava pojedinca nego prava firme koja je to izradila.
Kada kao programer pishesh program u firmi - ne zadrzavas prava nego ta firma ima sva prava. Npr. Microsoft - sta mislis ko ima autorska prava na Windows - programeri ili MS?
Drzava ne moze nista da ucini za tebe ako nema prihode - npr ako izbegavas placanje poreza, ako ne postujes autorska prava vojske Srbije - vojska nece imati novca da se razvija za odbranu.
Sta je tu tebi licemerno?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by Nikola »

Dejv izvini što ću biti ovako eksplicitan ali brkaš lonce i poklopce.... mešaš privatnu firmu sa državnom ustanovom....jeste ona specijalizovana državna ustanova ali koliko ja znam ni jedna ne bi trebalo da bude komercijalna... bar ne u onom sistemu...sada je koliko toliko ok... drugi sistem-druga pravila ali s obzirom da su onda bili finansirani od države i da taj minuli rad potiče iz onog sistema nije u redu prodavati taj rad iz onog vremena sada... eto to je licemerno...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Mapa, plan, karta... bilo šta za ISTOČNU SRBIJU ?

Post by Dejv »

drzavna ustanova, firma - isto ti je.
I oni moraju da zaradjuju i da placaju zaposlene.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply